Súboj expiatoligistov pre Bánov. Rezerva Podhájskej vonku naplno

V prvom kole sa stretli dva celky Bánov a Dolný Ohaj, ktoré ešte v minulom ročníku hrali proti sebe v V. lige - východ

Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: Roman Guliš)

VI. liga MEVA ObFZ Nové Zámky

Mužla- Vlkas 1:0 (0:0) Csonka
Domáci hrali od úvodu zápasu lepšie, pozičnejšie a podarilo sa im vypracovať i viac šancí, ktoré sa im však nepodarilo premeniť. Druhý polčas začali aktívnejšie znova domáci, ale šance sa im zas nepodarilo premeniť. V závere zápasu rozhodol Csonka o víťazovi zápasu nádhernou strelou spoza šestnástky.

Černík- Podhájska „B“ 1:3 (1:2) Vitek- Róbert Kovács 2, Šárfözi. Nováčik potvrdil v Černíku svoje ambície a už do prestávky si vypracoval zásluhou kanoniera Róberta Kováča náskok. Pokus o vyrovnanie zo strany domácich bol márny, hostia si víťazstvo ešte poistili.

Bánov- Dolný Ohaj 2:0 (2:0) Paška, Bobák
Domáci hrali v úvode veľmi dobrý futbal, kedy sa im podarilo dať dva góly. Následne sa im podarilo vytvoriť si množstvo šancí, ktoré ale nepremenili. Bánovčania svojho súpera do šancí nepúšťali a tak si pripisujú zaslúžene víťazstvo.

Zemné- Trávnica 5:2 (3:1) Dobrý 3, Nagy, Sebestyéni- Macek, Hajtman
V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal, ale domácim sa podarilo vytvoriť si viac šancí. Prvý gól strelili domáci ale následne hostia vyrovnali. Do kabín sa išlo s dvojgólovým vedením domácich. V druhom polčase boli aktívnejší znova domáci, ktorým sa podarilo streliť ešte ďalšie góly. V závere sa hosťom podarilo ešte stav znížiť. Domáci zaslúžene vyhrali.

Mojzesovo- Svodín 1:0 (0:0) Hoppan M.
Na prvý domáci zápas nastúpili domáci v plnom zložení. Zápas sa im podarilo začať aktívne. Vytvorili si do prestávky 3 gólové šance ktoré však nepremenili. Hostia sa spoliehali na rýchle protiútoky, ale domáca obrana fungovala na výbornú. Hostia si za celý zápas vytvorili len minimum šancí. Po zmene strán prišlo prestriedanie na strane domácich a podarilo sa im pokračovať tiež aktívne. .Víťazstvo domácich spečatil M. Hoppan.

Hul- Rastislavice 3:0 (1:0) Zrubec, Pečimúth, Horák
Na úvode prvého polčasu domáci Zrubec pochybil brankára a tak už do polčasu vyhrávali. V druhom polčase boli znova domáci suverénne lepším mužstvom. Z množstva šancí premenili dva a tak zaslúžene vyhrali.

Michal n./Ž.- Semerovo 1:4 (0:1) Oškerský- Pristač 2, Gubrica, Koromház
Hostia boli počas celého zápasu jednoznačne lepší. Už v prvom polčase zahodili množstvo šancí. V druhom polčase sa potom už „rozstrelovalo“ , kedy dali hostia ďalšie tri góly.

Lipová- Úľany n. Ž. 5:2 (2:1) Mrva 2, Stacho, Mokráš, Blaho- Macek, Kosiba
Od začiatku sa hrala vyrovnaná partia. Po individuálnej akcii sa prvý gól podarilo streliť Mokrášovi. Následne hostia po chybe domácich vyrovnali. Domáci sa o pár minút neskôr ujali znova vedenia. Po zmene strán hostia vyronali po góle z pokutového kopu. Nádhernú strelu z pokutového kopu sa podarilo hosťujúcemu brankárovi vyraziť, ale Mrva bol na správnom mieste a tak sa domáci znova ujali vedenia. Stav zvýšil 17 ročný debutujúci dorastenec Blaho, keď nádhernou strelou obstrelil obrancu a brankárovi nedal žiadnu šancu gól chytiť. Hostia sa síce snažili, ale domáci z brejku ešte strelili ďalší gól. Výsledok je tak pre hostí krutý.

Zostava kola: Buranský (Mojzesovo)- Müller(Mužla), Csonka (Mužla), Ikrényi(Bánov),Dobrý (Zemné), Duchoň (Mojzesovo) Almaši (Rastislavice), Macek ( Hul), Koromház (Semerovo), Blaho (Lipová), Bubloš ( Svodín)

Autor: Kitty Nmesová