Komárno v derby valcovalo, N. Zámkom v prvom zápase doma body uleteli

Futbalisti Komárna si hravo poradili v derby s rivalom z Veľkého Medera. Nové Zámky víťazstvo z predchádzajúceho kola vo Vrábľoch doma nepotvrdili. Šurany si priviezli bod z Dubnice a sú naďalej bez prehry.

Novozámčanov (v zelenom) môže mrzieť množstvo premárnených príležitostí.Novozámčanov (v zelenom) môže mrzieť množstvo premárnených príležitostí. (Zdroj: Roman Guliš)

III. LIGA - ZÁPAD

4.kolo
Nové Zámky – FC Horses 1:2 (0:2)
Novozámčania chceli vo svojom prvom domácom zápase nového ročníka nadviazať na víťazstvo z predchádzajúceho kola vo Vrábľoch. Z úvodného tlaku hráči FKM nič nevyťažili, hoci v 5. min. mal tutovku na kopačke Košút, ale brankára hostí neobstrelil. Povestné „nedáš-dostaneš“ sa opäť potvrdilo. V 10. min. ešte brankár Dovičovič zachránil svoj celok pri stopercentnej šanci hostí, ale na následný roh si najvyššie vyskočil stopér FC Polák a bolo 0:1. Inkasovaný gól Novozámčanov patrične zaskočil, a tak bolo v ich obranných radoch často až príliš veľa zmätku. V 24. min. zahrávali hostia štandardku z ľavej strany, lopta sa dostala ku Čmilanskému a jeho strela sa veľmi šťastne dostala za Dovičovičov chrbát. Domáci sa snažili o skorigovanie výsledku ešte do prestávky. V 37. min. skončil Košútov lob na brvne a štyri minúty pred prestávkou ten istý hráč dobre našiel Bombicza, ale ten pálil iba do brankára. Po zmene strán sa Novozámčania pokúsili pritlačiť svojho súpera k jeho bráne, ale nervozita im zväzovala nohy najmä pri finálnych prihrávkach. Brejky hostí boli naopak na opačnej strane veľmi nebezpečné. V 62. min. hlavičku Kráľa po Bombiczovom centri len s námahou vyrazil Bartalos na žrď. V 70. min. sa rútil sám na Dovičoviča Ocelka, ale brankár FKM vynikajúco zachránil. V 84. min. sa Novozámčania presa len dočkali, keď na Kráľov trestný kop si Bartalos len siahol, ale prieniku lopty do siete nezabránil. V záverečných minútach už domácim na vyrovnanie nezostali sily, a tak vyšli v prvom domácom zápase na jeseň naprázdno.
Góly: 85. Kráľ – 12. Polák, 24. Čmilanský. R Drobec, ŽK: Petráš – Duračka, 170 divákov. FKM: Dovičovič – Poluch, Ešek, Petráš, Bombicz, Kráľ, Rajník (35. Vašek), Košút, Gulyás (69. Letko), Sipos, Horáček (46. Petráni). Tréner N. Bukovič. FC: Bartalos – Kovársky, Polák, Hlavna, Mišura, Magdolen, Čmilanský (86. Brestovanský), Čapkovič, Ocelka (72. Horváth), Krajčovič, Blaško (62. Duračka). Tréner M. Hájiček. ⋌(RG)

SkryťVypnúť reklamu

Komárno – Veľký Meder 5:0 (1:0)
V derby chceli domáci potvrdiť úlohu favorita. Od úvodu mali síce viac z hry, ale výraznú gólovú príležitosť si nevytvorili. Hostia sa zamerali predovšetkým na obranu a do útočenia sa púšťali iba sporadicky. Gólu sa dočkali domáci fanúšikovia v 37. minúte, keď zo štandardnej situácie skóroval ich najskúsenejší hráč Csaba Szórád. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, prevaha bola naďalej na kopačkách futbalistov KFC. V 62. min. využil nepresnosť hosťujúceho obrancu Haša a zvýšil na 2:0. Dá sa povedať, že mužstvo Veľkého Medera sa po tomto góle definitívne zlomilo. O necelé tri minúty zvyšoval už na 3:0 český legionár v domácich farbách Ondřej Čtvrtníček a ten istý hráč pridal v 73. min. svoj druhý gól v zápase. V 82. min. sa zaskvel ďalší legionár v mužstve KFC Ukrajinec Bilyk, ktorý unikol medzi dvomi obrancami hostí a svoj nájazd zakončil gólom.
Góly: 65. a 73. Čtvrtníček, 37. Szórád, 62. Haša, 82. Bilyk. R Fehér, ŽK: Bolega, Hanzel (obaja V. Meder), 305 divákov. KFC: Rožník – Podlucký, Szórád (83. Zvoncsár), Štrbák, Chren, V. Kosťukevič, Obert (74. Kunovský), Čtvrtniček, Haša, Szikonya (83. Faragó), Bilyk. Tréner P. Lérant. MŠK: Székely – Milinkovič, Bolega, Hanzel, Baksics, Szőcs, Kalmár, Tóth (63. Gagič), Bognár, Bíró, Pisár (73. Marko). Tréner Á. Gögh. (RG)

Púchov – Topoľčany 5:1 (1:1)
Dlho to v Púchove nevyzeralo na debakel hostí, ktorí nastúpili s ôsmimi legionármi v základnej zostave. Najmä v prvom polčase boli aktívnejší a mali viac streleckých pokusov. Po vyrovnanom úvode v 8. min. nepríjemný center pristál na hornej sieti domácej brány, no o štyri minúty po rýchlom úniku a presnej prihrávke nedal Salim zblízka Strelčíkovi šancu – 0:1. Domáci sa nedokázali presadiť proti pozornej obrane, no v 18. min. po rohu Brezničan hlavičkou k vzdialenejšej žrdi vyrovnal. V 30. min. Hovsepjanova tečovaná strela iba tesne minula domácu bránu a v 32. min. Salimova strela letela vedľa. V obrovskej šanci sa v 38. min. ocitol domáci Gajdošík, no trafil iba padajúceho Junasa. Po prestávke v 47. min. po priamom kope nikto z domácich hráčov v skrumáži nedokázal usmerniť loptu do siete. V 55. min. vyhral Gajdošík súboj s obrancami a v páde prekonal Junasa – 2:1. Potom sa hralo väčšinou v strede ihriska, až v 66. min. Hovsepjan nedočiahol pekný center a v 67. min. Salim technickým lobom zo šestnástky prehodil Strelčíka, ale tesne aj bránu. V 70. min. sa krásne na hranici šestnástky uvoľnil Gajdošík, no jeho gólovú strelu spod brvna vytiahol Junas zázračne na roh, po ktorom hlavičkoval Zavadzan tesne vedľa. O šesť minút po obrana hostí faulovala a Pilát sa z jedenástky nemýlil. Gajdošík v 80. min. pridal štvrtý gól a dve minúty pred koncom po peknej akcii dovŕšil hetrik, ktorým uzavrel vysokú výhru Púchova 5:1.
Góly: 55., 80. a 88. Gajdošík, 17. Brezničan, 76. Pilát (11 m) – 12. Salim. R Santa, ŽK: Otrísal, Omborenga, Luzin, Mayimona, 295 divákov. FK: Strekčík – Riška, Brezničan, Vanák, Zavadzan (83. Pastorek), Gamboš, Paliesek (80. Mynář), Bielik, Kopiš (46. Luhový), Gajdošík, Pilát. Tréner J. Vágner. MFK: Junas – Grman, Otrísal, Omborenga, Luzin, Kalisa (83. Michalík), Iranzi (87. Bilik), Salim, Mayimona, Militosjan, Hovsepjan (67. Vrábel). Tréner V. Goffa.
JOZEF ŠPROCHA

Dubnica – Šurany 2:2 (2:0)
Súboj posledného tímu s prvým mal nečakaný úvod. Dubničania nastúpili s odhodlaním a už v 4. min. po prieniku sa tešili z prvého sezónneho gólu po dlhých 364 minútach. Autorom bol Poláček. Vzápätí mal dobrú šancu Hlatký a v 7. min. Čurik krásnou strelou zvyšoval na 2:0. Šokujúci úvod súpera zaskočil a do konca prvého polčasu jeho hráči nedokázali nič prekvapujúceho vymyslieť. Po polhodine hry mal výbornú príležitosť na zvýšenie náskoku Štefánek, no jeho gólovú strelu brankár kryl na bránkovej čiare. Aj po prestávke začali domáci lepšie, mali niekoľko streleckých pokusov, no Cvika už prekonať nedokázali. Keď už bol za stavu 2:1, pomohlo mu brvno. Súper sa dostal do hry v 69. min, keď z ojedinelej akcie znížil Dikácz. O šesť minút sa situácia zopakovala a Janák vyrovnal. Dubnica sa snažila, ale tretí gól, ktorý by znamenal obrovské prekvapenie, sa jej streliť nepodarilo. Napriek veľkej snahe sa domácim nepodarilo vyhrať, hoci k zisku troch bodov boli veľmi blízko.
Góly: 4. Poláček, 7. Čurik – 69. Dikácz, 75. Janák. R A. Gádoši, ŽK: Hlatký – Dikácz, 100 divákov. DUBNICA: Digaňa – Floriš, Suchý (88. Svatík), Štefánek, Šupák, Čurik, Habánik, Mojto, Remšík, Hlatký (88. Suchánek), Poláček. Tréner P. Kopačka. ŠK: Cvik – Halas, Piskla, P. Procháczka, Schoner, Blaho, Gábriš, Tvrdoň (46. A. Procháczka), Bencsik, Dikácz (79. Švajda), Janák. Tréner M. Halás. ⋌(JA)

Nemšová – Šaľa 2:1 (0:1)
V prvom polčase sa hralo v dobrom tempe. Futbalovejším dojmom pôsobili hostia, čo sa prejavilo v držaní lopty a v ich prevahe na ihrisku. Domáci hráči sa nevedeli dostať do tempa. Kazili veľa prihrávok a často strácali loptu. V 12. min. prišiel o loptu v strede ihriska Cong, hostia podnikli rýchly protiútok, Tóthovu strelu obrana zrazila na roh. O tri minúty sa do dobrej pozície dostal Herceg, z hranice šestnástky mieril tesne vedľa. Nemšovčania dali o sebe vedieť v 26. min., keď sa pred šestnástkou uvoľnil Mikeš, jeho strelu k žrdi vyrazil Kubica na roh. O minútu na to podnikli hostia rýchly protiútok a v šestnástke sa presadil nikým nekrytý Herceg – 0:1. Do druhého polčasu nastúpili domáci s jasným úmyslom zvrátiť nepriaznivý priebeh zápasu, avšak cez sústredenú obranu hostí sa nevedeli dlho presadiť. Divákov zaujala situácia so 60. min, keď po centri Mikeša si Galbavý zrazil loptu do tyče vlastnej brány. Domáci sa dočkali v 83. min, keď sa strelou z hranice šestnástky presadil Mikeš. V poslednej minúte nadstaveného času zahrávali domáci roh a hlavičkou sa v päťke presadil Holíček. Nemšová silou vôle vydrela dôležité tri body.
Góly: 82. Mikeš, 90. Holíček – 27. Herceg. R Bezák, ŽK: Schiszler, Kvasnička – Tóth, Herceg, Jurík, 150 divákov. FKS: Vozár – Kresánek, Mikeš, Ďuriš, Holíček, Slávik, Yin (46. Fabuš), Calderon, Huang (65. Mizerák), Schiszler, Kvasnička. Tréner B. Ďuriš. DUSLO: Kubica – Galbavý, Petrovský, Ďatko, Domasta (87. Račkovič), Guemache, Tóth (65. Prúčny), Prúčny, Herceg, Kochan (82. Popara), Jurík. Tréner P. Bartoš.
TOMÁŠ BEŇO

Led. Rovne – DAC B/Vrakúň 2:0 (1:0)
V úvode veľmi dobrého zápasu sa Čiernik ocitol zoči-voči brankárovi, no Slávik bol pozorný. Vzápätí zabojoval Detko, ale lopta prešla iba po bránkovej čiare a hostia si vydýchli. V 24. min sklárom vyšla dobrá akcia, ale Detkovu strelu Slávik s námahou vytlačil na roh. V 27. min hlavička Almásiho letela vedľa. V 40. min veľký tlak zúžitkoval aktívny Detko prvým gólom. Do druhého polčasu nastúpili domáci s chuťou a Slávik zmaril v 51. min Chmelíkovu tutovku. V 63. min biliardová akcia skončila Kollárovou strelou do brankárových rúk. V 66. min Slávik vychytal Detka a v 70. min veľký tlak L. Rovní zavŕšil M. Hruška bombou do dolného rohu – 2:0. Zakríknutí hostia pohrozili až v 90. min, no v bránke po tutovke Almásiho čaroval Bačík. Domáci zaslúžene vyhrali a pripísali si tri denné body.
Góly: 40. Detko, 70. M. Hruška. R Hulínek, ŽK: Kollár, 150 divákov. LED. ROVNE: Bačík – Kollár, Chmelík, Detko, Lipták (89. Ďurovec), Riečičiar, Prekop (62. Tomana), Púček, M. Hruška (82. Pokorný), Híreš, Čiernik. Tréner M. Púček. DAC B: Slávik – Fertaľ (81. Tóth), Szépe, Csóka (90. Kelemen), Kondrlík, Sandal, Hubert, Varga, Almási, Pagáč (46. Végh), Bazsó. Tréner B. Fodrek. ⋌ĽUBOŠ DUBOVÝ

Gabčíkovo – Neded 2:0 (0:0)
V týždni sa vedenie Gabčíkova rozhodlo pre výmenu trénera – Attilu Pinteho vystriedal Gábor Straka. Zároveň káder posilnil stredopoliar Tomáš Lénárth. Domáci začali ofenzívne, ale v 4. min. sa po zaváhaní v obrane rútil na brankára Rengela Kingsley, nenamieril však presne a bolo po šanci na vedúci gól. Nasledoval medzišestnástkový futbal v úmornej horúčave a až Belkovicsova hlavička v 39. min. dvíhala divákov zo sedadiel. Lenže rutinér domácich mal vychýlenú mušku. V 41. min. mala jeho hlavička správny smer, brankár Nededu však bol pozorný a loptu odvrátil na roh. Druhé dejstvo začali Gabčíkovčania opäť útočne naladení. V 48. min. sa zoči-voči gólmanovi hostí nepresadil Bódis. O desať minút Nemček vykopol Revákovu strelu nohou na roh. V 65. min. pokračoval Boráros v sérii zahodených šancí. V 73. min. Revák prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a Nemček bol čara zbavený. O tri minúty po okulahodiacej akcii zvýšil Huszár na 2:0. Hosťom evidentne ubudli sily a domáci koncertovali. V 89. min. Boráros mohol, ale neprikrášlil výsledok. Debut nového trénera bol úspešný a domáci výkonom naznačili, že patri na vyššie priečky v tabuľke, než sa momentálne nachádzajú.
Góly: 73. Revák, 76. Huszár. R Havran, ŽK: Marcin, Lelkes, Revák, Boráros, Lénárth – Nemček, Kovács, R. Tóth, 515 divákov. ŠK: Rengel – Marcin, Lelkes, Bódis (89. Csölle), Revák (83. Kósa), Belkovics, Trajcsik, Boráros, Lénárth, Huszár, Juhos (65. Kubík). Tréner: FC: Nemček – Kalmár, Bombicz (57 Obassi), Roško, Taiwo, Busánszky (79. Komrhel), Kovács, Bakši, R. Tóth, Královič, Kingsley. Tréner: J. Kováč.

Galanta – ViOn B Vráble 1:1 (1:0)
Domáci chceli konečne bodovať naplno. V úvodných minútach mali viac z hry, útočili najmä z ľavej strany. Chýbala im finálna prihrávka. V 29. min. sa po štandardke Winklera najlepšie zorientoval kapitán Kočiš a otvoril skóre. V 39. min. priamy kop Kormana našiel pripraveného Pichňu. V poslednej minúte prvého dejstva sa po rýchlej krídelnej akcii a spätnej prihrávke uvoľnil Kočiš, ale tesne minul. Slovan viedol zaslúžene. Na začiatku druhého polčasu bol po dvoch žltých vylúčený hosťujúci Fekiač. Vylúčenie pomohlo Vrábľanom, ktorí sa prebrali a vyrovnali hru. V 55. min. po rýchlej akcii minul Prágai. Po hodine hry vyskúšal pozornosť Masára Mateus, gólman Slovanu bol pozorný. V 64. min. mala Galanta šancu, po krídelnej akcii minul zblízka Jakubjak. Po sérii zlých prihrávok domácej defenzívy prišla chyba Gányovicsa. Hostia získali loptu, po centri sa najlepšie zorientoval Bakaľár a vyrovnal na 1:1. Domáci, ktorí v prvom polčase ukázali dobrú hru, po zmene strán zbytočne poľavili a stratili dva body.
Góly: 29. Kočiš – 76. Bakaľár. R Sárai, ŽK: Lavrincsik – Fekiač, Advigov, Mateus, Hamar, Bakaľár. ČK: 48. Fekiač (V), 140 divákov. SLOVAN: Masár – Nagy, Gányovics, Lavrincsik, Pavlovčík (83. Eliáš), Jakubjak (69. Bakuš), Korman, Winkler, Kočiš, Baša, Prágai. VRÁBLE: Pichňa – Sombat, Husár, Fekiač, Šlachta, Konnsimbal (46. Zrubec), Mikula (50. Hlaváč), Advigov, Mateus (83. Šabík), Hamar, Bakaľár.
PAVOL ŠUTÁK

Beluša – V. Ludince 0:2 (0:1)
Úvodné pokusy Cingela a Hrnčíka nemierili medzi tri žrde a Soboňa z otočky pochodil rovnako. Prvú šancu na zmenu skóre mali Veľké Ludince, ale Ahmad z dorážky netrafil odkrytú bránu. Po Kosákovom prieniku musel zasahovať Ciesar a v 34. min. sa hostia ujali vedenia po krásnej strele Horniaka do šibenice. Mišutkov dravý prienik neskončil gólom a Soboňov pokus mieril nad. Druhé dejstvo začali Ludince náporom, keď musel na bránkovej čiare hasiť J. Gažo. V 62. min. mohla Beluša vyrovnať, keď po centri F. Vavríka Gorelka hlavou tesne minul pravú žrď. V 84. min. hostia pridali druhý gól, keď chvíľkovú nepozornosť využil opäť Horniak. Mišutka v obrovskej šanci neznížil a strelu Novisedláka vyrazil Benkó na žrď. Napriek zlepšenej hre v druhom dejstve, si hostia odnášajú z Beluše zaslúžené víťazstvo.
Góly: 34. a 84. Horniak. R Otiepka, ŽK: J. Gažo – Kubla, Ahmad, Horniak, 150 divákov.
BELUŠA: Ciesar – Martinka, M. Gorelka, Pavol Vavrík, J. Gažo, L. Zápotoka, Novisedlák, M. Hrnčík (51. P. Gajdošík), Jurga (66. Kršák), F. Vavrík (82. Mikuška), P. Mišutka. Tréner J. Kamenčík. DRUŽST.: Benkó – Smiknya, Varga, Kosák, Kubala, Petráš, Ahmad (76. Predajniansky), Cingel (89. Hamdaoui), Hlaváčik, Soboňa (86. Flídr), Horniak. Tréner I. Kasana.