Zo Zvolena cenný bod, Žilinu zdolali futbalovo

Novozámockí hokejisti strelili vo svojich prvých dvoch extraligových zápasoch len po jednom góle, ale stačilo im to na štvorbodový zisk.

Záber zo stretnutia 2.kola Nové Zámky - Žilina 1:0.(Zdroj: web HC Nové Z8mky)

HKM Zvolen – HC Nové Zámky 2:1 pp. (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)
Nové Zámky začali dobre, keď najskôr Hudec a potom dvakrát Hvila zamestnali domáceho brankára Baroša. Zvolenčania potom odpovedali rovnakou mincou a aj Šimko musel ukázať svoje kvality. Kapitulovať musel až v 17. minúte pri presilovej hre domácich, keď na trestnej lavici sedel Hudec. Valenta od modrej nahodil puk pred bránu a Klhúfkov teč vo vzduch znamenal vedenie domácich.
Druhá tretina nepriniesla zďaleka toľko šancí ako táprvá. Zvolen mal územnú prevahu, viac sa dostával pred šimkovu bránu, ale ten spolu s obranou odolali.
V tretej tretine sa Novozámčania snažili o vyrovnanie, mysleli o niečo menej na obranu a tak aj domáci mohli po svojich akciách zmeniť skóre, ale nestalo sa tak. Už keď sa zdalo, že sa prvý historický zápas Nových Zámkov skončí „futbalovou „ prehrou, v predposlednej minúte sa pri presilovej hre HC odhodlal k strele od modrej Čížek a jeho projektil zakotvil za Barošovým chrbtom. Český legionár bol teda autorom historického gólu Nových Zámkov v extralige, ktorým poslal zápas do predĺženia.
V ňom sa najskôr po Hvilovom góle radovali Novozámčania, ale predčasne. Rozhodca ho neuznal pre údajné postavenie hosťujúceho hráč v bránkovisku. A tak sa stal hrdinom stretnutia český legionár v domácom mužstve Klhúfek, ktorý svojim druhým gólom v zápase vybojoval pre Zvolen druhý bod.
Góly a asistencie: 17. Klhufek (Valenta, Mráz), 64. Klhufek (Mráz, Valenta) – 59. Čížek (Sandgren, Brabenec). Rozhodcovia: Goga – Výleta, Stanzel. Vylúčenia: 4:3. Využitie: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1380. Strely na bránu: 34:33.
HC Nové Zámky: Šimko – Sandgren, Čížek, Ďurčo, Chovan, Maier, Cardwell, Tábi, Dubec – Semorád, Brabenec, M. Hudec – Fábry, Kytnár, Hvila – Török, Lelkeš, Podstavek – Sucharda, Hegyi, Paulovič. Tréner M. Chudý.
Ostatné výsledky 1.kola: NitraBanská Bystrica 4:3, Žilina – Liptovský Mikuláš 2:7., Trenčín – Martin 5:1, Košice – Poprad 3:1

HC Nové Zámky – MsHK Žilina 1 (0:0, 1:0, 0:0)
Dlhoočakávané prvé domáce stretnutie v extralige začali lepšie Novozámčania. Už vo 4.minúte strieľal vedľa Hvila a o dve minúty na to a Brabencov samostatný nájazd efektne zlikvidoval hosťujúci brankár Tomek. V druhej polovici prvej časti hry sa dostávali do šancí aj hostia.Skórovať mohol na začiatku 17. minúty Sýkora, ale strieľal nad.
Aj v druhej tretine sa hral vyrovnaný hokej. V 26. a 27. mal veľké príležitosti Hvila, ale na Tomeka nevyzrel. V polovici stretnutia mal najskôr dobrú príležitosť Martin Chovan a na opačnej strane Matis, ale skórovať nedokázali. Podarilo sa to až Michalovi Hudecovi v 36. minúte, ktorý uchmatol puk v útočnej tretine spred spoluhráča Fábryho a z uhla prekonal Tomeka. V závere tretiny mohli hostia vyrovnať, ale Slovákovu prihrávku Stupka nezužitkoval.
Na začiatku tretej tretiny hrali Nové Zámky presilovku, ale bez efektu. V čá. minúte prežívali domáci ťažké chvíle, keď bol na päť minút vylúčený Martin Chovan, ale jeho spoluhráči sa ubránili. Blížiacim sa záverom boli hostia čoraz nervóznejší, Novozámčania húževnato bránili svoj jednogólový náskok. Ten sa netzmenil ani po záverečnej power play Žilinčanov a tak si Novozámčania zaknihovali prvé víťazstvo v extralige za tri body.
Góly a asistencie: 36. Hudec (Sandgren, Fábry). Rozhodcovia: Stano – Orolin, Stanzel. Vylúčenia: 11:10. Využitie: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1458. Strely na bránu: 29:29.
HC Nové Zámky: Šimko – Sandgren, Čížek, Ďurčo, Chovan, Maier, Cardwell, Tábi, Dubec – Semorád, Brabenec (A), M. Hudec (C) – Fábry, Kytnár, Hvila – Paulovič, Lelkeš, Podstavek – Sucharda, Hegyi, Török. Tréner M. Chudý.

Hlas po stretnutí

Miroslav Chudý, tréner Nových Zámkov: "Vzhľadom na prvý domáci zápas v Tipsport Lige sme mali trošku zviazané ruky a nehrali sme uvoľnene. Musím ale vyzdvihnúť obetavosť celého tímu. Hrali sme proti organizovanému tímu a o zápase rozhodol jediný gól. Sme radi, že sme ho dali my, pretože aj Žilina mala dostatok šancí na to, aby ho strelila. Za tri body sme šťastní, musím pochváliť celý tím od brankára po posledného hráča na ľade."

Ostatné výsledky 2. kola: Banská Bystrica – Košice 2:3 pp, Liptovský Mikuláš – Nitra 4:3 sn., Martin – Poprad 4:1, Trenčín – Zvolen 1:2.
 10.Žilina    2    0    0    0    2    2:8    0
Najbližšie  domáce zápasy: 13.9. Nové Zámky - SVK Orange 20,  16.9. piatok o 18.00 Nové Zámky – Košice.