V sobotu úradoval dážď, dva zápasy odložili

Sobotňajší program 7. kola narušil dážď. Z nedeľňajších duelov stojí za zmienku vysoké víťazstvo Štúrovčanov vo Dvoroch. Tvrdošovce prišli o víťazstvo v domácom zápase proti Svätému Petru v poslednej minúte.

V sobotu úradoval dážď(Zdroj: archív)

IV: LIGA JUHOVÝCHOD

7.kolo
Kalná n/Hr. – Hrušovany – nehralo sa pre nespôsobilý terén. Stretnutie dohrajú už v stredu 21. 9. o 16.00 h.

Kolárovo – Čeľadice 0:0 nedohrané. Odohral sa len prvý polčas. V „Gúte“ si museli vystačiť s polovičnou futbalovou porciou. Okrem pološancí domácich sa nič zaujímavé nestihlo udiať, od 20. minúty totiž husto pršalo a zápas sa začal podobať na vodné pólo. Všetci zainteresovaní súhlasili s prerušením duelu a jeho dohrávkou, ktorá sa uskutoční v stredu 28. 9. o 16.00 h.
R S. Krivošík, 50. FK: Rom – Halászik, Zuzula, A. Tóth, Štrbac, Pavlík, Zs. Máté, Spevák, Z. Cingel, Magyar, Š. Molnár. TJ: P. Kostoláni – Ľ. Horváth, Kotula, Dzurek, Varga, Koprda, Čambal, Kminiak, Brath, Marek, Ryban.

ČFK Nitra – D. Saliby 2:3 (1:2). Hostia mali celozápasovú prevahu, avšak trápili sa v efektivite, naopak Čermánčania sa opierali o presnú mušku. Na „Strojári“ sa dlho tešili z remízy, Dolným Salibám však po prihrávke dobre hrajúceho Haláka cenné tri body vystrelil ranou do dolného kúta brány Molnár.
Góly: 20. T. Polanský, 57. N. Ondzík – 22. Sz. Halák, 41. A. Harsányi, 82. R. Molnár. R Oselský, 100. ČFK: J. Kinče – M. Dedič, V. Horňák, Krajči, Ondzík, Plevka, T. Kováčik, Galbička, Polanský, Štofík (82. Martinka), Serenčéš. TJ: Valenský – Knausz, Göndör, D. Mészáros, F. Varga, A. Harsányi (76. Szomolai), Bende, Majó, Halák, R. Molnár, R. Varga.

FC Nitra jun. – Veľké Lovce 4:0 (0:0). Pod Zoborom sa hralo na jednu bránu, hostia sa síce snažili vystrkovať rožky, lenže súperova obrana stála na pevných nohách. Veľké Lovce ešte polčas odolávali, duel zlomila až Bartošekova penalta po zmene strán. Juniori sa futbalom bavili a po pekných akciách bezpečne berú body.
Góly: 56. (11 m) a 73. M. Bartošek, 63. A. Lola, 68. J. Vindiš. ČK: 56. I. Galovič (V). R Bartko, 100. FC: Stránský – Galko, Ďurek, Harbuľák, Bartošek, Štós (66. Križan), Lola, E. Moravčík, Šurnovský (76. Zelenka), Vindiš (72. S. Grznár), A. Dunda. TJ: Porubský – Szolnoki, Kružlík, Pavlatovský (70. Madarász), Ivan (62. Bagala), Galovič, Jurky, Baumeister (43. Štulrajter), Bagala, Sallai, Béger.

Dvory n/Ž. – Štúrovo 0:5 (0:4). Kombinačnejším hosťom vyšlo v zápase všetko, na čo siahli, okrem efektívnej ofenzívy pôsobila isto aj obrana na čele so stopérmi Salátom a Bakom. Dvorania za diery v zadných radoch zaplatili prekvapujúcim výpraskom, po výmene strán sa stretnutie už len dohrávalo.
Góly: 9. P. Molnár, 19. T. Bábsky, 34. G. Tóth, 40. (z 11 m) a 63. S. Balog. R Černek, 150. TJ: Špak – Holík, Dékány, Bašťovanský (46. Horňáček), D. Kovács, Haulík (50. I. Andrášik), Hatala, E. Horáček, M. Kling, Benkó, Lontoš (46. Pilný). MŠO: Ľ. Straňák – Baka (90. Baranyai), Góra, G. Tóth, Á. Valent (73. J. Oravec), Saláta, P. Molnár, Andris, Bábsky (80. Maslag), T. Pintér.

Levice – Imeľ 0:0. Domáci protivníkovu svätyňu okrem troch nebezpečných štandardiek ani poriadne neohrozili, aktívnejší Imeľčania si vypracovali niekoľko sľubných príležitostí, trikrát sa vyznamenal skvelý brankár Kolčár. Levice získali vzhľadom na priebeh zápasu zlatý bod, hostia dva stratili.
R Pucher, 100. FK: Kolčár – Pišky, Turčan, Suljič (70. Kupča), M. Kotora, Bôžik, Pilinský, R. Szabó, G. Švec, G. Nagy (68. Kazár), Zorád. TJ: Balogh – M. Hübsch, A. Simonics, V. Hübsch, Oršolík (63. Boros), T. Bacigál, Gál, R. Csontos, M. Gajdoš, P. Varga, Kender (85. Lovász).

H. Obdokovce – Palárikovo 4:2 (4:1). V prvom polčase mali domáci jasnú prevahu, ktorá vyústila do gólu už v 3. minúte. Aj po góle domáci tlačili a v 25. minúte zvýšil Zsebi na 2:0. Hneď po rozohrávke prišla pekná kombinačná akcia hostí a zníženie na 2:1. V 37. minúte po kombinačnej akcii dosiahol Zsebi hetrik po prihrávke od Acsa – 3:1. Tesne pred odchodom do šantí zúročili domáci prvopolčasový tlak aj na štvrtý gól. Jeho autorom bol Habán. V druhom polčase sa domáci uspokojili, hral sa futbal prevažne len medzi šestnástkami. Hostia už len skorigovali konečný stav na 4:2 zo štandardky.
Góly: 3., 25. a 37. E. Zsebi, 44. M. Habán – 26. M. Rybanský, 75. L. Žák. R Ondráš, 150. OTJ: Bránsky – Bisák, Uhrík, Ondrka (85. Bazala), Kupec, Dlhý, Zsebi (88. Bazala), Ács, Horúcka, Balážik, Habán. OTJ: Frišo – Moravčík, Petrović, Rácz, Hrnčár, Rybanský, Orémusz, Hausleitner (46. Drgoňa), Túri, Rumanko, Žák.

Tvrdošovce – Svätý Peter 2:2 (0:0). S gólmi sa roztrhlo vrece až ku koncu. Spravodlivá remíza, domáci bojovali, futbalovejší súper sa však aj tak musel na zisk bodu potrápiť. Šance mali obaja, o niečo viac hostia. Po trme-vrme ratoval pre Svätý Peter aspoň remízu takmer z bránkovej čiary Krajčír.
Góly: 74. M. Lakatoš, 82. M. Braun (11 m) – 80. T. Kóša, 90. D. Krajčír. R Kišš, 250. ŠK: J. Molnár – Csanda, Ladics (20. Sós), R. Kovács, M. Lakatoš, Jo. Lakatoš (78. Vincze), Krupánszki, Bórik, D. Máté (61. Danis), Braun, T. Oláh. OŠK: Bilkó – Lörincz, Kuruc, P. Kováč, Krajčír, Cong, Taibl, Jú. Lakatoš (90. Danci), Kóša, R. Kürthy, Kianek.

1. Nitra jun.    7    6    1    0    20:3    19    (+10)
2. Čeľadice    7    5    1    1    20:7    16    (+7)
3. Štúrovo    7    4    3    0    16:7    15    (+3)
4. Imeľ    7    4    2    1    8:3    14    (+2)
5. Kalná n/Hr.    6    4    1    1    11:5    13    (+4)
6. Kolárovo    6    3    1    2    8:7    10    (+4)
7. Veľké Lovce    7    3    1    3    9:10    10    (+1)
8. H. Obdokov.    7    2    3    2    10:12    9    (0)
9. Dvory n/Ž.    7    2    3    2    3:9    9    (-3)
10. Svätý Peter    7    2    2    3    13:11    8    (-1)