Volejbalisti Spartaka zdolali doma Košice

Volejbalisti Spartaka VK UJS vyhrali v nedeľu na domácej palubovke po dobrom výkone nad Košicami

Volejbalisti VK Spartak UJS Komárno(Zdroj: VK Spartak UJS)

VOLEJBAL - EXTRALIGA

Výsledky 5.kola: Prešov – Myjava 3:0, Stará Ľubovňa – Svidník 0:3, Košice – Prievidza 3:1, NitraTrenčín 3:0. Komárno malo voľno.

6.kolo
VK Spartak UJS Komárno – VK KDS Šport Košice 3:0 (19, 15, 22)
Zápas trval: 73 minút, rozhodovali: Andrejčák, Sarka
Komárno: Stefanovič 4, Hrušík 5, M. Hukel 8, Ilič 13, Halanda 10, Demčák 6, liberá Pápai a Tokár (Perovič 6). Tréner: D. Oravec.

Komárno začalo proti doposiaľ neporazenému tímu z Košíc dobre a rýchlo si vytvorilo náskok 3:1, ktorý si udržalo až do stavu 10:8, keď hostia vyrovnali, no domáci opäť odskočili na 14:10 a neskôr aj na 19:14. Vyzeralo to na jasnú záležitosť, avšak Košice znížili na 20:19, po päť bodov Komárna dalo jasne najavo, koho bude prvý set.

V druhom sete najprv Košice len doťahovali, ale za stavu 5:5 sa Komárnu podaril prvý únik na 8:5. Podobne však odpovedali aj hostia, ktorí otočili a vyhrávali 9:8. Kvalitné podanie domácich však opäť znamenalo obrat na 15:9, čo bolo v tomto sete kľúčové. Zverenci Daniela Oravca ovládli úplne aj tento set, vedeniu 19:10 im dopomohli v tejto fáze aj skvelé bloky a bolo jasné, že Košice proti domácim neuspejú ani v tomto sete.

Tretie dejstvo začali podľa svojich predstáv konečne aj Košičania. Oddychový čas domácich musel prísť pri stave 3:6 a hostia vyhrávali aj 10:6. Na podanie sa však dostal Štefanovič a jeho zásluhou sa išlo na technický oddychový čas už za vedenia Komárna 12:10. Košice síce vyrovnali na 12:12, tri bloky za sebou však v ďalšej fáze duelu znamenali domáce vedenie 17:13. Následne sa domáci dostali do vedenia 20:15 a aj keď hostia bojovali, znížili na 19:21, Komárno v gradujúcej atmosfére využilo svoj tretí mečbal a postarali sa o to, že všetky body zostali v Komárne a Košice prvýkrát v sezóne odchádzajú z extraligového duelu naprázdno.

Povedal po zápase

Daniel Oravec, tréner Komárna: "V prvých dvoch setoch sme boli jednoznačne lepší vo všetkých herných činnostiach, boli sme dobre takticky pripravení. Dobre sme podávali, prihrávali a útočili, čoho výsledkom bolo naše vedenie 2:0 na sety. V treťom sete možno strata koncentrácie mala za následok, že sme horšie prihrávali a robili sme veľa chýb v útočnej činnosti. Od polovice setu sme sa na nich však dotiahli a zvýšenou bojovnosťou sme vyhrali aj tretí set, čím zároveň aj zápas. Sme spokojní s troma bodmi a verím, že sa nám podarí dobre pripraviť na budúci víkend a ťažký dvojzápas."

Ostatné výsledky 6.kola: Prievidza – Prešov 0:3, Myjava – Nitra 0:3, Stará Ľubovňa – Trenčín 1:3

Tabuľka
1.Prešov 6 5 1 16:4 15
2.Nitra 5 5 0 15:3 14
3.Košice 6 5 1 15:7 14
4.Komárno 5 4 1 12:5 12 5.Prievidza 5 3 2 10:6 9 6.Trenčín 6 1 5 5:16 3 7.Svidník 4 0 4 3:12 1 8.Myjava 5 0 5 3:15 1 9.St. Ľubovňa 4 0 4 1:12 0

Program 7. kola: Sobota 5. 11. 2016 VK MIRAD PU Prešov – VK Spartak UJS Komárno (17:00), VKM Stará Ľubovňa – TJ Spartak Myjava (17:00), TJ Slávia Svidník – COP Trenčín (17:00), VKP Bystrina SPU Nitra – VK Prievidza (18:00)