Černík prekvapil. Favoriti nepresvedčili

Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: archív)

14.kolo

Bánov-Vlkas 2:1 (1:0) Petráni, Sádecký – Kocsi
Svoju minulotýždňovú prehru si chceli napraviť domáci hráči. Do zápasu nastúpili aktívne a do polčasu sa im podarilo raz rozvlniť sieť. V druhom polčase sa hra viac-menej rozvíjala medzi šestnástkami.
V závere sa hosťom podarilo vyrovnať ,avšak domáci si body nenechali ujsť a minútu pred záverečným hvizdom znova rozvlnili sieť a mohli sa tešiť zo zaslúžených troch bodov.

Dolný Ohaj- Podhájska „B“ 3:3 (1:1), Palacka 2, Turan-Róbert Kovács 2, Roman Kovács
Zápas dvoch vyrovnaných celkov začali lepšie hostia, ktorým sa už do 10. minúty podarilo skórovať. Následne začali hrať kombinačnejší futbal domáci, z čoho sa im podarilo vyrovnať.
Do kabín sa tak išlo s nerozhodným stavom. Po zmene strán to boli znova hostia ktorý rozvlnili sieť, avšak ich radosť netrvala dlho, pretože domáci znova vyrovnali. Keď to už vyzeralo tak, že sa v zápase nič zaujímavé nestane prišiel zlom.
Svoj druhý gól sa podarilo steliť Palackovi a tak hostia už tretí krát zápase strelili svoj vedúci gól, avšak následne na to domáci aj po tretí hrát vyrovnali. Deľba bodov je tak zaslúžená.

Mužla – Semerovo 3:2 (3:1) Csonka 3 – Gubrica,Koromház
Domáci začali diktovať tempo zápasu a podarilo sa im do polčasu streliť 3 góly.
Na začiatku druhého polčasu začali hrať aktívnejšie domáci, potom prebrali hru hostia. V 85. minúte sa podarilo hosťom streliť kontaktný gól.
Následne vložili hráči všetku svoju silu na strelenie vyrovnávajúceho gólu čo sa im však už nepodarilo.

Lipová - Rastislavice 3:1 (1:0) Opeta, Klimek, Mrva- Juhás
Od začiatku zápasu sa hralo na jednu bránu.Hostia postavili od úvodu pred svoju bránu autobus a zameriavali sa len na odkopávanie lopty. Domáci sa na konci polčasu ujali vedenia.
Do druhého polčasu znova domáci nastúpili nátlakovo, hra sa odvíjala len po polovici súpera. Hosťom sa podarilo z ojedinelej šance streliť vyrovnávajúci gól.
Potom po prieniku do šestnástky bol faulovaný Mokráš a nariadenú penaltu premenil Klimek. V 90. minúte zaslúžené víťazstvo spečatil po trme- vrme Mrva.

Michal n. /Ž- Svodín 2:4 (1:2) Kajaba, Oškerský – Szász 2, Bubloš, Barna
Vo vyrovnanom zápase sa do polčasu podarilo streliť hosťom dva góly ale pred odchodom do kabín sa podarilo domácim stav znížiť.
V druhom polčase sa ako prvým podarilo znova streliť gól hosťom , avšak následne na to domáci zas skóre znížili. O zápase viac-menej rozhodol ďalší gól Szásza.
Domáci v tomto zápase vynechali množstvo šancí.

Hul - Trávnica 0:3 (0:2) Mach, Blaško, Šebík
Domáci nastúpili do zápasu v oklieštenej zostave, kedy im chýbalo 6 hráčov zo základnej zostavy, Hulania i napriek tomu odohrali kvalitný zápas proti veľmi dobrému súperovi.
Hosťom sa podarilo premeniť v prvom polčase dve štandardné situácie. V druhom polčase boli lepší domáci hráči, ktorý na súpera zatlačili, hrali bojovne, avšak obrátiť zápas sa im už nepodarilo.

Mojzesovo – Zemné 2:1 (1:0) Mikulec, Kotlár - Dobrý
Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci , ktorý si priklonili vedenie vo svoj prospech v prvom polčase. V polovici druhého polčasu svoj náskok zvýšili. Hostia si počas celého zápasu výraznejšiu šancu nevytvorili, podarilo sa im skórovať až v závere z pokutového kopu.

Černík- Úľany n. Ž. 2:0 (2:0) Horník, Sendrei
Zápas začali lepšie hostia, kedy prvých 15´minút dominovali,avšak okrem nátlaku si výraznejšiu šancu nevytvorili. Následne sa hra vyrovnala. Domácim sa podarilo v závere polčasu za 5 minút streliť dva góly.
V druhom polčase sa potom hra rozvíjala už len medzi šestnástkami.

Zostava kola: Ruman ( Svodín)-Csonka (Mužla), Koromház (Semerovo), P. Vida (Rastislavice) Poláček (Lipová), Zrubec ( Michal) , Šebík (Trávnica), Smiešny ( Hul), Mikulec( Mojzesovo)Andrášik (Černík), Sádecký (Bánov)