Komárno potvrdilo v Šuranoch jesenný primát, v Nových Zámkoch sa nehralo

Nespôsobilý terén znemožnil futbalistom FKM Nové Zámky odohrať svoj posledný zápas jesene proti Veľkým Ludinciam. Komárno si jasne poradilo so Šuranmi na ich pôde.

Komárňania sa radujú nie len z gólu, ale aj z prvého miesta po jesennej časti súťaže, ktoré potvrdili v 15. kole v Šuranoch jasným víťazstvom nad domácim ŠK v pomere 4:1.Komárňania sa radujú nie len z gólu, ale aj z prvého miesta po jesennej časti súťaže, ktoré potvrdili v 15. kole v Šuranoch jasným víťazstvom nad domácim ŠK v pomere 4:1. (Zdroj: Roman Guliš)

III. LIGA ZÁPAD

15.kolo
Dubnica – Gabčíkovo 3:1 (0:0)
Vo vyrovnanom zápase ako prví ohrozili Digaňu hostia, no Belkovics nebol úspešný. Potom Habšuda zblízka trafil iba Rengela a po následnom rohovom kope brankár hostí vyboxoval Čurikovu strelu spoza šestnástky. V 20. min. po rýchlej kombinačnej akcii sa za domácu obranu dostal Belkovics a Digaňa sa musel poriadne natiahnuť. Do konca polčasu sa bezgólový stav nezmenil. Po prestávke začalo Gabčíkovo ofenzívnejšie a v 48. min. Lénárth po centri z krídla bombou z voleja prestrelil Digaňu – 0:1. Potom nebezpečne hlavičkoval Revák, ale lopta letela kúsok nad domácu bránu, V 61. min. unikol po krídle Habšuda a povedľa vybiehajúceho Rengela trafil k vzdialenejšej žrdi – 1:1. Striedajúci Antol mohol v 70. min. dostať hostí do vedenia, no jeho krížnu strelu zastavila žrď. O štyri minúty po rohu zblízka umiestnil presný center do siete Poláček – 2:1. V 77. min. ušiel obrane Čurik, no jeho strela skončila tesne nad Rengelovou bránou. Po rýchlej akcii v 79. min. Habšuda iba nastavil nohu a zmenil smer lopty tretíkrát do siete hostí. Dubničania sa rozlúčili s jesennou časťou s hŕstkou najvernejších fanúšikov dôležitou výhrou.
Góly: 61. a 79. Habšuda, 74. Poláček – 48. Lénárth. R Fehér, ŽK: Chromý – Bódis, 100 divákov. DUBNICA: Digaňa – Štefánek, Poláček, Chromý, Čurik, Suchý, Habšuda, Turza, Floriš, Suchánek, Hlatký (85. Svatík). Tréner O. Šmelko. ŠK: Rengel – Huszár, Kubik, Cingel, Revák (83. Juhos), Végh, Lénárth, Belkovics, Marcin, Kósa (66. Antol), Bódis. Tréner G. Straka.
JOZEF ŠPROCHA

Šurany – Komárno 1:4 (0:1)
Zápas na ťažkom teréne začali oba celky aktívne, vo svižnom tempe. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú, avšak dlho bez výraznejšej šance. V 26. minúte nastala situácia, keď hosťujúci Szórád sa snažil lišiacky prelobovať vybehnuvšieho domáceho brankára Letka. Ten zasiahol loptu rukou, avšak už mimo šestnástky a tak uvidel v rukách hlavného rozhodcu stretnutia červenú kartu. Technickejšie hrajúci hostia začali preberať opraty do svojich rúk a v 33. min. sa ujali aj vedenia presnou strelou Gonzálesa. Ten istý hráč už v druhom dejstve zvýšil vedenie svojho mužstva po peknom vysunutí na 2:0. Domáci sa napriek početnej nevýhode nevzdávali, snažili sa o otvorený futbal. Viac príležitostí sa však rodilo pred ich bránou. Najmä rýchlonohý Faragó často zamestnával domácu obranu. V 65. minúte zvýšil rutinérsky Haša na 3:0 pre fialovo-bielych. Sympatická snaha domácich bola korunovaná v 76. min., keď spoza šestnástky Tvrdoň trafil šibenicu Rožníkovej brány. Hosťujúci brankár pri tejto strele nemal najmenšiu šancu zasiahnuť. Gólový účet stretnutia zavŕšil jeden z najlepších hráčov na hracej ploche Faragó. Komárňania po tomto víťazstve prezimujú na čele tabuľky.
Góly: 76. Tvrdoň – 33. a 55. Gonzáles, 65. Haša, 89. Faragó. R Pecek, ŽK: Gábriš (Š), ČK: 26. Letko (Š), 250 divákov. ŠK: Letko – Bencsík, Turan, P. Procháczka, Tvrdoň, Gábriš, Blaho, Mojko (76. Timoránsky), Simonides (28. Jurík), Dikácz (85. Švajda), Halás. Tréner. M. Halás. KFC: Rožník – Podlucký, Štrbák, Chren, Szórád, Szénási, Čtvrtníček, V. Kosťukevič, Haša, Faragó (89. Iván), Gonzáles (90. Zvoncsár). Tréner Cs. Szórád. ⋌(RG)

FC Horses – Neded 1:0 (1:0)
Od úvodu bolo jasné, kto bude pánom stretnutia. Po piatich minútach hry sa domáci ujali vedenie, presnou hlavičkou sa prezentoval Jakabovič. Do 15. minúty mali futbalisti Horses ďalšie tri šance, skóre sa však nemenilo. Zverenci trénera Kyselu hrali s chuťou, kombinačne, súpera jednoznačne prehrávali. Neded sa dostal do jednej vážnej príležitosti – mal nebezpečnú hlavičku. Duel bol dobýjaním ich brány, najväčšiu príležitosť mal Hlavna, z 5 metrov prekopol bránu Wagnera. Neuspel ani striedajúci Duračka, zoči-voči gólmanovi hostí namieril vedľa brány. Horses si v poslednom kole napravil chuť tesným víťazstvom, ak by však premieňali šance, rozdiel mohol byť ešte výraznejší.
Gól: 5. Jakabovič. R Papuča, bez kariet, 105 divákov. HORSES: Jedlička – Krajčovič, Jakabovič, Hlavna, Kovársky, Magdolen, Mišura, Čmilanský (69. Ocelka), Horváth (82. Babic), Brestovanský (46. Duračka), Juhász. Tréner Š. Kysela. FC: Wagner – Kalmár, Roško, Bakši (46. Kingsley), Ambruš, R. Tóth, Kovács, Taiwo, Královič, Obassi, Herceg (Chlebík). Tréner T. Bartoš.

Veľký Meder – Topoľčany 1:0 (0:0)
Zvládnutie zápasu bolo pre kúpeliarov veľmi dôležité, veď necítili chuť víťažstva už dlhých osem kôl. Od začiatku mali réžiu hry vo svojich rukách. Podporovaní silným vetrom sa pustili do súpera s veľkou vervou, no kombinácia na premoknutom teréne bola prakticky nemožná a tak sa vo V. Mederi hral v sobotu silový futbal. Napriek tomu mal hosťujúci Militosjan v 8. min. šancu, no preloboval Vargovu bránu. V 25. min. nebezpečne vystrelil Pisár. V druhom polčase domáci ešte viac pritlačili hostí na ich polovicu, súper sa v podstate len bránil. Svoje vyložené šance postupne pozahadzovali Pisár, Mészáros a Bolega. Vykúpenie zo streleckých suchôt priniesla 83. minúta, keď po centri Tótha Pisár zblízka doklepol loptu za Junasov chrbát. V závere zápasu si Mederčania víťazstvo s prehľadom ustrážili a po zápase si mohli spokojne dať dúšok topoľčianskeho piva.
Gól: 83. Pisár. R Valentová, ŽK: Gagič (V. Meder), 100 divákov. MŠK: Varga – Milinkovič, Hanzel, Bolega, Baksics (46. Pöthe), T. Tóth, Boya, Gagič (73. Kalmár), Bognár, Mészáros, Pisár (90. Kákics). Tréner K. Varga. MFK: Junas – Grman, Luzin, Michalík (74. Fiala), Švajlen, Mayimona, Laouzai, Hovsepjan (81. Rybánsky), Militosjan, Otrísal, Mikula. Tréner M. Urda.
IVAN BOBKOVIČ

Horná Nitra – Púchov 0:5 (0:3)
Hostia vstúpili do zápasu aktívnejšie, keď už v 2. min. Brezničan otvoril hlavou skóre. Pochopiteľne to hostí nakoplo a pokračovali v aktívnom futbale, čo im prinieslo do polčasu ďalšie dva góly. Druhý polčas začal navlas rovnako ako prvý a Púchovčania zvýšili už na 0:4. Od tohto momentu hostia povolili a do hry sa dostavali aj domáci. Žiaľ, svoje šance na gól nepremenili a naopak, hostia v závere išli na domáceho Bolfika štyria – 0:5.
Góly: 2. a 19. Brezničan, 33. a 48. Gajdošík, 86. Buček. R Sárai, ŽK: Belanec, 200 divákov. BANÍK: Bolfík – Pekár, Urbanič, Belanec, Bublák, Kopál (76. Šifalovič), Kováčik, Drozd (46. Spevár), Halmeš, Obžera (46. Gunda), Kozák. Tréner R. Slaný. MŠK: Letko – Riška, Gajdošík, Luhový (75. Pastorek), Kopiš, Bielik (65. Svorada), Gamboš, Vanák, Pilát (59. Buček), Zavadzan, Brezničan. Tréner J. Vágner.
ANDREJ TURANČÍK

Nemšová – Led. Rovne 1:4 (0:2)
V zápase sa stretli mužstvá z opačných pólov tabuľky. Oba tímy sa však snažili hrať futbal. Na ťažkom teréne sa im to veľmi nedarilo. Postupom času získavali čoraz viac pôdy pod nohami hostia, čo sa prejavilo v dianí na ihrisku. Už v 4. min prihral Johnson Kvasničkovi, no ten slabou strelou nenarobil Bačíkovi veľa starostí. V 17. min prešiel stredom obrany Tomana, z 13 m mieril vedľa brány. Po polhodine hry napriahol z hranice šestnástky Kollár, Čillík loptu vyrazil. V 39. min sa vedenia ujali hostia, keď sa strelou z ľavej strany presadil Lipták. V poslednej minúte prvej polovice sa z gólu radovali hostia. Po centri z pravej strany sa volejom prezentoval Čiernik – 0:2. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáci hráči sa nevedeli presadiť, ťažko sa dostávali do hry a vo finálnej fáze im chýbal väčší pokoj. V 54. min Lipták potiahol loptu pred šestnástku, zbavil sa Udeha a krížnou strelou k žrdi upravil na 0:3. V 76. min skorigovali stav stretnutia domáci hráči. Po rohovom kope sa dostal k lopte Fabuš a z 3 m ju dopravil do siete. Päť minút pred koncom zápasu podnikli hostia rýchly brejk, po ktorom sa gólov presadil Lipták a skompletizoval svoj hetrik. V poslednej minúte zahrávali domáci priamy kop, po ktorom sa k hlavičke dostal Kresánek. Lopta však skončila iba na brvne brány hostí. Nemšová sa v poslednom zápase nerozlúčila s divákmi víťazstvom. Tri body si odnášajú hostia po veľmi dobrom výkone.
Góly: 76. Fabuš – 8., 54. a 85. Lipták, 45. Čiernik. R Šima, bez kariet, 150 divákov. NEMŠOVÁ: Čillík – Johnson (67. Fabuš), Kresánek, Mikeš (50. Klemens), Ďuriš, Holíček, Jančo, Udeh, Richtárech, Prekop, Kvasnička (46. Mizerák). Tréner B. Ďuriš. LED. ROVNE: Bačík – Tomana, Kollár (79. Riečičiar), Chmelík, Detko (70. Prekop), Lipták (87. Pokorný), Púček, Hruška, Híreš, Čiernik, Kopúň. Tréner: M. Púček.
TOMÁŠ BEŇO

ViOn B Vráble – DAC B / Vrakúň 3:2 (2:0)
Vďaka reprezentačnej prestávke mohli obe rezervy využiť aj hráčov z Fortuna ligy. Túto možnosť využili len domáci, keď ich farby hájila štvorica Novota, Švec, Sedlák a Konsimbal. Hráči zo Žitného ostrova, ktorí boli pred zápasom v tabuľke vyššie, stavili na tímový duch bez ligistov. Mrazivé počasie divákom ani futbalu neprialo. V prvých minútach sa hralo podľa nôt DAC-u, ktorí zakvačil súpera na jeho polovici. Niekoľko závarov po sebe musel riešiť Novota. Potom prevaha hostí utíchla a po štvrťhodine hry udrelo na druhej strane. Prvú väčšie šancu domácich v červených dresoch ešte Milošovič bravúrne vyrazil, na dorážku Stredoafričana Konsimbala však už nemal nárok. V 22. min. Švec technicky preveril gólmana, na opačnom póle musel pokus Moďorošiho z uhla hasiť bdelý Novota. Na druhej strane po polhodine dvakrát čaroval Milošovič, strelu Konsimbala a dorážku Ewertona totiž už mnohí videli v sieti. Päť minút pred polčasom domáci výber opäť vytasil gólovú strunu. Presný center Bakaľára našiel kopačku voľného Šlachtu, ktorý megatutovku pretavil do gólu – 2:0. Kontaktný gól do šatne sa ešte v 44. min. snažil vyprodukovať Nagy, gólman jeho strelu pod brvno s námahou vytlačil. Krátko po zmene strán po trestňáku laicky chyboval Milošovič, keď zle odhadol odskok lopty a pohotový Konsimbal zvýšil už na rozdiel triedy. Potom domáci kontrolovali dej, ale v 72. min. ešte hlavičku Kollára vyrazil Novota, Polák však predsa len zubami-nechtami prepasíroval loptu do siete – 3:1. Keď sa o desať minút neskôr po utešenej strele Jančeka koženná zatrepotala v sieti, vo Vrábľoch sa črtala dráma. A hoci po góle na 3:2 každá nakopnutá lopta DAC-u smrdela vyrovnaním, do lepšej šance sa už hostia nedostali a po prehre budú v tabuľke zimovať pod svojím včerajším súperom.
Góly: 15. a 52. Konsimbal, 44. Šlachta – 72. Polák, 82. Janček. R Matulová. ŽK: Szépe, Pagáč (DAC B), 165 divákov. FC: Novota – Bakaľár, Fekiač, Husár, Švec – Balko (89. Mi. Zrubec), Šabík (71. P. Feješ), Šlachta, Ewerton (90.+ Tužinský) – Sedlák, Konsimbal. Tréner M. Reischl. DAC: Milošovič – Polák, Pagáč, Szépe, Fertaľ (81. Janček) – Nagy, Bazsó, Tóth (81. Kelemen), Moďoroši (58. Kollár) – Sandal, Mészáros. Tréner B. Fodrek. ⋌ĽUBOŠ MODZGA

Stretnutie Galanta – Beluša bolo odložené. Dôvodom je epidémia Galanťanov.
„Polovica mužstva je na antibiotikách. Od stredy začali odpadávať, chalani vracali, majú hnačky. V piatok sme požiadali o preloženie zápasu. Ak by to ustúpilo, predbežne sme dohodnutí s Belušou, že sa zápas odohrá vo štvrtok 17. novembra. Múdrejší budeme v týždni,“ povedal tréner Tibor Meszlényi.

Stretnutie Nové Zámky – Veľké Ludince sa nehralo pre nespôsobilý terén. Zápas sa odohrá 17.11. 2016 (vo štvrtok) o 10:30
Šaľa mala voľno.

Dohrávka 12. kola:
DAC B/Vrakúň – Šaľa 1:1 (1:1)
Hráči rezervy boli od úvodu aktívnejším mančaftom. Chemici sa zamerali na pozornú defenzívu a z nej prameniace brejky. Vytvorili si dvojicu nebezpečných príležitostí, ale skóre sa menilo na opačnej strane. Na Sarrovu prihrávku za obranu si nabehol Černák, ktorý obišiel aj brankára – 1:0. Hostia vyrovnali o desať minút, po štandardke a chybe defenzívy DAC B sa radoval Jurík. V ďalších minútach domáci pridali, nepremenili dve šance, Almási nastrelil brvno. V druhom polčase sa hralo na jednu bránu, Šaľania sa len bránili, čakali na príležitosti, do žiadnej vyloženej sa nedostali. Naopak, vyhrať mohli zverenci B. Fodreka, museli byť však premeniť aspoň jednu z trojice ponúknutých príležitostí. Najväčšiu mal Moďoroši, proti bolo brvno.
Góly: 15. Černák – 25. Jurík. R Kišš, ŽK: Černák, Mészáros – F. Prúčny, R. Prúčny, Jurík. 150 divákov. DAC B: Milošovič – Szépe, Janček (78. L. Tóth), Németh, Sarr (62. Mészáros), Černák, Sandal, Moďoroši, Almási, Pagáč, Bazsó. Tréner B. Fodrek. DUSLO: Rusznák – Szalay, Ďatko, Domasta, Račkovič, F. Prúčny, R. Prúčny, Vanek (59. Karim), Kochan, Herceg (69. Surányi), Jurík (78. Popara). Tréner O. Lancz. ⋌(LB)
1. Komárno 18 13 3 2 45:13 42 (+15)
2. Púchov 18 12 4 2 38:11 40 (+10)
3. Led. Rovne 18 12 3 3 37:23 39 (+12)
4. Topoľčany 18 10 2 6 31:22 32 (+5)
5. ViOn B Vráble 18 9 4 5 31:21 31 (+1)
6. DAC B/Vrak. 18 8 6 4 24:17 30 (+3)
7. Beluša 17 8 5 4 23:17 29 (+5)
8. Galanta 17 8 3 6 31:22 27 (+3)