Tretíkrát to nevyšlo. Z víťazstva sa tešili Košičania

Novozámockí hokejisti porazili Košičanov v oboch doterajších vzájomných meraniach síl. V nedeľu večer sa však v Nových Zámkoch tešili Košičania z najtesnejšieho víťazstva.

Tretie víťazstvo v sezóne si Novozámčania proti Košičanom nezaknihovali, V nedešu prehrali doma 1:2.(Zdroj: Roman Guliš)

HOKEJ TIPSPORTLIGA

22.kolo
HC Nové Zámky – HC Košice 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Zápas začal vo vysokom tempe z oboch strán. V prvej polovici prvej tretiny mali domáci výhodu takmer dvojminútovej presilovej hry o dvoch hráčov, ale naložili ňou ledabolo. Nielenže na súperovho brankára nevystrelili, takmer sa nedostali ani do útočného pásma. Ako sa má hrať v početnej prevahe predviedli Košičania, keď v 13. minúte poslal spomedzi kruhov puk do brány Suja. Hostia ešte predtým dvakrát nastrelili konštrukciu brány. Po tomto góle patrila hra jednoznačne hosťom, avšak gól už v prvej tretine diváci nevideli.

Už v prvej minúte prostrednej časti hry zvýšil bekhendom Bicek na 2:0 pre Košičanov a zdalo sa, že by favorit mohol vyhrať v Nových Zámkoch aj vyšším rozdielom. V 25. minúte si však Mäkinen dobre nakorčuľoval pred hosťujúcu bránu, Kytnár ho našiel perfektne a kontaktný gól bol na svete. Ožili aj tribúny, Zámky tlačili a vyrovnanie viselo vo vzduchu. Košičania v týchto fázach nevedeli kam skôr skočiť. Najmä Sandgrenova šanca volala v polovici zápasu po góle, ale švédsky obranca tutovku nezvládol.

Do tretej tretiny nastúpili síce domáci s odhodlaním aspoň vyrovnať, avšak rutinovaní hostia hru kontrolovali a dokázali si až do konca udržať najtesnejší náskok.

Góly a asistencie: 25. Mäkinen (Kytnár, Fábry) – 13. Suja (Bicek, Dudáš), 21. Bicek (Šedivý, Matejka). Rozhodcovia: Oskirko, Müllner – Stanzel, Jobbágy. Vylúčenia: 7:8. Využitie: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1689. Strely na bránu: 23:26.
HC Nové Zámky: Škorvánek – Drtina, Cardwell, Sandgren, Čížek, Mäkinen, Chovan, Sucharda, Maier – Saarinen, Brabenec, Bahenský – Čaládi, Pitule, M. Hudec – Fábry, Kytnár, Paulovič – Dubec, Rehák, Tibenský.

Hlas po stretnutí

Július Pénzeš (tréner Nových Zámkov)
„O výsledku zápasu rozhodla prvá tretina. Mali sme v nej početnú výhodu, ale zahrali sme v nej tak zle, že nás to rozhodilo až do konca tretiny. Začiatok tej druhej tiež nebol z našej strany ideálny, dostali sme hneď v prvej minúte gól. Potom sme však strelili kontaktný a vrátili sa do zápasu. škoda, že sa nám nepodarilo vyrovnať. Mrzí ma to, lebo chlapci ukázali, že keď sa vložia do toho môžu hrať vyrovnanú partiu s akýmkoľvek súperom v extralige.“

Ostatné výsledky 22.kola: Liptovský Mikuláš – Poprad 4:3 pp., Martin – banská bystrica 0:3, TrenčínNitra 5:1, Zvolen – žilina 5:1.

11. SVK U20 16 1 0 0 15 14:66 3

Program 23. kola: 22.11. Košice – Trenčín, 24.11. SVK U20 – Košice, 25.11. Poprad – Nové Zámky, Banská Bystrica – Liptovský Mikuláš, Nitra – Zvolen, Žilina – Martin.
Program 24. kola: 27.11. Martin – Liptovský Mikuláš, Nové Zámky – Banská Bystrica, Trenčín – Poprad, Zvolen – Košice, Žilina – Nitra.⋌