Nečakané body proti lídrovi, Pinerola stratila vedúcu pozíciu

Senzačné víťazstvo zaznamenali v piatok večer na domácej palubovke futsalisti MFK Tupperware a úradujúcemu majstrovi tak uštedrili prvú prehru v súťaži.

V obrannom zákroku hráč MFK TW Nové Zámky Adam Bombicz. Novozámčania pokorili v piatok na domácej palubovke lídra súťaže.(Zdroj: Roman Guliš)

FUTSAL - EXTRALIGA
13.kolo
MFK Tupperware Nové Zámky – Across Pinerola Bratislava 4:2 (3:1)
Od prvých chvíľ tohto stretnutia mali viac loptu na kopačkách favorizovaní hostia a keď sa ujali vedenia v 6. minúte vlastným gólom Mátého, nič nenasvedčovalo tomu, že by v piatok večer mohli z Nových Zámkov odísť bez bodového zisku. Dve minúty po vedúcom góle hostí sa odhodlal ku strele zo strednej vzdialenosti Fehervári a bolo vyrovnané. Gól Novozámčanov evidentne povzbudil, vycítili svoju šancu a Letkov zásah v polovici prvého dejstva znamenal už ich vedenie.
Hoci zadné rady domácich dobre dirigované Adamom Bombiczom museli byť vždy v strehu, hráči MFK TW využívali každú príležitosť na zaútočenie a ohrozenie súperovej brány. Veľmi dobrý polčas z hľadiska domácich zavŕšil gólom do šatne Oršolík.
Do druhého dejstva nastupovali domáci s vedomím dvojgólového náskoku a pribúdajúcimi minútami sa začala črtať senzácia, nakoľko sa favoritovi nedarilo skórovať. Ten skúšal aj hru bez brankár, ale presnosť prihrávok a rýchlosť v tento večer nebola zo strany Pineroli taká, na akú sme od tohto mužstva zvyknutí.
V 33. minúte sa Baginovi predsa len podarilo znížiť a črtala sa dráma. Novozámčania však naďalej húževnato odolávali tlaku súpera, ktorý silnel, avšak bez ďalšieho gólového efektu.
V poslednej minúte stretnutia sa po niekoľkých domácich pokusoch predsa len zatrepotala sieť Bratislavčanov po štvrtý raz a to po Letkovej strele. Hosťom už čas na zvrat nezostal a tak bola malá futsalová senzácia na svete.

Góly: 10. a 40. Letko, 8. Feherváry, 20. Oršolík – 6. vl. (Máté), 33. Bagin.
MFK TW: Sládeček, Nagy – Fehervári, Oršolík, Bombicz, Máté, Letko, Molda, Varga, Szmicsek, Fiala, Gašparík.

Hlas po stretnutí
Kristián Molnár (vedúci mužstva MFK TW)
„Podaril sa nám husársky kúsok, zdolať majstra nie je v našej lige bežná záležitosť. Na zápas sme sa dôkladne pripravili a napokon naša taktika postavená na zabezpečenej obrane slávila úspech. Čo nás však veľmi mrzí, je absencia štyroch našich hráčov. Kým Adámik a Kosztolanyi chýbali kvôli zraneniu, záhadnejšie je to s dvojicou Dudáš – Vašek. Obaja sa futbalovo pripravujú v Šuranoch, kde im tréner jednoducho zakázal futsal. Správanie novopečeného kouča Šurian nás zaráža o to viac, že sa jedná o bývalého skvelého futsalistu, viacnásobného reprezentanta SR vo futsale, niekoľkonásobného kráľa strelcov našej ligy a v neposlednom rade i bývalého majstra SR vo futsale. A dnes? ...“ten futsal to nie je žiaden šport!“, takto si spomína náš niekdajší spoluhráč, pričom spomínanej dvojici zakazuje hrať futsal. Nuž, vážený pán tréner Šurian, treba si domov kúpiť zrkadlo a pozrieť sa doň!“

Ostatné výsledky 13. kola: Slov-matic – Žilina 5:1, Levice – Banská Bystrica 5:5, FTVŠ UK – Wild Boys 5:7, Podolie – Nitra 11:1.
10. Nitra 13 0 2 11 26:75 2

Program 14.kola: 20.1. Žilina – Levice, Nové Zámky – Banská Bystrica, Nitra – FTVŠ UK, Wild Boys – Slov-matic, 21.1. Podolie – Pinerola.