Andrej Sucharda dal dva góly Švédom

Slovenskí hokejoví vysokoškolskí reprezentanti zvíťazili v pondelok na 28. svetovej zimnej univerziáde v kazašskom Almaty v skupine o 5. - 8. miesto nad Švédmi 4:2, keď dva góly nášho mužstva strelil Novozámčan Andrej Sucharda.

Andrej Sucharda mal v pondelok v Halyk Arena dôvod na úsmev.(Zdroj: digisport.sk)

Svetová zimná univerziáda

Turnaj hokejistov 28. STU v Almaty - pondelok

HALYK ARENA (skupina o 5. 8. miesto):

Slovensko - Švédsko 4:2 (1:0, 3:0, 0:2)

Rozhodol výborný výkon našich vysokoškolákov v druhej tretine, v ktorej prestrieľali akademikov Švédska 22:6 a zveľadili svoj náskok na 4:0! Veľký deň mal novozámocký Andrej Sucharda. Uzdravený útočník po návrate do zostavy strelil dva góly a pri prvom asistoval. Výborne mu sekundoval Martin Indrych - gól + asistencia. V záverečnej tretine sa Severania mimoriadne zaktivizovali, nahralo im však päť vylúčení Slovákov. Z presiloviek vyťažili Švédi dva góly - najskôr z dvojnásobnej na 1:4 a v 51. min, na konečných 2:4. Nepomohlo ani odvolanie brankára už v 58. minúte.

Góly: 16. Indrych (Sucharda), 35. Tomčák (Hluch), 36. Sucharda (Indrych, Pichnarčík), 40. Sucharda (Gábor) - 47. Ortevall, 51. Werneman

Vylúčenia 7:2, presilovky 0:2, oslabenia 0:0, strely na bránku 35:35. Rozhodovali: Fichtner (Rak.), Hogarth (V. Berit.) - Sukbae Choi (Kór. rep.), Harrington (Kan.)

Andrejovi Suchardovi sa darilo aj v zápase o 5. miesto proti Lotyšom, v ktorom Slováci zvíťazili 5:4, keď zaznamenal jeden gól.Jeden gól za Slovensko zaznamenal aj bývalý hráč HC Nové Zámky Martin Uhnák.