Komárno v Bratislave jednoznačne

V zápase 32. kola si komárňanskí basketbalisti si bez problémov poradili s bratislavskou Karlovkou na jej pôde.

Ilustračné foto(Zdroj: archív)

EUROVIA SBL

32.kolo

VŠEMvs Karlovka Bratislava - MBK Rieker COM-therm Komárno 65:98 (16:28, 15:19, 18:31, 16:20)

Maximálne koncentrovaný výkon Komárna slávil úspech u mužstva, ktoré bojuje ešte o postup do play-off. Úvod vyšiel lepšie hosťom, ktorí si už v prvej štvrtine vypracovali rozhodujúci náskok. Zverenci trénera Ďuriša svojho súpera, ktorý patrí medzi veľmi bojovné celky, prakticky k ničomu nepustili. Komárno viedlo po tretej štvrtine takmer o tridsať bodov a záverečná časť hry bola už len z hľadiska domáceho celku kozmetickou úpravou konečného výsledku.

TH: 21/17 - 25/20, Fauly: 23 - 23, Trojky: 6 - 8, Rozhodovali: Turčin (SR), Kadkhodale, Trmal (obaja Rak.)

Komárno: Halada a Langston po 18, Tomič 14, Bilič 13, Vido 7 (Djordjevič 7, Bojanovský a Kuffa po 6, Cobb 4, Marchyn 3, Jurčina 2)

Povedali po zápase:

Richard Ďuriš (tréner Komárna): "Som veľmi rád, že po prehre v Spišskej Novej Vsi, sme sa vrátili do tempa. O našom víťazstve rozhodlo nasadenie a agresivita. Karlovka je známa tým, že patrí k najbojovnejším tímom v lige, ale my sme si udržali koncentráciu."

Boris Bojanovský (hráč Komárna): "Na zápas s Karlovkou sme sa dôkladne pripravovali a nemôžeme povedať, že by sme neriešili súpera a hrali len našu hru. Veď sme minule prehrali v Spišskej Novej Vsi, určite o podcenení súpera nemôže byť reč."

Ostatné výsledky 32.kola: Prievidza – Inter 64:84, Levice – Košice 78:88, Lučenec – Handlová 66:48 (zápas predčasne ukončený v 4. minúte štvrtej štvrtiny), Nitra – Spišská Nová Ves 72:90. Svit mal voľno.