Salka rozhodla v závere, líder zabral naplno vonku

Po predchádzajúcich zaváhaniach zabral líder z Kozároviec naplno na ihrisku súpera.

Zo zápasu Veľký Ďur - Kozárovce 0:1Zo zápasu Veľký Ďur - Kozárovce 0:1 (Zdroj: Ján Jančo)

V. LIGA - východ

20.kolo
Hurbanovo – Podhájska 0:1 (0:0)
Domáci nastúpili s odhodlaním, na zápas však plne sústredení neboli. Ich hra bola neslaná-nemastná a súperovi tak vážnejšou šancou pohroziť nedokázali. V druhom polčase sa presadili raz hostia, ktorí šťastným gólom rozhodli o víťazstve v podpriemernom zápase.
Gól: 60. Ševčík, R Švolík, 100 divákov
HURBANOVO: G. Fekete – J. Kurák, S. Jóba, P. Kádek, D. Hegedüš, R. Szántó, J. Kling, B. Danci, E. Kuczman, A. Porubszky, M. Karvai
PODHÁJSKA: U. Krnčan – M. Sládeček, G. Dulai, P. Nagy, M. Števko, T. Krnčan, P. Ševčík, R. Birdáč, M. Lipták, L. Pásztor, J. Krivočenko

Chotín – Hontianska Vrbica 3:1 (2:0)
Celý priebeh zápasu sa odvíjal v prospech domácich, ktorí mali jednoznačnú prevahu. Do vedenia sa dostali už v 7 minúte. V 35. minúte bol po druhej žltej karte predčasne pod sprchy poslaný Patrik Pilinský, po čom nasledoval aj druhý gól v sieti hostí. Obraz hry sa nezmenil ani v druhom dejstve, domáci pridali ešte jeden gól. Hostia od 79. minúty dohrávali už len v deviatich, aj napriek tomu však ešte dokázali v závere znížiť na 3:1. Domáci vyhrali zaslúžene.
Góly: 7. Smolka, 36. Nagy (z 11m), 70. Smolka – 82. Rakica (z 11m), R Kukan, 100 divákov
ČK: 35. Patrik Pilinský (2. ŽK), 79. Valnetík
CHOTÍN: D. Ruháš – J. Nagy, D. Bozsaky, A. Pásztor, Z. Lucza, L. Lévai, G. Maríkovec, G. Csintalan, M. Smolka, T. Kovács, Z. Novota
H. VRBICA: Š. Fehérváry – G. Kačmárik, F. Hanuska, P. Vnad, L. Páchnik, D. Páchnik, A. Škorec, V. Rakica, P. Pilinský, P. Hudec, J. Valentík

Kmeťovo – Marcelová 2:2 (1:2)
Hostia sa prejavovali ako technickejší súper. Aj vďaka tomu v prvom polčase viedli o dva góly. Domácim vrátil nádeje kontaktným gólom Varga ešte pred prestávkou. Kmeťovčania v druhom polčase ožili a svojou bojovnosťou si vydreli zaslúženú remízu.
Góly: 32. Varga, 74. Hraška (z 11m) – 4. Vörös, 19. Németh, R Baláž, 150 divákov
KMEŤOVO: T. Mráz – J. Sádovský, J. Švec, P. Varga, M. Juhás, O. Hraška, P. Šulík, J. Zubek, P. Švec, A. Gunda, M. Golha
MARCELOVÁ: L. Jurčina – D. Horján, E. Wilson Speck, Z. Török, P. Németh, B. Lesko, O. Hegedüs, R. Vörös, B. Gumbér, L. Gere, N. Hausleitner

Komjatice – Tekovské Lužany 1:1 (1:1)
Zápas sa pre stále pretrvávajúci trest domácich odohral v Tešedíkove. Komjtičania tu podali najslabší výkon jari. Boli pasívni a pôsobili ustráchaným dojmom. Súper bol pohyblivejší a mal viac loptu na svojich kopačkách. V 23. minúte sa po brejkovej situácii mohli do vedenia dostať domáci, Garayovu strelu však brankár vyrazil. O štvrťhodinu neskôr sa však už Garay po prihrávke Martina Marenčáka nemýlil. Hostia však do polčasu vyrovnali, keď sa po rohu presadil hlavo jeden z ich najnižších hráčov. Domáci boli v druhom polčase aktívnejší, výraznejšie šance si však vytvoriť nedokázali. Hostia sa snažili presadzovať po brejkoch, tie im však nevychádzali, alebo bol proti domáci golman. V závere trestuhodne zahodil svoju šancu aj Kmeťo a zrodila sa tak zaslúžená remíza.
Góly: 38. Garay – 40. Toth, R Hrabaj, 100 divákov
KOMJATICE: P. Hajnala – F. Barta, M. Hajnuš, M. Marenčák, M. Víglacký, P. Krehák, M. Marenčák, M. Marenčák, A. Buranský, M. Garay, M. Uhrík
T. LUŽANY: T. Gubrica – J. Pavlík, M. Drienovský, R. Styecz, R. Gyepes, R. Ďurič, P. Kósa, M. Tóth, F. Králik, M. Petráš, L. Toth

Veľký Ďur – Kozárovce 0:1 (0:1)
Prvý polčas bol z oboch strán vyrovnaný. Hralo sa pozorne. Mužstvá sa snažili neurobiť chybu. Domáci po zlej rozohrávke po štandarde inkasovali, keď zaváhanie obrancu a gólmana využil Demian. V závere polčasu sa nepodarilo prestreliť hradbu tiel hostí Straňákovi ani Méresovi. A tak do kabín odchádzali spokojnejší hostia. V druhom dejstve domáci hráči vsadili všetko na jednu kartu. Veľmi chceli vyrovnať. Dobíjali súperovu bránku ale tá odolávala.
Gól: 32. Demian, R Cvešper, 150 divákov
ČK: 59. Lenard
V. ĎUR: M. Gabrhel – K. Nádašdy, M. Srna, D. Osvald, J. Jančo, M. Méres, B. Straňák, P. Havran, F. Vašíček, K. Füle, I. Tušan
KOZÁROVCE: Š. Nemček – B. Lenard, S. Demian, M. Lenard, J. Ďurina, V. Hoľka, M. Ďurovič, M. Márius Huszár, E. Jenes, M. Krkoš, J. Krajči

Starý Tekov – Nesvady 3:0 (1:0)
Domáci sa na tento, pre nich dôležitý, zápas svedomito pripravovali. Od úvodu určovali tempo a do vedenia sa dostali hneď v 5. minúte zápasu. Domáci v dobrom tempe pokračovali aj v druhom dejstve a podarilo sa im zvýšiť svoje vedenie ešte dvakrát a tak si poistili svoje zaslúžene víťazstvo. Hostia sa počas celého zápasu zamerali len na bránenie a vážnejšiu šancu si nevytvorili.
Góly: 5. Falat, 49. Martinček, 57. Falat, R Hybský, 100 divákov
ST. TEKOV: M. Kúdela – P. Seneši, R. Nichta, M. Žilka, B. Halabuk, M. Huszár, M. Šumeraj, M. Kosák, P. Martinček, J. Bagala, D. Falat
NESVADY: G. Slávik – A. Varga, N. Halanda, M. Švantner, K. Haris, M. Czabány, M. Benča, M. Banda, R. Kürti, D. Czibor, G. Hengerics

Bešeňov – Želiezovce 4:0 (2:0)
Prvý polčas sa odohral v réžii domácich, ktorí vybehli na svojho súpera s veľkou aktivitou. Hostia vystrelili prvýkrát na bránu až v 16 minúte. Domáci sa dostali do vedenia v 23. minúte, keď sa z pokutového kopu presadil Varga. Na rozdiel dvoch gólov zvýšil Valachovič v závere prvého polčasu, keď sa presadil krásnou strelou od šestnástky. Domáci pokračovali v druhom dejstve v uvoľnenom tempe, hostia si však výraznejšie šance nevytvorili. Domáci postupom času predsa len pridali na obrátkach a zatlačili svojho súpera. V 72. minúte domáci po vlastnom góle Stana zvýšili vedenie na 3:0 a v závere Vadkerti uzavrel na 4:0. Hostia si počas celého zápasu vážnejšiu šancu vytvoriť nedokázali, keďže ich útoky sa prevažne dostali len pred šestnástku súpera.
Góly: 23. Tam. Varga (z 11m), 43. Valachovič, 72. Stano (vl. gol), 88. Vadkerti, R Bečka, 100 divákov
BEŠEŇOV: B. Alaksza – M. Krpelán, M. Lantos, R. Miškovič, P. Valachovič, P. Krajanec, J. Varga, R. Vadkerti, T. Varga, R. Maďar, M. Studený
ŽELIEZOVCE: M. Štrba – T. Rotík, P. Stano, P. Kristofóli, S. Rotík, M. Dobiaš, E. Štuller, P. Rák, D. Duchoň, K. Tóth, J. Trávnik

Salka – Okoličná na Ostrove 1:0 (0:0)
Domáci mali celý zápas jednoznačne vo svojich rukách. Hostia počas celého stretnutia nevyslali na bránu domácich ani jednu strelu. Chleba sa lámal v závere zápasu, keď bol v 83. minúte vylúčený Varga. To však dobre hrajúcich domácich nezlomilo a napokon minútu pred koncom dokázal hlavou rozhodnúť o zápase Cziria.
Gól: 89. Cziria, R Belanský, 150 divákov
ČK: 83. Varga
SALKA: O. Prohászka – N. Cziria, M. Toběrný, F. Szivó, P. Horňan, R. Šál, D. Tóth, R. Varga, G. Dajcs, L. Szép, A. Štugel
OKOLIČNÁ: A. Ódor – O. Filko, M. Filko, A. Csinger, R. Nyilas, M. Hrabovský, T. Farkas, I. Meleg, Z. Halász, I. Parádi, P. Koton
1. Kozárovce 20 17 2 1 52:14 53 (+23)
2. Salka 20 11 3 6 27:28 36 (+6)
3. Bešeňov 20 11 2 7 45:29 35 (+5)
4. Marcelová 20 9 5 6 41:29 32 (+2)