Vo Dvoroch šibali D. Saliby lmeľ štvrtým lídrom jari

Po 21. kole sa opäť menilo čelo tabuľky.

Kolárovčania (v modrom) remizovali v domácom prostredí s Hrušovanmi 1:1, keď ich kanonier Magyar vyrovnával štyri minúty pred koncom.(Zdroj: FK Kolárovo)

FUTBAL

IV.LIGA - JUHOVÝCHOD

21.kolo
H. Obdokovce – Čeľadice 2:0 (1:0). Domáci sa pustili do súpera s vervou, Balážik trafil bočnú sieť, šance mali aj Zsebi, Grznár aj Vaňo, po faule na Kuchtiaka premenil penaltu Balážik – 1:0. Po prestávke Čeľadice zahrozili, v tutovkách boli Brath a Ryban, no Bránsky ukázal famózne zákroky. Záver sa hral v strede poľa, poistku pridal peknou strelou Košlab.
Góly: 27. M. Balážik (11 m), 90. J. Košlab. R Bartoš, 200. OTJ: Bránsky – Fekete, Ondrka, Uhrík, Kupec, Zsebi, Kuchtiak (90. Martonka), Grznár, Krajčír, Vaňo (88. Košlab), Balážik (82. Kšinant). SLOVAN: Kostoláni – Horváth, Čiffáry, Kotula, Varga, Dzurek, Koprda, Rosinský, Čambal, Brath, Ryban.

ČFK Nitra – Imeľ 0:5 (0:3). Hostí hnala vpred vidina prvého miesta, boli jasne futbalovejší, už do prestávky viedli rozdielom triedy. V druhom polčase Čermáňčania zaktívnili hru, tutovky mali Ondzík a Polanský, lenže skúsený Imeľ pridal ešte dva kusy a zaslúžene vyhral.
Góly: 19. M. Gajdoš, 21. V. Hübsch, 41. R. Kender, 83. Matheus, 89. T. Balogh (11 m). R Šlosár, 55. ČFK: J. Kinče – Polanský, Galbička, T. Kováčik, S. Kováčik (88. Kučera), Plevka, Martinka, Horňák, Ondzík, Rácz (75. Šebík), M. Barát. TJ: Balogh – M. Hübsch, A. Simonics (56. Boros), D. Csontos, V. Hübsch, Oršolík (83. Babicz), T. Bacigál, Kender, R. Csontos, M. Gajdoš, Matheus (85. A. Simonics).

Kalná n/Hr. – Štúrovo 1:0 (0:0). Úvod súboja patril kombinačným hosťom, no vážnejšie zakončenie z ich strany chýbalo. Kalná sa spoliehala na protiútoky, z ktorých niekoľkokrát pohrozila pred golmánom Straňákom. Postupne sa hra vyrovnala a do tempa sa dostal KFC, ktorému sa podarilo streliť prvý a jediný gól zápasu, keď sa po krídelnej akcii ocitol zoči-voči Straňákovi domáci útočník Solčiansky a v tutovke sa nemýlil.
Gól: 54. D. Solčiansky. R Ahmed, 200. KFC: M. Guťan – Turnai, M. Lackó (46. Solčiansky), Szép, Švirik, Cs. Kovács, J. Pánik, J. Pacalaj, Chmelo (88. R. Lackó), Dávid (90. Kúdela), Vida. MŠO: Straňák – Saláta, Tóth, Góra, Varga, Baka, Valent, E. Molnár (80. Tácsik), Urblík, Pintér, Bábsky.

Levice – Svätý Peter 4:0 (3:0). Leviciam vyšiel vstup, keď sa gólovo ujala hneď prvá šanca. Vzápätí mohli odpovedať futbalisti OŠK, no brankár Kolčár bol proti. Hostia síce pôsobili dobrým futbalovým dojmom, avšak Slovanu sa darilo a už do prestávky viedol trojgólovým rozdielom. Svätý Peter sa snažil aj po obrátke, ale stále bez presného zásahu. Naopak, domáci ešte zveľadili skóre.
Góly: 4. a 83. M. Kalman, 16. G. Švec, 25. J. Varga. R Košecký, 100. FK: Kolčár – Fogad, Gonda, Suljič, Konvický (75. Batár), J. Varga, Kalman (85. Vrecník), G. Švec (78. Guláš), S. Kupča, M. Kotora, Zorád. OŠK: Bilkó – Taibl, Cong, Krajčír (65. Molnár), Kianek, Gagič, Zvoncsár, Mukalenga, Lörincz (72. Fiala), Valko (46. Kürthy), J. Lakatoš.

Kolárovo – Hrušovany 1:1 (0:1). V prvom polčase sa po hrubej chybe domáceho obrancu dostali k priamemu kopu zo sľubnej pozície hráči OFK. Ponúknutú príležitosť pretavil do otváracieho gólu hlavičkou Masarovič. „Gúta“ sa snažila fyzicky zdatných hostí zatlačiť, agilný bol najmä Oláh, no vyrovnanie prišlo až v samotnom závere duelu, keď sa po peknej akcii presadil z voleja Magyar.
Góly: 86. Zs. Magyar – 37. A. Masarovič. R Ondráš, 100. FK: Rom – Seszták, Halászik, Zuzula, Pavlík, Zs. Máté, Oláh, Z. Cingel (68. Dóša), Magyar, Spevák (68. Tóth), Kókai. OFK: Kopecký – Krško, Kurbel, Sipos, Slíž, Masarovič, Rusinko, Jankovič (53. I. Sporina), Boldiš (80. Maršala), Soboňa, Béger (90. Kochan).

Dvory n/Ž. – D. Saliby 1:5 (0:1). Zápas tabuľkových súperov rozháral vietor. Domácim chýbali skúsenosti, Dolnosalibčania vyhrali vďaka dobrej defenzíve, efektivite a rýchlymi brejkami. Žiaril útočník Freňák, tretí gól dal pekným lobom ponad brankára Špaka.
Góly: 49. K. Konárek – 33., 74. a 86. A. Freňák, 50. Sz. Halák, 66. D. Bednár. R Oselský, 150. TJ: Špak – Illés, Mitrovič, Bašťovanský, Konárek, D. Kovács, Haulík, L. Takáč, Hatala (58. Revoruk), M. Kling (72. Lontoš), Pilný. TJ: M. Valenský – Göndör, G. Bombicz, B. Szabó (86. Szomolai), D. Mészáros, Renczés (72. Prístavok), R. Molnár, Sz. Halák, F. Varga (46. Bende), Freňák, Bednár.
Tvrdošovce – Veľké Lovce 1:1 (1:0). Hostia boli herne lepší, ale Tvrdošovce si za bojovnosť remízu zaslúžili. Z priameho kopu otvoril skóre Vincze, vyrovnával po dobre vyriešenom protiútoku Pavlatovský. V závere domáci pridali, zatlačili súpera, zahrozili po rohoch, ale vypracovali si len pološance.
Góly: 24. S. Vincze – 66. K. Pavlatovský. R Jakubis, 150. ŠK: J. Molnár – M. Lakatoš, M. Malý, Vincze, M. Gašparík ml., Ladics, D. Máté (88. Danis), Sendrei, Perez (90. Hausleitner), Kosztolányi, Csanda (69. Veres). TJ: Madarász – P. Prochaczka, Petrovič, Pavlatovský (88. J. Ivan), Hajko, Galovič, Jurky, Lontoš, Bagala, Kolibab (46. Sallai), Baumeister (30. Mihók).

Zostava kola: M. Kolčár (Levice) – D. Turnai (Kalná n/Hr.), A. Göndör (D. Saliby), V. Ladics (Tvrdošovce), M. Rusinko (Hrušovany) – M. Gajdoš, T. Oršolík (Imeľ), E. Zsebi (H. Obdokovce), M. Zuzula (Kolárovo) – A. Freňák (D. Saliby), D. Solčiansky (Kalná n/Hr.).

Najlepší strelci: 14 – M. Bartošek (FC Nitra jun.), 13 – M. Béger (V. Lovce, Hrušovany), 11 – Zs. Magyar (Kolárovo), G. Tóth (Štúrovo), 10 – D. Koprda (Čeľadice), 9 – G. Švec (Levice), S. Balog (Štúrovo), J. Jurky (V. Lovce).