Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: archív)

VI. MEVA LIGA

25.kolo

Svodín – Bánov 3:0 (2:0), Nothart, Bubloš, Szász
Domáci hralo od začiatku nátlakovo, podarilo sa im vytvoriť si niekoľko šancí, z ktorých dva dokázali už do polčasu premeniť. V druhom polčase začali hostia s otvorenou obranou, chceli so zápasom niečo urobiť. Túto otvorenú obranu využili domáci, a do konca zápasu sa im ešte raz podarilo rozvlniť sieť súpera.

Trávnica – Černík 1:1 (0:0), Szabó – Simonides
V prvom polčase sa hral obojstranne slabí zápas v ktorom gól nepadol. Hostia si vytvárali brejkové šance, ktoré ale nevedeli premeniť. Do druhého polčasu nastúpili domáci s nátlakovou hrou, tlačili sa pred brankára hostí a podarilo sa im dostať do vedenia. Vednie sa im však nepodarilo udržať, keď hostia využili chybu v obrane domácich po čom nasledovala penalta, ktorú Simonides na dva krát premenil.

Zemné – Mužla 6:3 (2:1), Dobrý 2, Kádár 2, Szabó , Kocsis – Csonka 3
Domáci odohrali svoj najlepší zápas v sezóne. Domácim sa podarilo hneď v úvode zápasu streliť dva góly , avšak hosťujúci Csonka dokázal o niekoľko minút znížiť. V druhom polčase hrali i naďalej domáci lepšie, ktorý strelili ďalší gól na ktorý však zas dokázal Csonka odpovedať. Zemné nastrielalo ešte ďalšie tri góly a Csonka spečatil svoj hetrik gólom z pokutového kopu.

Mojzesovo – Lipová 0:0
Hral sa veľmi dobrý futbal. Domáci mali od začiatku viac z hry, vytvorili si niekoľko príležitostí, ktoré ale zlikvidoval hosťujúci brankár.

Hul- Michal n. Ž. 0:1 (0:1), Peči
Bol to zápas veľmi slabej úrovne, domáci dostali gól v 30 sekunde zápasu po zlej komunikácii brankára so stopére, kedy dal hosťujúci hráč gól do prázdnej bránky. Domáci už do konca zápasu nedokázali skórovať.

Úľany n. Ž.- Dolný Ohaj 2:0 (0:0), Kosiba, Sádovský
V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas so šancami na oboch stranách. V druhom polčase domáci pridali a do konca zápasu sa im podarilo streliť dva góly.

Semerovo – Vlkas 2:0 (0:0), Pristač,Gubrica
Od začiatku to bol vyrovnaný zápas bez šancí.V druhom polčase domáci zvýšili aktivitu, strelili góly. a zaslúžene vyhrali.

Rastislavice – Podhájska „B“ 0:3 (0:3), Roman Kovács 2, Róbert Kovács
Hostia hrali od začiatku nátlakovo, podarilo sa im premeniť všetky svoje šance. Domáci mali smolu, im sa nedarilo a nepodarilo sa im streliť ani gól.

Zostava kola: Pilek (Lipová) – Nothart (Svodín) Nemes (Trávnica) Dobrý (Zemné), Csonka (Mužla), Kosiba (Úľany) Garai (Semerovo), T. Slovák (Vlkas) Róbert Kovács (Podhájska), Kádár (Zemné), Sádovský (Úľany)

14. Vlkas 25 5 7 13 34:57 22 (-14)
15. Michal n. Ž 25 6 4 15 38:81 22 (-14)
16. Rastislavice 25 5 2 18 25:69 17 (-22)
KITTY NEMESOVÁ

VII. MEVA LIGA

21.kolo

Tvrdošovce „B“- Kolta 3:1 (2:0), Balogh 2, Csabai – Martišek
Od úvodu sa hral vyrovnaný futbal so šancami na oboch stranách. Domácim sa podarilo v priebehu piatich minút streliť dva góly. V druhom polčase sa hostia snažili o strelenie gólu, a nezhodu v ich obrane využil domáci Csabai, ktorý strelil gól do prázdnej bránky. Následne na to sa podarilo hosťom streliť nádherný gól z priameho kopu, čo im dalo nádej na strelenie ďalších gólov, čo sa však potom už do konca zápasu nepodarilo ani jednému celku.

Maňa- Štúrovo „B“ 2:4 (0:4), Klobučník 2 – Andris 2, Kovács, Virágh
Hostia hral od začiatku aktívne, čo sa odrzkadľuje i na polčasovom výsledku. V druhom polčase sa snažili domáci niečo urobiť so zápasom, podarilo sa im už len skóre znížiť.

Čechy – Nána 3:0 (3:0), Holub, Kolarovič, Zálešák
Domáci hrali od začiatku aktívne , do polčasu sa im podarilo vytvoriť si trojgólové vedenie. V druhom polčase sa potom už len dohrávalo.

Strekov – Jasová 0:0
Zápas dvoch tabuľkových susedov začal veľmi aktívne. Domáci chceli od začiatku prikloniť skóre vo svoj prospech. Hostia sa zameriaval zväčša na kontry. V záujímavom zápase sa nakoniec zrodila bezgólová remíza.

Bruty - Radava 4:2 ( 1:0), Szalma 2, Szöcs, Árendás – Vozárik, Jamriška
Domáci hrali od úvodu dobre, avšak zo svojich šancí dokázali do polčasu premeniť len jednu. V druhom polčas zvýšili tempo a strelili i ďalšie góly. Hostia sa snažili avšak žiadne body im to neprinieslo.

Jatov – Gbelce 1:5 (0:2), Orban – Dolík 3, Sátor, Vas. Od začiatku zápasu mali územnú i hernú prevahu hostia. Podarilo sa im vytvoriť si niekoľko šancí, domaci boli viac-menej zatlačení na vlastnú polovicu . Výborná hra hostí sa odzrkadľuje i na konečnom výsledku.

Šurany B – Veľký Kýr 1:1 (0:1), Halás – D. Bátora. Zápas dvoch tabuľkových susedov bol od začiatku vyrovnaný. Hralo sa zväčša medzi šestnástkami ,avšak nechýbali ani šance na oboch stranách. Ako prvý sa dostali do vedenia hostia hneď sa začiatku zápasu. Následne sa však domácim podarilo v druhom polčase vyrovnať. Deľba bodov je tak zaslúžená.

1. Veľký Kýr 21 20 1 0 84:20 61 (+31)
2. Šurany jun. 21 15 3 3 68:24 48 (+15)
3. Tvrdošovce B 21 15 1 5 52:25 46 (+13)

19. kolo
Dedinka – Belá 7:3 (3:1), Polák 3, Knopp, Lipták, Chudivani, Amrich – Szabó, Hakke, Šátek.
Nová Vieska – Kamenný Most 5:1 (2:1), Szabó 2, T. marcibál, A. Marcibál, Molnár – Perský
Kamenica n/Hr. – Andovce 1:1 (0:0), Krištofoli – Fica
Kamenín – Obid 5:1 (2:1), Kvassay 3 (1 z 11), Petrovič, Ubár – Holcapfer.
Bardoňovo – Komoča 3:0 (1:0), Kuchár 2, Baláž.