Ako sa hralo naposledy

Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: archív)

VI. MEVA LIGA

26.kolo

Podhájska „B“ – Semerovo 0:0. Od začiatku zápasu sa hrala vyrovnaná partia, o niečo naviac mali vždy domáci. Z množstva šancí ktoré i oba celky vypracovali sa však gól nezrodil.

Dolný Ohaj - Hul – nehrali. Hostia na stretnutie nevycestovali.

Lipová - Zemné 4:2 (1:1), Doms, Mokráš, Stacho, Mrva – Dobrý, Kádár. Od začiatku zápasu sa hrala vyrovnaná partia. Prvý gól dali hostia po brejku. Domáci následne zvýšili obrátky a vyrovnali. V 44. minúte bolo horúco, kedy sa hostia dožadúvali červenej karty pre domáceho hráča. Následne po tom hosťujúci Szabó knock-outoval hlavou domáceho Szabóa za čo bol následne vylúčený. V druhom polčase to bola jednoznačná záležitosť domácich. Peknými gólmi domáci rozhodli o osude zápasu, hostia dokázali už len o skorigovanie výsledku.

Michal n. Ž.- Mojzesovo 1:1 (0:0), Kuča - Žigrai. Od úvodu zápasu sa hral vyrovnaný futbal. I napriek množstvu šancí gól v prvom polčase diváci nevideli. V druhom polčase ako prvý ujali vedenia hostia, avšak o niekoľko minút na to domáci vyrovnali. Remíza je tak zaslúžená.

Černík - Svodín 4:0 (1:0), Šulík, Klein, Simonides, Chomiščák. Od prvej minúty mali úlohu favorita domáci, ktorým sa do polčasu podarilo premeniť len jednu zo svojich šancí. V druhom polčase pridali a strelili ďalšie tri. Hostia podali počas celého zápasu slušný výkon.

Mužla – Trávnica 2:4 (1:2), Lampert, Csonka –Šebík, Adamka, Szabó, Mach. Do zápasu vkročili lepšie domáci , keď sa po brejku ujali vedenia. Následne sa snažili domáci zvýšiť vedenie čo sa im však nepodarilo. Po tom sa hostia osmelili, snažili sa o kombinačnú hru , po čom sa im podarilo i skóre otočiť. V druhom polčase si hostia umnou hrou udržali vedenie, a následne pridali aj ďalšie dva. Domácim sa podarilo v závere už len výsledok skorigovať.

Bánov - Rastislavice 4:0 (1:0), Hatala 2,Vittek, Németh. Domáci mali od úvodu rolu favorita. V prvom polčase sa podarilo premeniť si len jednu šancu. Následne v druhom polčase nič nenechali na náhodu a pridali, a pridali taktiež aj ďalšie tri góly a zaslúžene vyhrali.

Vlkas - Úľany n. Ž. 3:1 (1:1), Bozáň, Bernáth, Máčovský – Sádovský. Na začiatku zápasu sa hrala vyrovnaná partia. Ako prvý sa ujali vedenia hostia, avšak pred polčasom sa podarilo domácim vyrovnať z pokutového kopu. Po zmene strán boli domáci aktívnejší, vypracovali si množstvo šancí,z ktorých dva premenili a zaslúžene vyhrali.

Zostava kola : Ruman (Svodín) – Holík (Lipová), Dobrý (Zemné), Doms (Lipová), Dojčan (Michal), Halás ( Mojzesovo), Bacho (Trávnica), Csonka (Mužla) Hatala (Bánov), Vittek (Bánov), Bartek (Podhájska)
14. Vlkas 26 6 7 13 37:58 25 (-14)
15. Michal n. Ž 26 6 5 15 39:82 23 (-16)
16. Rastislavice 26 5 2 19 25:73 17 (-22)
KITTY NEMESOVÁ

VII. MEVA LIGA

22.kolo

Nána - Maňa 3:1 (0:1), Golán 2, Vlacsuha – Miček
V zápase dvoch tabuľkových susedov mali od začiatku prevahu domáci, kedy sa im však svoje vypracované šance premeniť nepodarilo. V závere polčasu prebrali iniciatívu hostia, ktorým sa podarilo streliť i gól. V druhom polčase domáci pridali a podarilo sa im aj zápas zaslúžene otočiť.

Štúrovo „B“- Tvrdošovce „B“ 0:0
Od úvodu sa hral vyrovnaný futbal, domáci mali loptu viac na svojich kopačkách, hostia sa zameriavali na brejky. V prvom polčase si ani jeden celok nevypracoval väčšiu šancu, hralo sa len medzi šestnástkami. V druhom polčase sa priebeh hry nezmenil. Hosťom sa podarilo streliť gól, ktorý však rozhodca neuznal.

Kolta - Šurany Juniori 1:7 (0:2), Kelemen -Paška 2, Zelenák, Polák, Cirok, Urban, Rezdovič
Favoritom zápasu boli jednoznačne hostia, ktorým sa do polčasu podarilo streliť „len“ dva góly. V druhom polčase pridali a nastrieľali domácim ďalších 5. Domáci výsledok len skorigovali.

Veľký Kýr - Bruty 5:1 (1:0), B. Bátora 4, Balog – Kocsis
Domáci začali od začiatku aktívne avšak svoje šance nevedeli premeniť. V druhom polčase nastúpili do hry aktívnejšie a zápas priklonili jednoznačne vo svoj prospech.

Radava - Strekov 0:2 (0:2), Danczi, Téglás
Aktívne hrajúcim hosťom sa podarilo už do polčasu si vytvoriť dvojgólové vedenie. V druhom polčase si to potom už len ustrážili a už sa len dohrávalo.

Jasová – Jatov 7:3 (4:0), Kršák 3, Mihaliček, Figura, Oslanec, Šimon – Šimko, Kiss, Šemrinec
V zápase bohatom na góly boli šťastnejší domáci, ktorí si do polčasu vytvorili štvorgólové vedenie. V druhom polčase sa im podarilo skóre zvýšiť, hostia sa snažili o vyrovnanie, avšak to sa im nepodarilo.

Gbelce - Čechy 3:1 (3:1), Dolák 2, Szököl -Holub
Domáci nastúpili do zápasu s nátlakom. V priebehu 30 minút sa im podarilo streliť tri góly. Hostia ešte do polčasu stihli skóre znížiť. V druhom polčase sa hralo následne už len medzi šestnástkami.
Tabuľka
1. V. Kýr 22 21 1 0 89:21 64 (+31)
2. Šurany jun. 22 16 3 3 75:25 51 (+18)
3. Tvrdošovce B 22 15 2 5 52:25 47 (+14)

20.kolo
Belá – Nová Vieska 2:0 (0:0), Szabó, Šátek.

Kamenný Most – Bardoňovo 0:5 (0:5), Šoóš 2, Belák, Baláž, Martinec.

Komoča – Kamenín 7:0 (3:0), Szöke 3, Rozsnyó, R. Szmicsek, Németh, D. Szmicsek.

Obid – Kamenica n/Hr. 1:11 (0:4), Záhradník – Borbély 3, Molnár 3, Góra 2, Bongya, Šrajer, Liszkovics.

Andovce – Dubník 2:2 (1:1), Puss, Cseri – Huslička, Mlatec.