BASKETBAL - FINÁLE EXTRALIGY

Prievidžania zdolaní pri Dunaji- MBK Rieker vykročil úspešne

Basketbalisti MBK Rieker Komárno zvíťazili pred beznádejne vypredanou halou v sobotňajšom prvom stretnutí finále play-off extraligy mužov 2011/2012 nad BC Prievidza 83:77 a v sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0.

(Zdroj: (MD))

FINÁLE - Prvý zápas

KOMÁRNO–PRIEVIDZA 83:77 (32:18, 44:45, 62:60)

MBK: Jones 23/4, Bílik 17/4, Johnson 11, Kratochvíl 8, Dubovský 7 ( Bilič 11, Keller 6, Jurík 0, Szabó 0)

BC: Pelle 16, Kotbold 12/3, Davis 12, Potter 9, Guede 8 (Livas 10, Philips 10, Averink 0) ,l TH: 22/14 – 29/17,

FAULY: 26 – 24, Trojky: 11 – 6, Rozhodovali: Ženiš, Tomašovič Lamoš, 1200 divákov (vypredané), ŠTVRTINY: 32:18, 12:27, 18:15, 21:17).

Vstup do zápasu malo lepšie Komárno, ktoré v druhej minute vyhrávalo 7:0. MBK bol dôraznejší najmä v útočnej faze a o päť minút bol už stav 21:9 v jeho prospech.

Prevaha domácich pokračovala aj na začiatku druhej štvrtiny a po šiestej trojke vyhrávali Komárňania v 11. minúte už 35:18.

Hostia na to vytasili takisto svoj trojkový kaliber a v 16.minúte znížili na rozdiel jediného bodu, aby o ďalšie dve minúty vyhrávali už oni 41:39. V týchto fázach zápasu zvlhol domácim pušný prach. Veľmi bojovná bola tretia štvrtina duelu. V 26. minute bol stav 51:56 a o necelú minútu už zásluhou troiky Jonesa vyrovnaný 56:56.

Hostia opäť ušli na 56:60, domáci im však kontrovali a ešte do konca štvrtiny získali tesný náskok. Ten trval v ich prospech až do 32.minúty (66:65). Od tohto stavu MBK oduševnenou hrou a nesmiernou snahou získalo do 36. minúty osembodový náskok.

Prievidza ešte dokázala zdramatizovať koncovku, keď znížila na 78:74. Domáci potom získali dôležitú loptu, z protiútoku dali kôš s faulom a keď pridal ďalšie dva body Keller, MBK doviedlo prvý finálový zápas za oslavných chorálov svojich fanúšikov do víťazného konca.

Hlasy po stretnutí

František Rón – tréner MBK: "Mali sme do zápasu výborný vstup, ale presvedčili sme sa, že máme proti sebe veľmi kvalitného súpera.

Vedeli sme, že sa Prievidza nevzdá, ani keď prehrávala o 15 bodov. V šatni som chlapcom povedal, že zápas môžu vyhrať len obrovskou bojovnosťou a zlepšeným doskakovaním.

To sa napokon aj potvrdilo. Súpera sme dokázali pod vlastným košom eliminovať, získali sme v závere niekoľko dôležitých lôpt a aj keď bolo posledných päť minút veľmi dlhých, víťazstvo sme si už nenechali vziať."