FUTBAL MO KOMÁRNO - 22.KOLO

Iža potrápila Zlatnú n/O., Bátorové Kosihy poskočili

Kolárovo B – Vrbová n/V./Kava 3:3 (2:2), Ledecký, Gášpár, Ferencz – Vágner, Bucsai, Cs. Madarász. Stretli sa mužstva azda rovnakých kvalít, domáci však nastúpili do zápasu oslabený, hostia sa hneď na úvod ujali vedenia, domáci však stihli odpovedať. Po vyrovnanom úvodnom polčase prišiel polčas druhý, mužstvá nepoľavili ani v druhom polčase a za stavu 2:3 pre hosťujúce mužstvo, 2. minúty pred koncom domáci ratovali výsledok čím si zabezpečili aspoň bod za remízu.

Modrany – Pribeta 1:3 (0:3), M. Lakatoš 2, Izsák za hostí. Hostia rozhodli výsledok zápasu už prakticky v prvom polčase, keď presnou disciplinovanou hrou si dokázali vypracovať šance, ktoré aj s prehľadom premenili. Domáci celok už len znižoval v 80.minúte stav zápasu, ktorý hostia z Pribety zaslúžene vyhrali.

Šrobárová – Búč 1:0 (1:0), Zsidek. V zaujímavom zápase sa hral otvorený futbal, ktorý viac vyhovoval azda domácemu celku, ktorému sa podarilo vsietiť prvý gól tohto zápasu a tak po prvom polčase vyhrávali domáci najtesnejším rozdielom. V druhom polčase domáci pokračovali vo svojom dobrom výkone, no nevyužili dve vynaložené šance, ale svedomitou hrou sa im podarilo ustrážiť si vedenie až do konca zápasu.

Actív Komárno – Kameničná 1:3 (0:2), vl. (Zsemlye) – Rigó, Bagin, Zsemlye. V derby zápase v ktorom sa hráči Actívu držali v hre, čo im však vydržalo len do 30. minúty zápasu, keď hru ovládli hráči Kameničnej, ktorí sa po využitých šanciach ujali vedenia a prvý polčas vyhrali. Hráčov Actívu postavil na nohy vlastný gól súpera, no však ani potom ako vynaložili všetko úsilie sa im nepodarilo už nič spraviť s výsledkom a tak Kameničná vyhrala zaslúžene.

Iža – Zlatná n/O. 2:3 (1:1), Smolka 2 – Susik, vl. (Hegedűs), Mészaroš. Domáci privítali vedúce mužstvo súťaže a hneď od úvodu zatlačili svojho súpera, hral sa kvalitný vyrovnaný duel čo sa odzrkadlilo aj na výsledku prvého polčasu. V druhom polčase po množstve nevyužitých šancí prišiel trest v podobe vlastného gólu no a v posledných minútach zápasu nastrelili domáci v rozpätí niekoľkých sekúnd až dva krát brvno súpera čo zachránilo prakticky Zlatnú pred prvou jarnou porážkou.

Patince - Dulovce 4:2 (1:1), Szakács 2, Magala, K. Lakatoš – Góri, Mir. Habara. Výborný zápas, obe mužstvá vložili do zápasu všetko na čo im sily stačili. Po vyrovnanom prvom polčase pokračovali mužstvá vo svojom tebe no hosťom chýbalo opäť to povestné šťastie pri koncovkách, to však domácim nechýbalo a zápas doviedli do víťazného konca.

Bát. Kosihy – Zem. Olča. 7:0 (4:0), Barton 3, Šátek, Z. Cséplő (z 11 m), Száraz. Hostia prišli výrazne oslabený, zápas sa vyvíjal od úvodu v prospech domácich, ktorí svojho súpera do ničoho nepúšťali. Hostia sa ešte výrazne oslabili v 38.minúte po úmyselnej ruke hosťujúceho hráča v pokutovom území nasledovalo jeho vylúčenie a zároveň nariadená penalta, ktorú s prehľadom premenil Zoltán Cséplő. Domáci rozhodli zápas už takpovediac v úvodnom dejstve, v druhom polčase pridali ešte ďalšie tri góly no nebyť výborne chytajúceho brankára súpera mohol byť výsledok zápasu aj vyšší.