FUTBAL - MO NOVÉ ZÁMKY,20.KOLO

Veľký Kýr dvociferne, Podhájska sa doma poriadne potrápila

Podhájska - Salka 3:2 (1:2), 40. Janák, 70. Nagy, 88. Sládeček – 14. T. Tóth, 37. Dajcs. Hostia sa ujali na konci prvej štvrťhodinky vedenia po trestnom kope a svoje vedenie zvýšili rovnako po štandardnej situácii. Zaskočeným domácim sa podarilo do prestávky ešte znížiť. Po zmene strán zapla Podhájska na vyššie obrátky a podarilo sa jej vyrovnať. To, že góly padali v tomto stretnutí pred peknou návštevou zo štandardných situácii, potvrdil víťazným zásahom dve minúty pred koncom Sládeček.

Semerovo – Mojzesovo 4:0 (2:0), 7. Kršák, 13. R. Grúnsky, 73. Habrman ( 11 m), 86. Lapčík. Zápas iba priemernej úrovne priniesol viac bojovnosti ako peknej hry z oboch strán. Mojzesovo malo v prvom polčase tutovku, ktorú nepremenilo, možno by sa zápas vyvíjal inak. Domáci po obrátke pridali ďalšie dva góly a bezpečne zvíťazili.

Rastislavice – Dolný Ohaj 1:1 (0:1), 90. J. Arpáš – 10. Ferus. Hostia boli v prvom polčase lepší a po zásluhe viedli najtesnejším rozdielom. Okrem gólu mali ešte dve vyložené šance. Do prestávky so domáci žiadnu vážnejšiu príležitosť nevypracovali. Po zmene strán sa karta obrátila. Domáci tlačili, ale vyrovnať sa im podarilo až v záverečnej minúte.

Kmeťovo – Šurany B 3:0 (1:0), 36. D. Švec, 47. Návojský, 68. Kršák. Hostia boli posilnení piatimi hráčmi z „áčka“, ale vôbec im to nebolo nič platné. Hrali síce technický futbal, ale iba po šestnástku. Domáci ich vyškolili zo streleckej efektivitiy a najmä v druhom dejstve sa dokázali strelecky presadiť.

Veľký Kýr - Kolta 13:0 (2:0), D. Bátora 3, B. Bátora 2, Fraňo 2, P. Obložinský 2, Vaško, Gregor, Csámpai, Csepedi. Hostia vládali s domácimi držať krok ako tak iba do prestávky. PO zmene strán už úplne odpadli a inkasovali až nevídaný počet gólov. Domácim v tomto zápase vyšlo prakticky všetko na čo siahli.

Zemné – Vlkas 3:2 (1:2), 10. Sámson, 58. P. Adamovič, 74. Gogola - 1. Horváth, 19. L. Slovák. Zápas dvoch vyrovnaných celkov sa začal pre domácich šokujúco, keď už v prvej minúte hostia viedli a jednogólový náskok si udržali až do konca prvého polčasu. Po zmene strán domáci zvýšili aktivitu a zaslúžene otočili výsledok vo svoj prospech.

Svodín – Úľany n./Ž. 2:0 (0:0), 53. Porubszky, 83. Árendás. Hostia sa proti favoritovi húževnato bránili a v prvom dejstve obstáli bez inkasovaného gólu. V druhom polčase domáci ukázali svoju kvalitu a strelecky sa dokázali presadiť kanonieri Svodína. Vedúci celok okrem gólov nastrelil ešte trikrát žrď. Hostia po zmene strán hrozili iba po brejkoch, ktoré však do gólového efektu nedotiahli.