FUTBAL - I.LIGA ŽENY

Dve víťazstvá na domácom trávniku v týždni znamenali pre FC Union historické druhé miesto

Bravó Novozámčanky! V "anglickom týždni" bodoval doma FC Union naplno a tak sa právom tešil z druhého miesta v našej najvyššej súťaži.

(Zdroj: Roman Guliš)

Bravó, Novozámčanky! V "anglickom týždni" bodoval doma FC Union naplno a tak sa právom tešil z druhého miesta v našej najvyššej súťaži.

FC UNION Nové Zámky – FK Slovan Duslo Šaľa 4:0 (2:0)

Už v prvej minúte trafila po obliehaní hosťujúcej brány Nagyová brvno. O chvíľu na to kontrovali Šaľanky, ale Krkošová bola na mieste.

V 11. minúte to prišlo, keď Rybanská v úniku obišla aj brankárku a do prázdnej brány získala pre Union vedenie.

Hosťujúci celok domácim nič nedaroval a nepríjemne hrozil. V 19. minúte nebezpečný trestný kop musela z bránkovej čiary odvracať hlavou Korytárová. Po niekoľkých nebezpečných pokusoch Šale však opäť hrmelo na opačnej strane.

Po rohu sa v pokutovom území hosťujúceho celku najlepšie zorientovala stopérka Palicová a zvýšila na 2:0. Pre Union bolo dôležité, že ustál nápor súpera na konci prvého dejstva.

V druhom polčase už bolo hosťujúce družstvo predsa len o niečo menej nebezpečné. Šaľanky pribrzdil aj tretí gól v ich sieti, o ktorý sa postarala kanonierka Andrušková. V 72. minúte si svoj výlet do súperovej šestnástky zopakovala Palicová a zvýšila na 4:0.

Po tomto góle domáce už zápas kontrolovali a dosiahli výraznejšie víťazstvo ako sa možno očakávalo.

Góly: 35. a 72. Palicová, 11. Rybanská, 60. K. Andrušková, R Zemko, ŽK: Dikanová (Šaľa), 100 divákov

FC UNION: Krkošová – Nagyová (88. Deszátová), Krisztín (81. Szalaiová), Palicová, Marsai, Korytárová, Rybanská, Szabó (77. Paverová), Gali, Fábián, Andrušková. Tréner: R. Ganczner

ŠAĽA: El Dahaibiová – Siváková (85. Moskálová), Čupajová, Dikanová, Šaraboková, Poláková, Košíková (73. Juríková), Rybárová, Kolenová, Šandalová, Vojteková.

FC Union Nové Zámky - ŠKF Žirafy ŽIlina 4:3 (2:3).

Už v druhej minúte sa prebila až pred brankárku hosťujúceho celku Krisztín a ľavačkou otvorila skóre.

Čiperné Žilinčanky to nedeprimovalo a o necelé tri minúty bolo vyrovnané, ked si center z ľavej strany vrazila do brány Krkošová. Podobný gól zaznamenala z rohu aj Andrušková, no po niečo vyše pohodine hry trafila exportne spoza šestnástky Sýkorová a bolo 2:2. Hostky hrali svoju rýchlu hru a gólom do šatne, ktorého autorkou bola opäť Sýkorová získali vedenie.

Po zmene strán Union pridal na obrátkach, zvýšil aktivitu a častejšie sa dostával pred súperovu brány. V 57. minúte zahrali Žilinčanky v pokutovom území rukou a Andrušková sa z pokutového kopu nemýlila a vyrovnanla na 3:3.

V 66. minúte po najkrajšej akcii stretnutia, keď dobre hrajúca Krisztín obišla po ľavej strane dve protihráčky, odcentrovala loptu pred bránu kde si nabehla Marsai a nechytateľnou strelou rozhodla o výsledku stretnutia.

Z pohľadu domáceho celku to nebol ideálny zápas. Na hráčkach Unionu sa prejavila únava, keď v nadstavbovej časti odohrali prakticky za osem dní tri náročné zápasy. Za bojovnosť si však Novozámčanky víťazstvo v tomto zápase zaslúžili.

Góly: 10. a 57. (11 m) K. Andrušková, 2. Krisztín, 66. Marsai - 31. a 45. Sýkorová, 5. Hmírová, R Sárai, ŽK: Korytárová - Randová, Fischerová, Sýkorová, Šušoľová, Samcová

FC UNION: Krkošová - Nagyová, Krisztín, Palicová, Marsai, Korytárová, Rybanská (34. Szalaiová), Szabó (85. L. Andrušková), Gali (53. Paverová), Fábián, K. Andrušková (86. Deszátová)

ŠFK: Jergušová - Randová (83. Zdechovanová), Hmírová, Fischerová, Sýkorová, Šušoľová (79. Červíková), Samcová (75. Palenčíková), Rodzenáková, Martincová, Vrabcová, Hrobáriková