Zo Žiliny s impozantným víťazstvom

V stredajší sviatočný deň cestovali futbalistky FC Union na zápas druhého kola I.ligy za svojim súperom do Žiliny.

FC UNION - ŽIRAFA ŽILINA Záber z ich jarného duelu v N. Zámkoch.FC UNION - ŽIRAFA ŽILINA Záber z ich jarného duelu v N. Zámkoch. (Zdroj: Roman Guliš)

Žirafa Žilina – FC Union N.Zámky 1:5 (0:2)

Stretnutie dvoch tradičných súperov sa hralo na veľmi zlom teréne.Hostky už od začiatku vytvárali tlak na domácu bránu a držali žilinskú obranu v neustálom strehu.

V 8.minúte Rybanská dostala nezištnú prihrávku od Korytárovej, zbehla po pravej strane a krížnou strelou po zemi otvorila skóre.Domáce hráčky sa snažili, ale ich akcie končili na dobre organizovanej obrane Unionu. V 23.minúte nová akvizícia Kocsa nastrelila žrď a odrazenú loptu Krisztin namierila iba do hráčky stojacej na bránkovej čiare.

V 34.minúte sa Kocsa už nemýlila. keď strelila svoj premiérový gól. Jej strela zo šestnástich metrov skončila pri žrdi. 0:2.Úvod druhého polčasu patril domácim, ktoré sa snažili výsledok zvrátiť. Gól však padol opäť do ich berány, keď v 53.minúte po rýchlom protiútoku a peknej kombinácii do prázdne brány doklepla loptu Krisztin.

Krátko po hodine hry Žilina predsa len znížila z pokutového kopu za vysokú nohu Gali na hranici šestnástky, avšak to bolo z jej strany čo sa gólov týka v zápase všetko.Potom sa akcie striedali na oboch stranách, no strelecká efektivita bol na strane hosťujúceš družstva. V 81.minúte po chybe domácej obrany zvýšila Korytárová už na 1:4 a o dve minúty neskôr Krisztin uzavrela skóre stretnutia.

Výrazné víťazstvo Unionu v tomto zápase je úplne zaslúžené.

Góly: Krisztin 2,Rybanská,Kocsa,Korytárová.

Zostava FC Union : Mudráková - Fábian, Palicová, Čupajová, Gali (72.min.Nagyová), Rybanská, Korytárová, Horváth (83.Szabó), Koleničková, (83.Szalai),Kocsa (81. Paverová), Krisztin. Tréner: R. Ganczner.

Ostatné výsledky: Dúbravka - Šaľa 0:1, Slovan - Selce 0:0, Humenné - Lady Team 1:4, Tr. Teplice - Dun. Lužná 4:1,

Najbližší zápas : 12.9.2012 streda o 16.30 FC Union N.Zámky – Slovan BA

TABfutky_res.JPG

ico

I. LIGA ŽIAČOK

2. kolo: Dúbravka - Šaľa 0:15, Slovan - Selce 6:1, Humenné - Lady Team 3:0, Tr. Teplice - Dun. Lužná 20:0, Žilina - N. Zámky 6:0