FUTBAL - MO NOVÉ ZÁMKY

Až štyri víťazstvá hostí. Na čele už novozámocké „béčko“

Prinášame výsledky, komentáre a tabuľku aktuálneho kola futbalových MO Nové Zámky.

FKM B pevným krokom. Ani Mojzesovo nebolo prekážkou.(Zdroj: Juraj Horváth)

Zemné – Semerovo 1:3 (1:1) 1. J. Sztojka – 30. Bila, 69. Kotlár, 84. Kuruc

Domáci začali aktívne, z prvej akcie strelili gól. Potom mohli zvýšiť skóre, ale v samostatnom úniku sa im nepodarilo skórovať. V 30. min. hostia vyrovnali na 1:1 a od tohto momentu začali byť aktívnejší. V druhom polčase hostia vycítili šancu, pokračovali v svojej dobrej hre a strelili ďalšie dva góly a odniesli si tri body.

Salka – Vlkas 2:0 (1:0) 9.,89. Repka

V dobrom a kvalitnom zápase sa domáci rýchlo ujali vedenia. Stretnutie potom nabralo na obrátkach, obidve mužstvá si vytvorili šance na skórovanie a výsledok bol až do konca stretnutia otvorený. V závere, keď sa hostia snažili o vyrovnanie, strelecky agilný Repka strelil poisťovací gól domácich.

Kmeťovo – Svodín 1:4 (1:1) 12. Golha – 20. Barma, 65. Zs. Kianek, 90. E. Kianek, 90.Porubský

Domáci začali náporom, ujali sa vedenia a v prvej pätnásť minútovke zahodili štyri čisté šance. Hostia z prvej vážnejšej akcie vyrovnali. V druhom polčase boli domáci naďalej aktívny, ale hostia pri svojich šanciach boli vysoko efektívny, keď premenili prakticky každú gólovú príležitosť. Výška prehry je pre domácich veľmi krutá.

Rastislavice – Šurany B 2:2 (0:1) 58. Vida, 71. Lábsky – 36. M. Fišán, 87. M. Macek

V zaujímavom stretnutí si domáci v prvom polčase vytvorili štyri vyložené gólové príležitosti. Hostia, ktorý pôsobili sympatickým dojmom pozorne bránili a z rýchleho brejku sa ujali vedenia. Druhý polčas začali domáci hráči opäť náporom, ale na vyrovnávajúci gól čakali až do 58. min. keď Vida krásnou strelou do šibenice konečne otvoril bránu hostí. V 71.min. z priameho kopu z 18m zvyšoval Lábsky na 2:1 a zdalo sa, že domáci si už víťazstvo nenechajú ujsť. Pri snahe streliť ďalší gól v 87. min. zabudli na prenikajúceho hráča hostí, ktorého potom pred pokutovým územím faulovali. Priamy kop domáci brankár vyrazil na tyč a odrazenú loptu domáci obrancovia nedokázali odvrátiť do bezpečia, čo využil M. Macek a vyrovnal tak skóre stretnutia.

N. Zámky B – Mojzesovo 2:0 (1:0) 1. Kosztolányi, 58. Kupecký

Domáci sa ujali vedenia z prvej akcie zápasu, čo ich upokojilo. Potom sa hral väčšinou medzi šestnástkový futbal bez výraznejšieho vzruchu pred oboma bránami. V druhom polčase lepšie začali opäť domáci, vytvorili si šance a v 58. min. Kupecký svojim gólom zabezpečil zaslúžené víťazstvo v priemernom stretnutí.

Čechy – V. Kýr 2:4 (1:1) 29. Ludaš, 90. Kolarovič – 17.,85. D. Bátora, 50. Mészáros, 84. B. Bátora,

V stretnutí dvoch mužstiev z čela tabuľky začali lepšie hostia, ktorý boli rýchlejší, technickejší a v 17. min. sa ujali vedenia v stretnutí. Domáci sa nevzdávali a v 29. min. vyrovnal Ludaš. Potom až do konca prvého polčasu bolo stretnutie vyrovnané. Druhý polčas skúsenejší hostia ovládli stred ihriska a zásluhou Mészárosa sa ujali vedenia. Domácich v snahe o vyrovnanie však zastavilo vylúčenie Prémusa. Hostia už v početnej prevahe kontrolovali stretnutie a v závere zápasu pridali ešte z rýchlych protiútokov dva góly.

Uľany n/Ž – Maňa 1:4 (1:2) 20. Supek – 8.,55. Klokučník, 27. Marenčák, 52. Machynyiak

Domáci si v tomto stretnutí nevytvorili vážnejšiu gólovú príležitosť, okrem jediného streleného gólu. Hostia pôsobili ako kompaktný celok a vytvorené šance dokázali zrealizovať a doviesť tak stretnutie do víťazného konca.

1. FOTOGALÉRIA: Rozlúčková slávnosť šurianskych maturantov 56