V Palárikove rozhodol striedajúci Pánik, KFC prehral najtesnejšie

Prinášame vám výsledky a tabuľku aktuálneho kola futbalových MR Západ.

Palárikovo (v žltom) tesne zdolalo súpera.

J. Bohunice - Komárno 1:0 (0:0)

V prvom dejstve nastúpili s vetrom v chrbte hostia. Kvalitný súper, ktorý do Bohuníc zavítal, mal takmer v celom dejstve prevahu. Hráči Komárna boli silní na lopte, ale v prvom polčase sa nedokázali dostať bližšie k Matejkovičovcej bráne a jeho svätyňu ohrozovali najmä strelami z diaľky a z priamych kopov, čo gól neprinieslo. Ten sa v prvom dejstve nepodarilo dať ani domácim, ktorí hrali hlavne na brejky, no do vyloženej šance sa ani oni nedostali. V druhom polčase zahrávali domáci rohový kop na ktorý si najlepšie nabehol Gašparík a hlavou otvoril skóre - 1:0. Celý druhý polčas opäť prebiehal v réžii Komárna, ktoré nechcelo domácim požičať loptu, ale cez pozornú a hlavne prehustenú domácu obranu sa hosťujúci hráči nevedeli presadiť. Komárno búšilo viac a viac do domácich, čo oni využívali na rýchle brejky do otvorenej obrany, ale Pavlík ani Heteš už skóre nezmenili. Domáci ubojovali tri body s najkvalitnejším súperom, akým sa doteraz v MRZ stretli.

Gól: 47. Gašparík. R Černek, ŽK: 63. Ekhardt, 100 divákov. BLAVA: Matejkovič - Vulák, Strečanský, Krajčovič, Ekhardt, Čemba, Machovič (84. Janotík), Gašparík (60. Heteš), Šarmír, Maška, Pavlík (88. Pasko). Tréner V. Ekhardt. KOMÁRNO: Mazáček - Musil, Lelkeš, Podľudský, Wilson, Szorád, Nagy, Filipský (79. Tsong), Maszároš, Faragó, Antunovič (64. Uzola).

Palárikovo - Lednické Rovne 1:0 (0:0)

Úvodná štvrťhodinka priniesla opatrný futbal z obidvoch strán. Po nej mal dve dobré príležitosti domáci kanonier Jelšic, no využiť ich nedokázal. Hostia hrali dobre v poli, ale gólové príležitosti si vytvoriť nedokázali. Po zmene strán sa hral naďalej vyrovnaný futbal. Domáci mali blízko ku gólu v 66. minúte, ale Miklovu príležitosť bravúrne zlikvidoval hosťujúci brankár. Už keď sa zdalo, že sa mužstvá rozídu zmierlivo, nastúpil štyri minúty pred koncom na hraciu plochu v domácom družstve Pánik. Ten sa už v nadstavenom čase oprel hlavou do centrovanej lopty Španíra a rozhodol o tom, že všetky body zostali v Palárikove.

Gól: 90.+ Pánik. R Kozolka, ŽK: Zábojník, Riečičiar (LR), 200 divákov. OTJ: Novota - Mládenek ( 60. Szabó), Žembera, Kompas, Hőzl, Mikla, Jelšic, Lőrincz (86. Pánik), Vencel, Zlatňanský (65. Španír), Víglaský. Tréner A. Višňovský. L. ROVNE: Hrnčiarik - Kollár, Lukšík, Krešan, Zábojník, Kadlec, Detko, Tomana (58. Martinka), Riečičiar, Prekop (30. Lipták), Loduha (85. Híreš). Tréner P. Gábriš. ⋌(RG)

OSTATNÉ VÝSLEDKY

Šúrovce - Domaniža 5:0 (2:0), V. Ludince - Pov. Bystrica 0:0, Beluša - Galanta 1:0 (1:0). Gabčíkovo - N. Ves n/V. 0:1 (0:1), Bánovce - Skalica 1:0 (1:0), Neded – Topoľníky 3:1 (0:1)