FUTBAL - MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU ZÁPAD

Palárikovčania ratovali bod v samom závere

Prinášame vám výsledky a tabuľku aktuálneho kola futbalových Majstrovstiev regiónu Západ.

Šláger Palarikovo - Galanta sa skončil zmierlivo 1:1.

Palárikovo - Galanta 1:1 (0:0)

Prvú šancu mali hostia, ale brankár Novota zachránil. Potom prevzali iniciatívu domáci, za ktorých mohol skórovať najmä Lörinc, no všetky svoje šance premárnil. Hostia sa zameriavali na obranu, z ktorej vyrážali do rýchlych brejkov. Krátko po obrátke pri jednom z nich faulovala domáca obrana v pokutovom území útočníka Galanty a Braun získal z penalty hosťom vedenie. Po góle vyvinuli domáci tlak a aj oni sa dočkali penalty, ktorú však smoliar zápasu Lörinc nepremenil. Keď už sa zdalo, že si hostia odvezú všetky body, minútu pred koncom po rohovom kope vyrovnal Mikla.

Góly: 89. Mikla - 58. Braun (11 m). R Sánta, ŽK: Hözl, Mikla, Szpevák - Lošonský, Braun, BIelčík, Kučera, 230 divákov. OTJ: Novota - Pánik (74. Szpevák), Víglaský, Kompas, Hözl (67. Španír), Mikla, Jelšic, Lörinc, Vencel, Zlatňanský, Malý (53. Babicz) Tréner A. Višňovský. SLOVAN: Pitera - Lošonský, Čeman, Braun, Varga, Bielčík, Kočiš (88. Pék), Fischer, Szabó, Mikuš (46. Hrotko), Kučera. Tréner A. Dragúň. ⋌(RG)

Šúrovce - Komárno 2:2 (2:2)

Domáci nastúpili do hodového zápasu s vervou a Vidova strela letela tesne vedľa. V 5. minúte Ivanič preloboval hosťujúceho brankára a domáci sa ujali vedenia - 1:0. V 16. minúte mohli domáci viesť už 2:0, ale Ivanič netrafil hlavou Horváthov center podľa svojich predstáv. V 19. minúte sa zastreľoval Antunovič, ale minul bránu. V tej istej minúte však dostal aj druhú možnosť a tentokrát z voleja opečiatkoval brvno. Hostia sa dočkali vyrovnania v 20. minúte, keď vyrazenú loptu dotlačil do siete Wilson. O dve minúty neskôr domáci opäť viedli, ke´d sa po samostatnej akcii presadil Horváth. V 37. minúte opäť hostia vyrovnali, tentokrát sa na dvakrát presadil Musil. V druhom dejstve prevzali hráča Komárna iniciatívu, boli futbalovejší, ale vyloženú šancu si nevypracovali. V 59. minúte nemieril presne Faragó a v 61. minúte ho napodbnil z hranice šestnástky Meszároš. Remíza je spravodilvá.

Góly: 5. Ivanič, 22. Horváth - 20. Wilson, 38. Musil. R Jančok, ŽK: Filipský, Lelkeš, Meszároš, Kökényesi, 400 divákov. ŠÚROVCE: Krajčovič - Hrebík, Holíč (74. Jakabovič), Jánoš, Javor (46. Pinček), Horváth, Herák, Vido, Juhász, Ivanič. KFC: Mazáček - Musil, Lelkeš (46. Bogyai), Podlucký, Kökényesi, Wilson, Nagy, Filipský, Meszároš, Faragó, Antunovič.⋌ STANISLAV CIBULKA

Ostatné výsledky:

Gabčíkovo - V. Ludince 3:2 (1:1), Bánovce - Nová Ves n/V.2:1 (1:0), Led. Rovne - Topoľníky 7:0 (3:0), Beluša - Domaniža 2:2 (2:0), Neded – Skalica 1:2 (0:2), J. Bohunice - P. Bystrica 0:3 (0:2).