Vedúce duo rezkým krokom. V „levickom“ derby deľba bodov

Prinášame výsledky, komentáre a tabuľku aktuálneho kola V. ligy Východ.

Kalná nad Hronom – Bešeňov 5:0 (3:0)

Priebeh sobotňajšej predohrávky bol ako podľa očakávaní jednoznačne pre favorita zápasu. Domáci aktívne vstúpili do zápasu už od úvodných minút. Prvý gól zápasu nenechal na seba dlho čakať, keď sa v 14. minúte po rohu presadil domáci M. Lackó. Druhý gól zápasu prišiel v 35. minúte, kedy po rohovom kope hosťujúci Gubó nešťastne poslal loptu do vlastnej brány. Skóre prvého polčasu uzavrel po individuálnej akcii domáci Hajtó. Úvod druhého polčasu začal veľmi dobre pre domácich, kedy sa hneď po rozohrávke presadil krásnou strelou Blaško. Skóre zápasu uzavrel v 72. minúte taktiež po individuálnej akcii Gogora.

Góly: 14. M. Lackó, 35. Gubó (vl.), 46. Blaško, 72. Gogora, R Šálek, 200 divákov

KALNÁ: Guťan – Hrnčiar (51. Bogár), R. Lackó, Hajtó, Zdychavský, Pacalaj (74. Sléher), Krivočenko, M. Lackó (59. Gogora), Blaško, Szép, Čontoš

BEŠEŇOV: Bukai – F. Pilek (86. Rausch), Kovács, Gubó (53. R. Pilek), Tam. Varga, Kálazi, Ivan, Vadkerty (46. Maďar), Balogh, Z. Varga

Marcelová – Šahy 0:0 (0:0)

Domáci mali jasnú prevahu počas celého zápasu. Hosťom sa nedarilo vytvárať si príležitosti, do vážnejšej šance sa nedostali. Domáci boli najbližšie ku gólu pár minút pred koncom zápasu, Peter Németh však z tesnej blízkosti netrafil do priestoru brány.

R Frič, 100 divákov

MARCELOVÁ: Hallman – Trenčík, Vörös, Horián, Tokár, Kosťukevič (82. Zsidek), Németh, R. Kürthy, Nagy (74. L. Kürthy), Zajoš, Purgel (57. Gumbér)

ŠAHY: Konc – A. Kürthy, Balogh, Lendvai, J. Urblík, T. Urblík, Baráti (83. Ervin Gáspar), Bartal, Študva, P. Kürthy, Erik Gáspar

Čaka – Tlmače 2:2 (0:1)

Domácemu mužstvu sa podarilo si vytvoriť hneď v úvode niekoľko sľubných príležitostí. Najväčšiu šancu mali domáci v 18. minúte, keď po dlhých 42 kolách bola aj domácej Čake odpískaná penalta po faule na Straňáka, Mudroň ju však nepremenil. Prvý gól zápasu padol v 36. minúte, keď po ojedinelom protiútoku hostí bol odpískaný priamy kop, z ktorého pekne zavesil Bogdáň. Do druhého polčasu domáci nastúpili s odhodlaním vyrovnať. Hostia však v 54. minúte znova z ojedinelej šance zvýšili na 0:2. Domácim sa o necelú štvrťhodinu hry podarilo odpovedať kontaktným gólom na 1:2, keď sa po rohovom kope presadil hlavou Fogád. Domáci sa aj naďalej snažili o vstrelenie vyrovnávajúceho gólu. Dočkali sa ho v 84. minúte, keď sa presadil Straňák po samostatnej akcii a stanovil tak na konečných 2:2

V sobotu 13.októbra vstúpil do stavu manželského hráč Michal Krammer. Aj MY mu želáme v manželskom živote veľa zdravia, pohody a úspechov.

Góly: 67. Fogád, 84. Straňák – 36. Bogdáň, 54. Titurus, R Zigo, 100 divákov

ČAKA: Krnčan – Krammer, Fogád, Mudroň, Dobrota, M. Tóth, P. Tóth, Srna (34. Farkaš), Lešťan, Straňák, Jančo

TLMAČE: Slabý – Izakovič, Dosedla, Liška, Bogdáň, Kiška, Mlynárik (74. Švec), Kázar, Meňhard (90. Kováč), Titurus, Tóth

Podhájska – Komjatice 1:3 (0:2)

Zápas sa začal lepšie pre hostí, keď vyhrávali už po šiestich minútach zásluhou Šebíka. Domáci sa snažili o vyrovanenie, v 34. minúte však prišla hrubá chyba domácich na poste stopéra, ktorú dokonale potrestal Kalužák a zvýšil na 0:2. Domácim sa podarilo znížiť na 1:2 po desiatich minútach druhého polčasu, keď sa trafil Janák. Domáci sa snažili o vyrovnanie, avšak hostia prenikli do ich otvorenej obrany a Soboňa stanovil na konečných 1:3.

Góly: 56. Janák - 6. Šebík, 34. Kalužák, 90. Soboňa, R Mihál, 150 divákov

ČK: 84. Orosi

PODHÁJSKA: Kálazi – Podhorec, Varga, Lipták, Menčík, Juhás, Sládeček, Polák, Nagy, Janák, Kiripolský

KOMJATICE: Hajnala – Kmeťo, Konderík, Buranský, Orosi, Soboňa, Šebík, Michal Marenčák, Martin Marenkčák, Kalužák, Mokráš

Svätý Peter – Dolný Ohaj 1:2 (1:1)

Domáce mužstvo po debakli z Hurbanova chceli vyhrať. Prvý gól zápasu padol v 33. minúte, keď si po nešťastnom teči loptu do vlastnej brány poslal Péntek. O desať minút na to sa však domácim podarilo vyrovnať, keď sa hlavou trafil Haris. V dtuhom polčase sa hral pekný futbal, so šancami na oboch stranách. Rozhodujúci gól padol však až šesť minút pred koncom, keď sa presadil Palacka. Domáci sa ešte snažili o vyrovnanie, v samom závere však Haris netrafil z dobrej príležitosti bránu.

Góly: 42. Haris – 33. Péntek (vl.), 84. Palacka, R Szöllősy, 200 divákov

SV. PETER: Hudák – Sedlák, Badala, Vida, Bencz (66. V. Molnár), T. Molnár, Péntek, Haris, Urbánek, Bódis, Paluška (46. Levanský)

OHAJ: Berták – Podbehlý, P. Šulák, Filo, M. Šulák, Majerčík, J. Pétery, M. Pétery (66. M. Ferus), P. Palacka, Turan (62. Palacka), P. Ferus (82. Augustín)

Zlatná na Ostrove – Hurbanovo 1:2 (0:0)

Prvý polčas sa hral vyrovnaný zápas, keď obe mužstvá takticky vyčkávali na chybu súpera. V druhom polčase mohli diváci sledovať už zápas so šancami na oboch stranách. Prvá premenená šanca bola na strane domácich, keď sa presadil Bencz v 59. minúte. Hosťom sa v samom závere zápasu podaril dokonalý obrat, keď v 85. minúte vyrovnal Cingel a o zápase rozhodol Tárnok v poslednej minúte zápasu.

Góly: 59. Berecz – 58. Cingel, 90. Tárnok, R Révai, 300 divákov

ZLATNÁ: Házi – Jakab, Horváth, Szabó, Bohoš, Gál, Csonka, J. Šušík (88. T. Šušík), Turza, Álló (56. Mészáros), Berecz

HURBANOVO: Gombár – Kádek (83. Pupák), Martiška (59. Pajtinka), Pastorek, Jóba, Kóša, Tóth, Lovász (66. Vozárik), Tárnok, Cingel, Gelle

Tvrdošovce – Bánov 5:0 (1:0)

Domáci mali počas celého zápasu veľkú prevahu. Darilo sa im vytvárať si šance, ktoré však postupne Lakatoš, Vince a Augustín zahodili. Prvý gól zápasu prišiel v 28. minúte, keď sa presadil domáci Augustín. Hostia mali šancu na vyrovnanie, keď v 41. minúte hlavný rozhodca zápasu odpískal pokutový kop po ruke jedného z domácich hráčov. Nariadenú penaltu však Vittek nepremenil. Domáci nastúpili s veľkým tlakom aj do druhého polčasu. Benko v 65. minúte zvýšil na 2:0. O zápase už definitívne rozhodli tri zlepené góly domácich v závere zápasu, keď sa presadili Benko, Lakatos a Dikácz.

Góly: 65. a 83. Benko, 28. Augustín, 88. Lakatos, 89. Dikácz, R Eliášek

ČK: Palacka

TVRDOŠOVCE: Molnár – Tóth, Núdzny (73. Kováč), Vince (34. Birkuš), Bobor, Augustín, Lakatos, Kanás, Farkaš, Dikácz, Benko (87. Búda)

BÁNOV: Mráz – Mikláš (Kramár), Zsemlye, Valachovič (86. Gambaš), Vittek, Sádecký, Brezík, P. Šimunek, Palacka, Zajíček, Lelovský (67. Štefánik)

Kozárovce – Nesvady 3:3 (1:1)

V priemernom zápase boli prvý polčas lepší hostia. Prvý gól zápasu však vstrelili domáci už v 18. minúte, keď sa presadil L. Švolík. O pár minút neskôr však domáci inkasovali po veľkej chybe v obrane. Druhý polčas sa začal lepšie pre hostí, ktorým sa podarilo vstreliť vedúci gól už po piatich minútach. Následne sa do vedenia dostali domáci po dvoch zlepených góloch z 61. a 63. minúty. V samom závere zápasu sa však hosťom ešte podarilo odpovedať gólom z kopačky Molnára a zrodila sa tak zaslúžená remíza.

Góly: 18. Švolík, 61. Ďurovič, 63. Havran (11m) – 26. a 89. Molnár, 50. Horáček, R Guballa, 250 divákov

KOZÁROVCE: Maruniak – B. Lenard, Kováč, L. Švolík, M. Švolík (73. E. Rafael), M. Lenard, Rakica, Kosmály, Havran, J. Ďurovič, Hagara

NESVADY: Bránický – Dikan (79. A. Vrga), Csabány, Ándris, Molnár (90. Hengerics), Lucza, Horáček, Csontos, Haris, Koncz, Kovács.⋌

Zostava kola

Gombár (Hurbanovo) – Konderík (Komjatice), Tokár (Marcelová), Bohoš (Zlatná), Haris (Svätý Peter) – Šebík (Podhájska), Cingel (Hurbanovo), Čontoš, Blaško (obaja Kalná) – Molnár (Kozárovce), Straňák (Čaka)

Vedúci nakúpil v Hurbanove

DORAST V. LIGA VÝCHOD

Strekov – Zem. Olča 2:1 (0:1), G. Danczi 2 – Bódis
Zlatná n. O. - Kalmá n. H. 3:0 (1:0), Lelkes 2, Csonka (11 m)
Hurbanovo – Nová Dedina 7:1 (4:1), Nagy 2, Š. Karvai, Domonkos, Kiszucsan, Barton, Sárai – Kolen.
Komjatice – Tlmače 1:0 (1:0), Uhrík
Sv. Peter – Kolárovo 1:2 (1:1), Bukovský – Nagy, Lakatos
Imeľ – Veľký Kýr 0:9 (0:5), Kreitš 3, Štefanovič 3, Száraz 2, Kolek
Kozárovce – Nesvady 3:1 (3:1), Rafael 3 - Benča
Marcelová – Šahy 6:0 (2:0), Tóth 3, Zsidek, Leszkó, Balogh