FUTBAL I. LIGA ŽENY

V chlade strelecké hody - východniarkam poriadne naložili

V nedeľu popoludní zohrali futbalistky FC Union svoje posledné domáce stretnutie na jeseň a súpera z východu republiky v ňom vôbec nešetrili.

Sára Krisztín (v modrom) vyniká rýchlosťou i technikou.(Zdroj: (RG))

NOVÉ ZÁMKY. V posledných stretnutiach neboli výkony FC Union práve presvedčivé a tak bol najvyšší čas, aby si Novozámčanky vydareným zápasom pozdvihli opäť svoje sebavedomie a navodili do svojich radov pohodu. Výkony boli negatívne ovplyvnené zraneniami, chorobami, a tak na tréningoch i zápasoch veľakrát chýbali hráčky.

Na zápas s Humenným nastupoval FC Union už takmer v plnej sile, čo sa prejavilo aj na hracej ploche.

Tá bola dá sa povedať v katastrofálnom stave, čo sťažovalo úlohu hlavne domácim hráčkam, ktoré sa snažili o rýchly kombinačný futbal.

Napriek tomu, to však bol strelecký koncert v podaní FC Union najmä v druhom polčase, pričom východniarky ušli dvojcifernému debaklu iba o vlások. Strelecky sa najmä darilo útočníčke Sáre Krisztín, ktorá zaťažila konto súpera troma gólmi.

" Snažili sme sa o hru po krídlach, kde bol aj kvalitnejší terén a centrami do pokutového územia ohrozovať hosťujúcu bránu. Do polčasu sme sa presadili síce iba dvakrát, ale po zmene strán sa už vrece s gólmi ako sa hovorí roztrhlo," hovorí Sára, ktorá pôsobí v Nových Zámkoch štvrtú sezónu.

" Družstvo má v tejto sezóne najväčšiu silu i kvalitu v porovnaní s predchádzajúcimi sezónami, v ktorých som už v FC Union hrala.

Je aj veľmi dobrá atmosféra vo vnútri celku a v zápasoch dokážeme ťahať za jeden povraz, pričom aj v tréningoch sa snažíme ísť na doraz", dodáva maďarská legionárka, ktorá sa za ten čas, čo je v Nových Zámkoch celkom slušne naučila po slovensky.

Novozámčanky by chceli v tejto sezóne čo najviac sťažiť úlohu najlepšiemu celku na Slovensku bratislavskému Slovanu a už konečne ho poraziť. Za súčasnej sily družstva to vôbec nie je nereálne.

Pred prestávkou však musí odohrať FC Union ešte s dvoma dohrávkami štyri majstrovské zápasy a to všetky na súperových ihriskách.

Po jesennej časti by družstvo chcelo skončiť v tabuľke na druhom mieste, pretože na jar ho čakajú náročné zápasy najmä na ihriskách súperov.

FC Union Nové Zámky – ŠK Štich Humenné 9:0 (2:0)

Union sa predstavil na domácom trávniku tento rok v poslednom stretnutí.V nefutbalovom počasí a na ťažkom teréne sa ujal vedenia už 7.min.

Počas celého prvého polčasu Union dobíjal bránku hostí,ale do kabín išiel iba s dvojgólovým náskokm, napriek viacerým dobrým šanciam na skórovanie.

V druhom polčase sa Union snažil hrať po krídlach,kde rýchlonohé hráčky dávali pekné centre do pokutového územia a to na súpera v tomto stretnutí platilo. Väčšina gólov v 2. polčase padla práve po týchto akciách.

Výnimkou bol iba gól Korytárovej,ktorá z 25 m vymietla šibenicu. Počas celého stretnutia sa hralo prakticky iba na jednu bránu a tlak Unionu v závere stretnutia bol už drvivý. Humenné vážnejšie neohrozilo domácu bránu.

Góly: 10.,61.,Koleničková,17.,50.,85.,Krisztin,58.Korytárová,67.,68.Rybanská,80.,Pauerová.

Zostava FC Union : Mudráková (70.min.Csintalanová) – Fabián,Nagyová,Čupajová,Gali (60.min.Pauerová), Rybanská, Korytárová, Horváthová, Koleničková,Kocsa,(65.min.Szabó),Kristin

Ostatné výsledky: 8. kolo: Šaľa - Lady Team 1:2, Slovan - Tr. Teplice 2:1, Žilina - Dúbravka 0:1, D. Lužná - Selce 3:4, N. Zámky - Humenné 9:0

Ďalší program : 3.11.2012 Dúbravka BA – N.Zámky, 7.11.2012 Šaľa – N.Zámky, 10.11.2012 Trenč.Teplice – N.Zámky, 17.11.2012 D.Lužná – N.Zámky

43_tabfutky_res.JPG

I. LIGA ŽIAČOK

Šaľa - Lady Team 9:0, Slovan - Tr. Teplice 1:0, Žilina - Dúbravka 4:2, D. Lužná - Selce 0:19. N. Zámky - Humenné nehrali, hostky pricestovali neskoro.