Šláger kola pre Hurbanovo, prehrala však aj druhá Kalná

Prinášame výsledky, komentáre a tabuľku aktuálneho kola futbalovej V. ligy Východ.

Šahy – Čaka 0:2 (0:2)

Zápas sa hral na ťažkom teréne nasiaknutým vodou. Hosťom sa však aj napriek tomu darilo vytvárať si šance. Hostia zápas rozhodli už v prvom polčase, keď sa dvoma zlepenými gólmi presadil M. Tóth. Prvý gól padol po priamom kope, keď Straňák svojim tečom usmernil loptu do brány. Druhý gól zápasu vstrelil M. Tóth po peknej strele z 25 metrov do šibenice. Domáci sa v druhom polčase snažili o zvrat v zápase, šance sa im však vytvárať nepodarilo.

Góly: 31. Straňák, 33. M. Tóth, R M. Magdolen, 150 divákov

ŠAHY: Konc – Lendvai, Álmos, Csoknai, Študva, P. Kürthy, A. Kürthy, Balogh, Erik Gáspár, Baráti, Bartal

ČAKA: Krnčan – Krammer, Fogád, Mudroň, Dobrota, Marek Tóth, P. Tóth, Martin Tóth, Lešťan, Srna (60. Farkaš), Straňák

Hurbanovo – Tvrdošovce 3:2 (1:1)

Zápas začal tlakom hostí, ktorým sa podarilo vstreliť vedúci gól už v 6. minúte. Po vstrelenom góle prebrali iniciatívu na svoju stranu domáci, ktorým sa do konca prvého polčasu podarilo aj vyrovnať. Domáci nastúpili veľmi dobre aj do druhého polčasu, keď už v 51. minúte viedli gólom z kopačky kapitána Cingela. Hostia, ktorý nepricestovali brániť odpovedali v 63. minúte gólom na 2:2. Domáci sa však nevzdávali a zápas sa im napokon desať minút pred jeho koncom podarilo strhnúť na svoju stranu a slávili tak cenné víťazstvo nad vedúcim mužstvom.

óly: 32. P. Tóth, 51. Z. Cingel, 80. J. Pajtinka - 6. M. Tóth, 63. J. Lakatoš, R Kasala, 500 divákov

ŽK: 44. Jóba, 78. M. Lovász - 44., 69. Vincze, 60. Bobor, 53. Augustín, 84. Lakatoš, 36. Slabeceus,

ČK: 70. Vincze (Tvr.)

HURBANOVO: Gombár - Kádek, Lacza (23. Pajtinka), Pastorek, Jóba, Kóša (53. Szántó), Tóth, M. Lovász (78. J. Lovász), Tárnok, Cingel , Gelle

TVRDOŠOVCE: Molnár - Tóth, Csabai, Vincze, Bobor, Augustín, Lakatoš (85. Birkuš), Kanás, Slabeceus, Dikácz, Benkó (61. Farkas)

Tlmače – Podhájska 3:1 (2:1)

Zápas začali lepšie hostia, ktorý svoju aktivitu využili a v 26. minúte vyhrávali vďaka gólu Nagya. Domáci sa po tomto góle prebrali a po vydarenom závere prvého polčasu, keď sa im podarilo otočiť stav stretnutia za tri minúty, išli do šatní s vedením 2:1. Domáci v druhom polčase držali stav stretnutia. Poisťujúci gól vstrelil do prázdnej brány v 67. minúte Meňhard po Titurusovom priamom kope, ktorý hosťujúci brankár vytlačil na brvno. Domáci si do konca zápasu umnou hrou výsledok ustrážili.

Góly: 40. a 67. Meňhard, 43. Titurus – 26. Nagy, R Floriš, 200 divákov

ČK: 87. Líška (Tlamče)

TLMAĆE: Kálazi – Izakovič, Dosedla, Líška, Bogdáň, Kyška, Švec, Kázar (89. Kováč), Meňhard, Titurus, E. Tóth

PODHÁJSKA: Kálazi – Podhorec, Varga, P. Ševčík, Menčík, Juhás (67. R. Tóth), Sládeček (46. Kiripolský), Polák (60. M. Ševčík), Nagy, Janák, M. Lipták

Bešeňov – Marcelová 3:2 (2:0)

Zápas neovplyvnilo ani studené počasie, diváci mohli sledovať dobrý, svižný futbal. Domáci išli do vedenia už v 6. minúte, keď najskôr Maďar nastrelil do žrde a Balogh z dorážky už nezaváhal. Domácim sa darilo vytvárať si príležitosti do konca prvého polčasu, väčšina z nich však ostala nevyužitá. V závere prvého polčasu sa hra vyrovnala, domácemu mužstvu sa však podarilo zvýšiť na 2:0, keď bol v samostatnom úniku faulovaný domáci Kušnierik hosťujúcim brankárom. Maďar z nariadenej penalty nezaváhal. Do druhého polčasu nastúpili lepšie hostia, ktorým sa v 60. minúte podarilo znížiť na 2:1 zásluhou Németha. Domáci mohli odpovedať už o niekoľko minút neskôr, Tam. Varga však svoj samostatný únik gólom nezakončil. Tam. Varga sa však v nasledujúcej akcii už presadil a v 70. minúte tak zvýšil na 3:1. Hosťom sa do konca zápasu už len znížiť po chybe obrany na konečných 3:2.

Góly: 6. Balogh, 44. Maďar (11m), 70. Tam. Varga – 60. Németh, 86. Gumbér, R Simon

BEŠEŇOV: Hajdu – Deszát (70. Z. Varga), Kováč, Gubó, Kušnierik, Kálazi, Balogh, Ivan (88. Pilek), Vadkerty (50. Kukan), Maďar, Tam. Varga

MARCELOVÁ: Hallman – Trenčík, Vörös, Horian, Tokár, Kosťukevič, Németh, Kürthy, Zajoš, Svitel, Nagy (60. Purgel)

Nesvady – Kalná nad Hronom 1:0 (0:0)

Vo vynikajúcom zápase diváci mohli sledovať vyrovnaný prvý polčas. Šance z prvého polčasu však ostali na oboch stranách nevyužité. Druhý polčas bol už v réžii domácich. Darilo sa im vytvárať si sľubné šance, ktoré však väčšinou skončili na spoľahlivom Guťanovi. Rozhodujúci gól zápasu prišiel v samom závere, keď sa po Molnárovom centry presadil peknou hlavičkou do vynkla Konc.

Gól: 87. Konc, R Výletelka, 200 divákov

NESVADY: Bránikcý – Dikan (76. Hengerics), Csabány, Andris, Molnár (90. Švantner), Lucza, Horáček, Csontos, Haris, Konc (89. Varga), Kováč

KALNÁ: Guťan – Hnrčiar, R. Lackó, Hajtó, Zdychavský, Pacalaj, Krivočenko, M. Lackó (90. Bogár), Blaško, Szép, Čontoš (61. Gogora)

Bánov – Kozárovce 2:1 (0:0)

Zápas začali aktívnejšie domáci, ktorý si hneď v úvode vypracovali dve sľubné príležitosti, ktoré sa im však využiť nepodarilo. Prvý polčas sa dohral medzi šestnástkami, bez vážnejších príležitostí. Domáci nastúpili do druhého polčasu s veľkou chuťou, skóre však po rýchlom protiútoku do otvorenej obrany otvorili hostia. Domáci pokračovali náporom a vyrovnať sa im podarilo už o dve minúty neskôr. Domáci pokračovali s veľkou chuťou a náporom a v 88. minúte sa im podarilo vstreliť rozhodujúci gól zápasu na 2:1 zásluhou domáceho Zsemleya.

Góly: 72. Valachovič, 88. Zsemlye – 70. Rakica, R Caňo, 150 divákov

BÁNOV: Mráz – Štefánik (60. Mikláš), Zsemlye, Vittek, Kramár, Lelovský (88. Vitko), P. Šimunek, Valachovič, Sádecký, Zajíček, Hlavatý

KOZÁROVCE: Maruniak – M. Švolík, Ďurovič, Kováč, Kosmály, M. Lenard (80. J. Ďurovič), B. Lenard, Kosák, Hagara, L. Švolík (88. Rafael), Rakica

Dolný Ohaj – Zlatná na Ostrove 2:0 (1:0)

Od začiatku zápasu začali domáci náporom. Darilo sa im vytvárať si šance, ktoré však zahodili. Hostia sa spoliehali na svoju zabezpečenú obranu, domácu bránu ohrozovali najmä z protiútokov. V 33. minúte sa v hosťujúcej šestnástke najlepšie zorientoval domáci M. Turan, ktorý otvoril skóre zápasu. V druhom polčasu domáci poistili na konečných 2:0, keď sa hlavou po rohovom kope presadil M. Šulák. Hostia mali v závere zápasu šancu na zníženie, domáci brankár však Turzu v samostatnom nájazde vychytal.

Góly: 33. M. Turan, 56. M. Šulák, R Hužovič, 100 divákov

OHAJ: Barták – Podbehlý, M. Palacka, Filo, M. Šulák, Majerčík, Pátery, Hatala (83. Porubský), P. Palacka, Turan (70. P. Šulák), Ferus

ZLATNÁ: Házi – Jakab, Horváth, Csonka, Bohoš, Gál, Lelkeš, Jandáš, Turza, Állo (85. Olajoš), Berecz

Komjatice – Svätý Peter 7:0 (4:0)

Jednoznačný záležitosť pre domácich, ktorý už po prvom polčase vyhrávali 4:0. Hostia domácu bránu takmer vôbec neohrozili, keď sa na domácu polovicu dostávali len sporadicky. V 70. minúte po druhej žltej karte prišlo oslabenie v hosťujúcich radoch, keď sa pod sprchy porúčal vylúčený Kočíš.

Góly: Kalužák 2, Mokráš 2, Šebík, Soboňa, Konderík, R Grznár, 150 divákov

ČK: Kočiš (Sv. Peter)

KOMJATICE: Hajnala – Juhás (75. Garay), Pečimúth, Buranský, Konderík, Soboňa, Šebík, Michal Marenčák, Martin Marenčák, Kalužák (68. Melichárek), Mokráš (71. Bartal)

SV. PETER: Hudák – Levanský (79. Csbány), Péntek, Vida, Bencz, T. Molnár, V. Molnár, Haris, Kočiš, Lelkeš, Bódiš