HÁDZANÁ

Žochárom vzali bod, no mohli dva. Hlohovec vyučoval v Miléniu

Hádzanári novozámockého Štartu si v stredu odviezli z Topoľčian bod, aby ich štvorzápasovú sériu bez prehry ukončil v sobotu v hale Milénium Hlohovec

Hlohovčan Ďuriš (pri lopte) dirigoval svoj orchester na výbornú.(Zdroj: Juraj Horváth)

.

HK Topoľčany - HC Štart Nové Zámky 28:28 (12:17)

Štart začal výborne. Dobre bránil a vychádzali mu aj rýchle protiútoky a tak svietilo v 7. minúte na ukazovateli skóre 1:6. Domáci sa síce postupne preberali, avšak Novozámčania si udržali päťgólové vedenie až do prestávky.

Po zmene strán nebola rozhodcovská dvojica voči hosťom milosrdná a tak hral Štart často v oslabení. V 40. minúte bol pomer vylúčení 0:8 ! Topoľčany sa vrátili do zápasu a v 45. minúte vyrovnali na 22:22. Ich rozlet pokračoval a sedem minút pred záverom, keď viedli 27:24 to s Novozámčanmi nevyzeralo dobre.

Potom však do ich brány nastúpil Šuba, ktorý chytil Valentovi sedmičku a ďalšími skvelými zákrokmi držal hostí v nádeji. Pri presilovke o dvoch hráčov sa Novozámčania na svojho súpera dotiahli a v predposlednej minúte opäť viedli gólom Monczku. Domácim napokon zachránil aspoň bod skúsený pivot Straka, ktorý vlani ešte obliekal dres HC Štart.

Priebeh: 1:6, 4:7, 10:14, 11:16, 15:18, 19:22, 24:24, 27:24, 27:28.

Pok. hody: 4/2 - 3/3, vylúčení: 3 - 9, ČK: 41. D. Pogány, 60. B. Sivák (obaja N. Zámky) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Budzák a Varga, 420 divákov.

ŠTART: Fabian, Šuba - Monczka 2, Minarovič, Horváth, Čačič 7/1, Bakos 3, Pogány, Szapu 4, Bokol, Sivák 5, Kurka 1, Straňovský 6/2. Tréner: M. Kucsera.

Ostatné výsledky 17. kola: Bratislava - Modra 38:20, Košice - Prešov 31:41, Hlohovec - P. Bystrica 40:35, Michalovce mali voľno.

HC Štart Nové Zámky - HC Sporta Hlohovec 25:32 (9:15)

Hostia začali sebaisto a už v šiestej minúte viedol 4:1. Štart si nedokázal poradiť so súperovou obranou a čo cez ňu prešlo pochytal spoľahlivý brankár Olejár. Už do prestávky si hostia vybudovali veľmi sľubný náskok, ktorý po zmene strán postupne zveľaďovali. V 53. minúte to bolo z pohľadu Štartu už hrozivých 19:30.

Novozámčania v závere dokázali výsledok síce kozmeticky upraviť, avšak jednoznačné víťazstvo hostí neohrozili. Hlohovčania tak aj v Nových Zámkoch potvrdili, že nie náhodou sú na druhom mieste tabuľky a svoju víťaznú sériu natiahli už na šesť zápasov.

Priebeh: 1:4, 2:6, 6:8, 6:13, 8:15, 10:20, 14:22, 16:24, 19:30, 23:31.

Pok. hody: 3/1 - 3/3, vylúčení: 3 - 3, rozhodovali: Daňo, Sabol, 600 divákov.

ŠTART: Fabian, Šuba - Monczka 2, Minarovič, Horváth, Čačič 7/1, Pogány 8, Bakos 2, Szapu 3, Sivák, Kurka 3, Straňovský Tréner: M. Kucsera.

Ostatné výsledky 18. kola: Modra - Michalovce 21:34, Košice - Bratislava 27:28, P. Bystrica - Prešov sa hrá 12.12, Topoľčany mali voľno.

Program 19.kola: 14.12. o 18:00, Košice - Michalovce, 15.12. o 18:00, Nové Zámky - Prešov, Topoľčany - Hlohovec, Modra má voľno.