HOKEJ

Brasov vyprevadili s poltuctom. Posledný Újpest im opäť nevoňal

V dvoch domácich zápasoch uplynulého týždňa dosiahli Novozámčania dve víťazstvá, avšak prekvapujúco veľa starostí im narobil opäť posledný celok tabuľky.

Pred bránou Brasova to často vrelo.(Zdroj: (RG))

HC Nové Zámky - ASC Corona Brasov 6:2 (2:1, 2:0, 2:1).

Začiatok zápasu vyšiel lepšie hosťom, ktorí po necelých dvoch minútach zaslúžene viedli. Novozámčanov gól prebudil a v polovici prvej časti hry nepotrebovali ani dve minúty na to, aby výsledok otočili. Druhá tretina bola v plnej réžii domácich. Hostia doplatili na svoju nedisciplinovanosť, hrali často v oslabení, za čo pykali. K vôli protestom trénera hostí sa dlhé minúty nehralo.

V poslednej časti hry zvyšoval vo vlastnom oslabení obranca Hrudík už na 5:1 a o víťazovi zápasu nebolo pochýb. Aj keď sa hosťom podarilo ešte znížiť, gólový účet duelu uzavrel v poslednej minúte svojim druhým gólom v stretnutí Ondrej Štefanka, ktorý poslal do siete brankárom vyrazený puk.

Góly HC: O. Štefanka 2, Mikhailov, Král, Tarnóczy, Hrudík

HC: Zima – Sucharda, Németh, Baron, Joanidis, Hrudík, Král, Lehocký, Teluškins – Klobučník, Púchovský, Tarnóczy, Ružička, O. Štefanka, M. Štefanka, Mikhailov, Mamonovs, Dobrý, Barčák, Uhnák. Tréner: R. Spišák.

HC Nové Zámky- Újpesti TE 4:1 (0:1,2:0,2:0).

S posledným celkom tabuľky stratili Novozámčania v doterajšom priebehu súťaže až päť bodov a "fialky" z hlavného mesta našich južných susedov im nevoňali ani v tomto stretnutí.

Domáci mali síce od začiatku prevahu, ale ich útočným akciám chýbal moment prekvapenia a dôraz pri zakončovaní. Hostia zo zabezpečenej obrany vyrážali do rýchlych brejkov. Ku podivu sa často a jednoducho dostávali do gólových príležitostí, z ktorých jednu aj v prvej časti hry zúžitkovali.

Po prestávke HC pridal na obrátkach a aj keď jeho hra nebola bez chýb, dokázal v prostrednej časti hry výsledok otočiť. Záverečná tretina sa začala obrovskou šancou hostí, gól z nej však nepadol.

Ďalšie príležitosti mali potom oba celky, ale skórovať sa podarilo už iba dvakrát domácemu kanonierovi Uhnákovi, ktorý po pekných akciách uzavrel gólový účet tohto stretnutia.

Góly HC: Uhnák 2, Mamonovs, Mikhailov (tr.str.)

HC: Zima - Sucharda, Németh, Gábriš, Baron, Joanidis, Hrudík, Lehocký, Teluškins, Král - Klobučník, Púchovský, Tarnóczy, O. Štefanka, M. Štefanka, Mamonovs, Mikhailov, Ružička, Barčák, Dobrý, Uhnák. Tréner: R. Spišák

Dab Docler Dunaújváros - HC Nové Zámky 2:1 (0:0, 0:1, 2:0).

Novozámčania už s Križanom v bráne sa držali dve tretiny výborne. Jednogólové vedenie si však v tretej tretine neudržali.

Gól HC: Dobrý

HC: Križan - Sucharda, Gábriš, Baron, Joanidis, Hrudík, Král, Lehocký, Teluškins - Németh, Klobučník, Púchovský, Tarnóczy, Ružička, O. Štefanka, M. Štefanka, Mikhailov, Mamonovs, Dobrý, Barčák, Uhnák. Tréner: R. Spišák

Najbližší domáci zápas: 14.1. 2013 (pondelok), o 18.00, HC Nové Zámky - Miskolci JJSE.