BASKETBAL

Na Spiši spravili Komárňania posledný krok

Komárno je opäť vo finále. Basketbalisti MBK spravili v stredajšom zápase na Sipiši posledný semifinálový krok a zopakujú si tak vlaňajšie finále.

Spišiaci (v modrom) na MBK nedosiahli. Komárno ich vyradilo v štyroch zápasoch.(Zdroj: (MD))

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - MBK Rieker Komárno 86:89 (22:17, 39:42, 57:67).

Konečný výsledok série: 0:4, Komárno postúpilo do finále

Pred zápasom visel nad domácimi Damoklov meč a tak sa od úvodu do svojho súpera poriadne obuli. Po dvoch minútach viedli 5:0 a v 4. minúte 9:4. Zásluhou Bílikovej trojky a Šoškových bodov spod koša bolo síce v siedmej minúte 11:11, ale ďalšia časť prvej štvrtiny patrila Spišiakom, ktorí ju vyhrali zaslúžene o päť bodov.

V druhej štvrtine naštartovali hostí Simpson so Stevensom a aj keď sa domáci držali askóre bolo ako na hojdačke, dobrá obrana a rýchly prechod do protiútoku znamenali pre Komárno polčasové tesné vedenie.

Po veľkej prestávke prišli dôležité body Thompsona, ku ktorému sa pridal i Lowe a razom vyhrával MBK upokojujúcim rozdielom 50:41. Zverenci trénera Františka Róna hrali už v týchto fázach zápasu v pohode a domácim toho príliš veľa nedovolili. Po trojkovej kanonáde, v ktorej sa vyznamenali Bílik so Simpsonom bolo v 28. minúte 64:52 pre Komárňanov, ktorí boli na koni a už už kráčali v ústrety finále, ale museli sa mať na pozore.

Spišiaci nastúpili do záverečnej štvrtiny s veľkým odhodlaním a za krátky čas znížili Mandičom a Evansom na rozdiel štyroch bodov 63:67.

Jeden z najlepších hráčov domácich Evans v 34. minúte dokonca vyrovnal trojkou na 71:71. Domáce publikum bolo vo vytržení, no veľmi rýchlo ho schladil trojkou Kozlík. Nerozhodný stav svietil na ukazovateli skóre ešte aj tri minúty pred koncom 79:79. V závere hral prím na strane hostí opäť Simpson, ktorému domáci kontrovať nestačili.

V závere sa museli spoliehať pri taktickom faulovaní na nepremieňanie trestných hodov, zo strany hráčov MBK Rieker. Tí však preukázali v samom závere chladnú hlavu a právom sa po stretnutí mohli tešiť z postupu do finále

TH: 16/12 - 5/11, fauly: 20 - 19, trojky: 4 - 10, rozhodovali: Brziak, Fuska a Karniš, 1 200 divákov, štvrtiny: 22:17, 17:25, 18:25, 29:22)

MBK Rieker: Simpson 22, Stevens 17 , Thompson 16, Bílik 11, Lowe 8, Kozlík 8, Dubovský 4, Šoška 3, Kratochvíl 0. Tréner: F. Rón.

Druhé semifinále: 5. zápas Nitra - Inter 90:95 (12:14, 42:43, 67:66, na zápasy 1:4 - do finále postupuje Inter.

Nitrania však chystajú protest za neoprávnený štart Martina Rančíka v drese Interu v piatom semifinálovom zápase.

O definitíve postupu Interu do finále sa bude ešte rozhodovať za zeleným stolom.

Každopádne sa na finále s definitívou môžu tešiť Komárňania. Finálová séria sa začne v piatok 10. apríla 2013 o 18.00 v komárňanskej športovej hale.