ATLETIKA

Ženčár s rekordom, Magyar s víťazstvami

Úspešne sa rozlúčili so starým rokom pretekári AC Nové Zámky, pričom pozoruhodné výsledky dosiahli najmä Pavol Ženčár a Imrich Magyar.

Pavol Ženčár pridal rekord aj na konci roka. Imrich Magyar dominoval vo sviatočných behoch.(Zdroj: (RG))

Na jednej so záverečných vlaňajších halových súťaží, ktorou bol medzinárodný mládežnícky míting 15. decembra v bratislavskej hale Elán, štartovali aj mladí pretekári AC Nové Zámky.

Pavol Ženčár s novým rekordom

Mimoriadne úspešnú atletickú sezónu ukončil slovenský reprezentant Pavol Ženčár novým halovým klubovým rekordom vo vrhu guľou, keď zvíťazil takmer s trojmetrovým náskokom výkonom 17,79, čím vylepšil svoj rekordný výkon z marca o poldruha metra.

Tento talentovaný vrhač, zverenec trénera Ľudovíta Ivolku tak potvrdil správny smer svojej prípravy na dosiahnutie svojho tohtoročné cieľa, ktorým je úspešná júnová európska kvalifikácia v azerbajdžanskom Baku na zabezpečenie si účasti na 2. olympijských hrách mládeže v čínskom Nanjingu.

Okrem víťazstva P. Ženčára sa darilo aj ďalším novozámockým pretekárom. V ročníku narodenia 2001 bol v behu na 300m najrýchlejší Karol Dráfi časom 49,29 s, ku ktorému pripojil 3. miesto v behu na 60m (9,43 s).

Medzi pretekármi narodenými v roku 2000 bol najlepší v skoku do diaľky Miroslav Polkoráb výkonom 440 cm. V ročníku 1999 zvíťazil aj Ladislav Virág v behu na 60m časom 7,68 s, tak isto v skoku do diaľky Marcel Lantoš výkonom 551 cm ako aj vo vrhu guľou Štefan Hruboň za 12,77. V staršom žiactve zvíťazil v behu na 600m Adrián Petrina časom 1:33,08 a v doraste skončil na 3. mieste v behu na 800m Martin Zaťko časom 2:13,96.

V koncoročných behoch víťazstvá Imricha Magyara

Úplný záver atletickej sezóne patrí už dlhé roky vianočným a silvestrovským behom. Na niektorých z nich štartovali aj bežci AC Nové Zámky. Najviac sa tradične darilo Imrichovi Magyarovi, ktorý najprv zvíťazil v 46. ročníku Vianočného behu mesta Lučenec, keď na 20 km vzdialenosti dosiahol čas 1:07:23,2.

Na polovičnej trati bol najrýchlejší Gabriel Švajda časom 33:03,7, keď na treťom mieste dobehol ešte Tomáš Kubej za 33:29,1. Na tej istej vzdialenosti skončila medzi ženami na 2. mieste Nikoleta Benyo časom 42:55,7. Už v 48. ročníku Silvestrovského behu medzi mostmi v Piešťanoch bol na 10 km Imrich Magyar opäť najlepší časom 33:56.

Ešte začiatkom decembra triumfoval aj v jubilejnom 30. ročníku Machulinskej dvadsiatky v čase 1:10:25,1 a na vzdialenosti 6 km skončila na 3. mieste Nikoleta Benyo za 26:05,7.

A celkom na záver na Silvestra boli I. Magyar a N. Benyo najlepší aj v cestnom behu v Dunajskej Strede. Na druhom mieste tu skončil Krisztian Dinga a na mieste štvrtom Mário Végh. V silvestrovskom behu na Zobor skončil na 3. mieste Benjamín Hajtman pred Attilom Keszegom. Ako tretia dobehla Kristína Hajtmanová a medzi dorastencami skončil na 2. mieste Adrián Petrina.