HOKEJ

Z dvoch doma vyhral len jeden. HC Mikron musí v Miskolci zabrať

Novozámockí hokejisti po dvoch domácich semifinálových zápasoch cestovali v nedeľu do Miskolca s pocitom, že musia minimálne raz zvíťaziť.

Novozámčania mali najviac starostí s útokm Faitha (91), v ktorm hrá aj nepríjemný Kanaďan Knox (9).(Zdroj: Roman Guliš)

Novozámockí hokejisti po dvoch domácich semifinálových zápasoch , cestovali v nedeľu do Miskolca s pocitom, že musia minimálne raz zvíťaziť.

1.semifinálový zápas

HC Mikron Nové Zámky - Miskolci Jegesmedvék 4:2 (2:1, 1:0, 1:1) - na zápasy 1:0.

Prvý semifinálový duel začali lepšie hostia. Po niekoľkých dobrých príležitostiach sa ujala tá v 5. minúte, kedy po výbornej spolupráce dvoch Kanaďanov v celku Miskolca skóroval Knox. Po necelých dvoch minútach však už jasali aj domáce tribúny, keď výbornú Uhnákovu prihrávku zúžitkoval Polčík. Ten istý hráč strhol v 14. minúte vedenie na domácu stranu strelou medzi Duschekove betóny.

V druhej tretine boli aktívnejší Novozámčania , no dobré príležitosti Dubeca i Frolíka sa gólom neskončili. Ten padol až tesne pred druhou prestávkou z hokejky obrancu Kowalczyka, ktorý tvrdou strelou nedal hosťujúcemu brankárovi šancu.

Začiatok tretej tretiny priniesol zníženie náskoku domácich, keď presilovú hru "Ľadových medveďov" využil Hajós. HC Mikron však už v ďalšom priebehu vyrovnanie nepripustil a svoje víťazstvo poistil gólom Kowalczyka

• Góly HC Mikron: 6. a 14. Polčík 39. a 52. Kowalczyk

POVEDAL PO STRETNUTÍ

Róbert Spišák - tréner HC Mikron: "Dôležité bolo, že na rýchli gól hostí sme dokázali rýchlo odpovedať dvoma gólmi, a za stavu 3:2, keď sa súperovi podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu, sme tiež pomerne rýchlo odpovedali na 4:2. Potom sme umnou a disciplinovanou hrou kontrolovali výsledok až do konca. Veľmi pekne ďakujeme divákom za podporu a veľmi dobrú atmosféru."

2. semifinálový zápas

HC Mikron Nové Zámky - Miskolci Jegesmedvék 1:2 (1:0, 0:0, 0:2) - na zápasy 1:1

V druhom zápase nastúpili hostia v bráne s Gyenesom, ktorý nahradil oproti prvému stretnutiu Duscheka a bol jedným zo strojcov úspechu svojho celku. Od úvodných minút boli hostia aktívnejší, rýchlejší a najmä dôraznejší, no dve tretiny to na ich víťazstvo nevyzeralo. V 10.minúte sa pred bránou Miskolca dostal k puku Frolík a poľahky ho posla do siete.

Druhá tretina bola rozkúskovaná s množstvom šarvátok faulov a vylúčení a tak nepriniesla ani veľa pekného hokeja ani góly, hoci Dubecova strela spoza obrancu skončila na spojnici a pri úniku dvoch na jedného Čaládiho prihrávku nespracoval Šiška.

V tretej tretine hostia ešte zvýšili obrátky, bol ich plný ľad a za štyri minúty dokázali výsledok zvrátiť, keď skóroval Knox a Ďubek. Novozámčania sa potom až do konca snažili o vyrovnanie, najmä Polčíkov útok bol veľmi aktívny, no vyrovnať sa domácim nepodarilo ani v záverečnej power - play.

• Gól HC Mikron: 10. Frolík

• HC Mikron: Chovan (Krajčovič) - Hrudík, Kowalczyk, Baron, Kameš, Sucharda, Šiška, Pavešic, Král - Dubec, Štefanka O., Podstavek, Frolík, Hurtaj, Weissmann, Uhnák, Polčík, Čaládi, Kubica, Korytko, Ružička. Tréner R. Spišák.

Róbert Spišák - tréner HC Mikron: "V dnešnom zápase sme boli pomalí nielen korčuliarsky, ale aj kombinačne. Aj napriek tomu sa nám darilo bojovnosťou udržiavať dve tretiny vedenie. Pri prvom inkasovanom góle sme urobili chybu po štandardnej situácii, a druhý-krát pri defenzíve v obrannom pásme, kde nadväzovalo niekoľko po sebe idúcich individuálnych chýb. Play-off ide ďalej, pokúsime sa samozrejme vrátiť play-off do Nových Zámkov.