FUTSAL

V sobotu večer výbuch v Miléniu

Nezvyčajne v sobotu neskoro večer zohrali futsalisti MFK TW Nové Zámnky svoj úvodný štvrtfinálový duel proti Prešovu.

V súboji domáci Dudáš so súperom z Prešova. Novozámčania inkasovali od Šarišanov poriadny debakel.(Zdroj: KM)

MFK Tupperware Nové Zámky – FK Slovanet Prešov 2:9 (1:1), na zápasy 0:1

Hostia začali svižne a niekoľkými strelami z diaľky preverili Šebenovu pripravenosť. Hra sa postupne vyrovnala a diváci si v 10. minúte mohli prvýkrát zakričať gól. Po štandardnej situácii napálil rovno pod brvno Krivočenko – 1:0.

Už o dve minúty na to mohol zvýšiť vedenie Dudáš, no minul a z následného protiútoku trestali hostia Belišom – 1:1. Napriek tomu mohlo ísť MFK do kabín s tesným náskokom, ale nariadenú „desinu“ Čambal nepremenil.

Výrazný zlom v zápase prišiel v 50. sekunde druhého polčasu, kedy vybiehajúci Šeben nakopol loptu do vlastného hráča a Prešov šiel vďaka darovanému gólu do vedenia. Tento okamih domácich zneistil, naopak hostia dostali krídla. Hralo sa v rýchlom tempe, akcie sa striedali na oboch stranách.

V 28. minúte sa v pokutovom území odrazená lopta nešťastne ocitla na Hajkovej ruke a z penalty zvýšil Mihok na 1:3, navyše o niekoľko sekúnd z ďalšieho brejku strelil štvrtý gól Šarišanov Vrbovský. Nové Zámky po oddychovom čase volili hru bez brankára, kde sa však len s námahou presadzovali do zabetónovanej hosťujúcej obrany.

Naopak, Prešov bol mimoriadne efektívny a ťažil z každej ukoristenej lopty, ktorú posielal rad za radom do prázdnej domácej brány. V 35. minúte ešte Gašparík „od jedu“ prenikol až pred Lipku a znížil na 2:8, no posledné slovo mali hostia – 2:9. Séria hraná na dve víťazstvá sa sťahuje do Prešova, kde čaká na futsalistov Tupperware mimoriadne náročná úloha zvrátiť východniarsky štvrťfinálový mečbal.

• MFK: Šeben – Serbin, Gašparík, Volentier, Glofák, Krivočenko, Turan, Hajko, Čambal, Dudáš, Oršolík, Sládeček. Tréner Martin Čambal.

• Góly: Krivočenko, Gašparík – Biľ 2, Mihok, Prusák, Krempašský, Vrbovský, R. Beliš, Nickler, vlastný (Glofák)

• ŽK: Gašparík, Glofák, Hajko – Lipka, Biľ, Nickler, ČK: 34. Krivočenko (NZ), Rozhodovali Wojčík a Rogoň, 150 divákov. Druhá štvrťfinálová dvojica: FTVŠ UK - Levice 36 - na zápasy 0:1.