FUTBAL MO KOMÁRNO

Najväčším súperom mužstiev na ihriskách bol silný vietor

Prinášame výsledky, komentáre a tabuľku 17. kola.

Pribeta – Chotín 0:1 (0:0), Marikovec

Zápas mali od úvodu v rukách domáci no nedarilo sa im premieňať šance, ktorých rozhodne málo nebolo. Druhý polčas lepšie začali hostia zatlačili domácich, do úniku sa dostali hostia na konci, ktorého bol Marikovec a ten s prehľadom zakončil akciu hostí vďaka ktorej sa ujali vedenia v zápase. Domáci sa do konca zápasu snažili o zvrat no hostia sa ubránili a zvíťazili najtesnejším rozdielom.

Šrobárová – Kolárovo B 2:3 (0:0), Cabada 2 – Baráth, Tóth, Rohožka

Prvý polčas sa hral vyrovnaný medzišestnástkový futbal v ktorom sa mužstvá nedostávali často do koncoviek. V druhom polčase zabrali hostia, ktorí strelili tri rýchle góly čo domácich ale nepoložilo, podarilo sa im dvoma gólmi Cabadu znížiť stav na rozdiel jediného gólu no hostia si tesné vedenie ubránili a zápas napokon doviedli do víťazného konca.

Iža – Dulovce 2:0 (0:0), Kuruc, Vörös

Od úvodu sa hral vyrovnaný futbal, obe mužstvá sa dobre bránili, šance sa tvorili na oboch stranách avšak bez úspešného konca. V druhom polčase však už domáci zabrali naplno zatlačili svojho súpera, ktorý statočne odolávali aj vďaka skvelým výkonom brankára no v dvoch prípadoch bol aj on bezmocný a tak sa domáci ujali dvojgólového vedenia. Hostia sa však nevzdávali snažili sa o tlak no nemali dostatok času a domáci si svoje vydreté víťazstvo ustrážili.

Modrany – Sokolce 1:2 (1:1), Gášpár – T. Inczédi, S. Inczédi

Vyrovnaný zápas, hraný medzi šestnástkami oboch mužstiev. Po vyrovnanom prvom polčase domáci bojovali chceli sa ujať vedenia no nedarilo sa im, hostia sa dobre bránili a napokon mali viac šťastia v koncovke práve hostia, ktorí sa ujali vedenia a do konca zápasu sa už stav nemenil.

Búč – Zem. Olča 2:0 (1:0), Grajczy, Pozsony

Jednoznačný priebeh zápasu, v ktorom sa hralo prakticky len na bránku hostí, domácim sa podarilo už v prvom polčase premeniť svoje vynaložené šance vďaka ktorej sa ujali aj vedenia. V druhom polčase domáci pokračovali vo svojej hre hostí do ničoho nepustili, pridali ďalší gól znamenajúci hladké a zaslúžené víťazstvo.

Marcelová B – Kameničná 1:1 (0:1), Marikovec – Untermayer

Domáci si v úvode zápasu vypracovali územnú prevahu no nedarilo sa im vôbec premieňať svoje šance čo využil ich súper, ktorí mal v koncovke o čosi viac šťastia a podarilo sa im ako prvým ujať vedenia v zápase. Domáci v druhom polčase pokračovali vo svojej hre no nedokázali sa presadiť až na jednu výnimku po ktorej sa im podarilo vyrovnať čo ich nakoplo ďalej tlačili no asi im nebolo súdené vyhrať a tak po festivale nepremenených šancí z pohľadu domácich sa zápas skončil aspoň spravodlivou deľbou bodov.

Zlatná n/O. – Moča 0:0 (0:0)

Vyrovnaný duel, hostia sa dobre bránili domáci sa všakovako snažili ohroziť bránku hostí no ich obrana bola proti. Hral sa viac-menej futbal medzi šestnástkami bez vynaložených šancí o čom svedčí aj bezgólový výsledok zápasu.

Actív Komárno – Bát. Kosihy 2:1 (2:1), A. Csonka 2 – Blaho

Domácim veľmi pomohli dva góly hneď v úvode zápasu a tak po 9. minútach hry už viedli 2:0 avšak následne iniciatívu prebrali hostia, ktorím sa ešte do prestávky podarilo znížiť stav na rozdiel jediného gólu. V druhom polčase mužstvá pokračovali vo svojej hre domácim veľmi dobre zachytal brankár, ktorý mužstvo podržal a aj vďaka nemu domáci napokon vydreli zaslúžene víťazstvo.