FUTBAL MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU ZÁPAD

Komárno doma zmierlivo, Palárikovo súpera nešetrilo

Prinášame výsledky, komentáre a tabuľku aktuálneho kola.

Lopta v rukách domáceho brankára Kostolániho. KFC sa s Gabčíkovom rozišlo zmierlivo.(Zdroj: (MD))

Komárno - Gabčíkovo 1:1 (1:1)

Od úvodných minút mohla sledovať pekná návšteva dobrý futbal dvoch vyspelých celkov hraný vo svižnom tempe. Domáci sa ujali vedenia tesne pred koncom prvej štvrťhodinky, keď strelu kapitána Szóráda tečoval do brány bezmocného Kopeckého Kóša. KFC bol naďalej pri chuti a snažil sa pridať druhý gól. V 29. min. zahrávali Komárňania rohový kop, ktorý hosťujúca obrana odvrátila a z následného brejku vyrovnal Paukner. Druhý polčas priniesol nemenej zaujímavý futbal. Šance sa rodili pred oboma bránami, pričom o niečo ich mali viac domáci, ale na výsledku z prvého dejstva sa už nič nezmenilo. V samom závere sa však mohlo, keď po centri Szóráda skončila lopta z hlavy striedajúceho Kosťukeviča v sieti, ale asistent hlavného arbitra odmával postavenie mimo hry Kóšovi, ktorý sa však do akcie nezapojil.

Gól: 14. Kósa - 29. Paukner. R Sárai, ŽK: Nagy, Tóth, Csonka - Lénárth, Garcia, Murányi, 500 divákov. KFC: Kostoláni - Rapčan. Podlucký, Adámik, Zs. Németh, Szórád, Nagy (72. P. Németh), Tóth, Csonka (78. Uzola), Kóša, Molnár (85. V. Kosťukevič). Tréner I. Gyurenka. TJ: Kopecký - Zelenický (87. Sendrei), Lénárth, Paukner (90. Csicsai), Faragó, Kotora, Garcia, Szőcs, Čvirik, Murányi (83. Bartal), Ágh. Tréner M. Süttő.

Palárikovo - Topoľníky 5:0 (3:0)

Zápas začal náporom domácich, ktorí mali prvú šancu už v 3. minúte, ale Petrovičovu strelu brankár Hýll kryl. Ešte pred koncom prvej štvrťhodinky však už šli Palárikovčania do vedenia, keď po ideálnej prihrávke Drljaču skóroval Sedlák. Hostia sa pred domácu bránu dostávali len sporadicky. V 24. minúte mal obrovskú príležitosť Golenya, ale jeho dva pokusy obrana hostí zlikvidovala. Potom prišli veľké chvíle Hrašnu, ktorý najskôr premenil pokutový kop a potom zakončil peknú kombináciu Bombicza s Drljačom. Najnebezpečnejšími momentmi zo strany hostí boli dva trestné kopy Medgyesa, keď jeden z nich zneškodnil fantastickým zákrokom brankár Balogh a druhý len o vlások minul šibenicu jeho brány. Aj po zmene strán malo Palárikovo prevahu, ktorú dokázalo vyjadriť ešte dvoma gólmi z kopačiek Kunovského a Bombicza.

Góly: 33. a 41. (11 m) Hrašna, 14. Sedlák, 68. Kunovský, 87. Bombicz. R Fehér, bez kariet, 350 divákov. OTJ: Balogh - Vajda, Golenya (36. Bombicz), Blaho, Mijailovič, Sedlák (46. Vencel), Janso, Petrovič, Hrašna (69. Španír), Kunovský, Drljača. Tréner: P. Zelenský TJ: Hýll - Medgyes, Lelkes, Milan, Helész (75. Kovács), Lépes (46. Szalay), Frühvald, Kovács (67. Erős), Rajkovics, Egri, Mandák.Tréner I. Egri.

Ostatné výsledky

Bánovce - Horná Nitra 1:0 (1:0), J. Bohunice - Domaniža 0:3 (0:1), Veľký Meder - Neded 2:0 (0:0),Tr. Stankovce - Nitra jun. 2:1 (1:0), Beluša - Led. Rovne 1:3 (1:2), Galanta - V. Ludince 2:1 (0:0)