HÁDZANÁ

Štart na Považí síce nesklamal, ale mal aj na lepší výsledok

V rozťahanom úvodnom kole nového ročníka extraligy zohrali v sobotu svoj prvý zápas aj hádzanári novozámockého Štartu.

Marek Monczka (pri lopte) bol v sobotu na Považí najlepším strelcom Štartu.

MŠK Považská Bystrica - HC Štart Nové Zámky 32:25 (16:12)

Do 25. minúty bola hra vyrovnaná, Štart nepustil domácich do výraznejšieho náskoku. Zlom však nastal, keď do konca prvého dejstva zostávalo menej ako päť minút. Novozámčania nevyužili niekoľko vyložených gólových príležitostí, čím umožnili súperovi dostať sa pred prestávkou do štvorgólového náskoku. Je pravdou, že veľkú zásluhu na tom má aj vynikajúco chytajúci domáci brankár Drápal.

Náskok z prvého dejstva dodal Považanom pre ďalší priebeh zápasu patričnú dávku pokoja. Bystričania si držali počas celého druhého dejstva súpera na dištanc a drámu nepripustili. Hostia doplatili na rad nevyužitých šancí, medzi nimi aj tri pokutové hody. V domácom celku sa popri brankárovi Drápalovi zaskvel aj strelecky disponovaný Vallo.

• Rozhodovali: Gedeon , Vydra, Vylúčení: 3 – 5, 7 m hody: 4/3– 5/2, Divákov: 450

• Priebeh: 1:0, 3:3, 5:4,9:6, 10:9, 13:11, 15:11, 19:13, 23:15, 25:17, 27:20, 26:22

• MŠK: Biel, Drápal, Makay – Cifra 1, Firit 4, Š.Macháč, Sapák 2, Adamčík 3, Dyba 4, Kostelanský, Jurák, Vallo 11/3, Hároník 1, J.Kozák 3, Ma.Gardian 1, M.Kozák 2

• HC Štart: Pavlovič , Šuba – Kocák, Mojzes 1, Monczka 9/1, Minarovič 1, Mokryš 2, Pogány 8/1, Bízik, Stráňovský ,3, Ficza, Veréb, Barus, Lukács 1. Tréner P. Sporni.

• Ostatné výsledky 1. kola: Prešov - Košice 42:21, Šaľa - Hlohovec 17:39, Modra - Bratislava 22:27, Topoľčany- Martin 38:21.

• Program 2. kola: 3. 9. o 18.00 Hlohovec - Nové Zámky, Košice - Topoľčany, 6.9. o 18.00 Považská Bystrica - Martin, Šaľa - Modra, 11.9. o 18.00 Bratislava - Prešov.

Hlas po stretnutí: Peter Sporni (tréner) HC Štart

"Viac sme sa súpera obávali, ako napokon ukázal samotný zápas. Doplatili sme na nevyužité gólové príležitosti. Pri lepšom prístupe a výkone niektorých mojich hráčov, sme mohli dosiahnuť oveľa lepší výsledok."