V šlágri kola remíza, Palárikovo doma jasne

Sklári potvrdili tri body z Piešťan a zaslúžene vyhrali aj v Nových Zámkoch.

Až trojica Komárňanov sa snaží dopraviť loptu do siete. Šláger kola napokon priniesol deľbu bodob po výsledku 1:1.(Zdroj: (RG))

Komárno - Topoľčany 1:1 (1:1)

V šlágri kola pricestoval k lídrovi tretí celok tabuľky z Topoľčian, ktorý sa prezentoval veľmi organizovanou hrou, založenou na perfektnej obrane a smrteľne nebezpečných protiútokoch. V 8. min. sa prezentoval výborným zákrokom domáci brankár A. Kosťukevič, ktorý vyškriabal spod brvna strelu Badinského spoza šestnástky. Komárno sa len veľmi ťažko presadzovalo cez súperovu prehustenú obranu. V 24. min. vyšla „žochárom“ skvelá kontra a po vyšachovaní domácej obrany Badinský otvoril skóre - 0:1. O malú chvíľu dal síce hlavou stopér domácich Adámik gól, ale hlavný arbiter stretnutia ho neuznal. Vyrovnania sa napokon fialovo-bieli predsa len dočkali ešte pred polčasovým hvizdom. V 34. min. vybojoval Szórád v pokutovom území loptu, jeho spätná prihrávka našla Bačíka, ktorý už vedel, čo s loptou - 1:1. Ku koncu polčasu mali nebezpečné príležitosti ešte hostia, najmä pri Švajlenovej lopta len tesne minula žrď.

Po zmene strán priniesla vzruch 54. minúta, v ktorej najskôr rozhodca stretnutia Jakúbek posúdil jednu z nevinných akcií v strede poľa k veľkej nevôli domácej lavičky a následne dal domácemu hráčovi Podluckému za rečnenie najskôr žltú a potom červenú kartu. To už bol oheň poriadne na streche a na hraciu plochu museli vstúpiť aj usporiadatelia, aby upokojili vášne. To sa im aj podarilo a v hre sa mohlo pokračovať. V ďalšom priebehu paradoxne oslabení domáci viedli plynulejšie útočné akcie ako dovtedy a aj na bránu boli nebezpečnejší. Ich obrana však musela byť neustále v strehu, lebo hostia naďalej hrozili po rýchlych kontrách. Ďalšieho gólu sa však už diváci nedočkali, a tak sa body delili.

• Góly: 34. Bačík - 24. Badinský. R Jakúbek, ŽK: Podlucký, Gonzáles, Bačík - Baláž, Buček. ČK: 54. Podlucký (KFC), 400 divákov. KFC: A. Kosťukevič - V. Kosťukevič (90. Tóth), Rapčan, Adámik, Németh, Podlucký, Nagy (46. Sipőcz), Szórád, Králik, Gonzáles, Bačík (77. Molnár).Tréner M. Javorka. MFK: Uhlár - Sipos (81. Junás), Rusňák, Rybanský, Badinský, Baláž, Švajlen, Chrenko, Grman, Frťala (89. Kučera), Buček (55. Fridrich). Tréner P. Meluš.

Led. Rovne - N. Zámky 3:0 (0:0)

Zápas začal obojstranne svižne, keď postavenie hostí v tabuľke nezodpovedalo ich výkonu. Šance Liptáka a Detka ostali nevyužité a v 20. min Liptákov trestný gól si pýtal gólové zakončenie. Tečovaná strela sklárov v 25. min tesne minula cieľ a v 32. min sa Buček uvoľnil, ale Rybánský bol pozorný.

Od 40. min sa šance striedali, no úspešní boli domáci, keď sa v 45. min Detko nemýlil - 1:0. Hostia hrozili najmä rýchlonohým Holečkom, ktorý robil domácej obrane problémy. Šanca Kurtu v 65. min ostala nevyužitá, čo domáci potrestali. Buček našiel dlhým pasom Prekopa, a ten v 68. min dal na 2:0. V zápase obojstranne dobrej úrovne sa presadil v 82. min Tomana a po individuálnej akcii nekopromisme zavŕšil domácu výhru. Sklári potvrdili tri body z Piešťan a zaslúžene vyhrali.

• Góly: 45. Detko, 68. Prekop, 82. Tomana. R Drobec, ŽK: Tomana, Vašek, Kurta, Holeček, 200 divákov. L. ROVNE: Hrnčiarik - Tomana, Kollár, Kresáň, Detko (88. Pokorný), Lipták, Riečičiar (24. Buček), Prekop (85. Bujnoch), M. Hruška, Milan Loduha, Híreš. Tréner M. Púček. FKM: Rybánsky - Petráš, Horáček, Illés, Vašek (58. Kovács), Kemlage (88. Krupánszki), Ešek, Kurta, Kling, Letko (73. Kókai), Holeček. Tréner A. Štefanka.

Palárikovo - Levice 4:0 (2:0)

Domáci sa od úvodných minút zahryzli do svojho súpera a za krátky čas si vypracovali tri štandardné situácie. V 8. min. v dobrej šanci zaváhal Kunovský a o dve minúty na to Sedlákovi zmaril gólovú radosť v poslednom momente obranca hostí. V 24. min. Mijailovičov center Janoso nezužitkoval, ale o tri minúty sa už domáci tešili, keď po Jansovej akcii skóroval Zvolenský. Hostia sa dostávali pred bránu domácich len sporadicky a hrozili najmä po štandardných situáciách. Minútu pred polčasom sa po mnohých príležitostiach trafil Kunovský a na prestávku sa šlo za dvojgólového vedenia domácich.

Po zmene strán bola prevaha OTJ naďalej značná. Do dobrých príležitostí sa dostal striedajúci Vencel, ale zostalo len pri nich. Levičania mali v 57. min. obrovskú príležitosť, avšak brankár Balogh vynikajúco zachránil. Niečo po hodine hry prišli hostia o vylúčeného Konvického a tak aj o možnosť uhrať prijateľný výsledok. V 66. min. sa dočkal aj agilný Vencel, ktorý stanovil na 3:0. Gólový účet stretnutia uzavrel v 83. min. Kunovský, ktorému ideálne na päťku prihral Vencel.

• Góly: 44. a 83. Kunovský, 28. Zvolenský, 66. Vencel. R Patrovič, ŽK: Vajda, Petrovič - Turčan, Konvický, Kalman, Švec, ČK: 63. Konvický (L), 350 divákov. OTJ: Balogh - Hanuščák, Vajda, Víglaský, Mijailovič, Petrovič (38. Drljača), Zvolenský (46. Vencel), Kuhajdík, Sedlák (69. Blaho), Janso, Kunovský. Tréner P. Zelenský.FK SLOVAN: Pahulyi - Varga, Turčan, Krivočenko, Vida, Molnár (51. Kuťka), Bôžik (83. Fogad), Konvický, Kalman (71. Adami), Švec, Zorád. Tréner M. Pavlík.

Ostatné výsledky:

Púchov - Vráble 0:2 (0:1), Vrbové - Trnava C/Šúrovce 2:0 (2:0), Piešťany - Neded 1:3 (1:1), Nemšová - Veľký Meder 1:1 (0:1), V. Ludince - Borčice 2:1 (0:1), DAC B/Vrakúň - Gabčíkovo 1:1 (0:1)