Ferencváros odolával dve tretiny. Brasov si v závere vynútil predĺženie

Hokejisti HC Mikron si z dvoch domácich zápasov MOL Ligy v týždni zapísali päť bodov, keď proti svojmu finálovému súperovi z vlaňajška stratili v závere tretej tretiny dvojgólový náskok.

Brankár Brasova Polc zasahuje. V samostatných nájazdoch si ho však trikrát vychutnal Peter Polčík.Brankár Brasova Polc zasahuje. V samostatných nájazdoch si ho však trikrát vychutnal Peter Polčík. (Zdroj: (RG))

MOL LIGA: HC Mikron Nové Zámky – Ferencváros ESMTK 7:3 (1:1, 3:2, 3:0)

V prvej tretine mohli diváci sledovať skôr tvrdý ako technický hokej z oboch strán. Novozámčania zo svojich príležitostí v úvode gól nevyťažili a tak prišiel trest na opačnej strane, keď v 5. minúte využil chybu domácej obrany Ďubek, keď puk trafil vo vzduch v tesnej blízkosti Blažíčkovej brány a bolo 0:1. Domácim sa hra naďalej nedarila, brankár Budai pochytal ich šance, avšak 14. minúte ho predsa len prestrelil Chrenko.

Začiatok druhej časti hry priniesol po jednej nevyužitej presilovej hre na oboch stranách avšak v 25. minúte už ďalšie vylúčenie hostí potrestal Frolík, keď do prázdnej brány dorazil puk po tvrdej strele Hubu. V 29. minúte prišla z domácej strany akcia, kvôli akej sa oplatí chodiť na hokej.

Už Polčíkova prihrávka od mantinelu na Urama bola fantastická, ten potom v prečíslení dvaja na jedného naservíroval puk na hokejku Mareka Dubeca, pre ktorého už nebol žiaden problém poslať ho pod brvno. Stav 3:1 však trval iba 20 sekúnd, keď hostia z protiútoku strelili kontaktný gól. Ten ich poriadne povzbudil a v 34. minúte Černý bombou od modrej vyrovnal. Po tomto góle sa porúčal na striedačku brankár Blažíček.

Nahradil ho Krajčovič, ktorý už v ďalšom priebehu zápasu gól neinkasoval. O dve minúty už HC Mikron opäť viedol, keď krížnu prihrávku Frolíka z uhla zúročil Hurtaj. V tretej časti hry skórovali už iba domáci. Najskôr dostal v 46. minúte Polčík osamotený pred bránou puk, poriadne Budaiho vymiešal a zvýšil na rozdiel dvoch gólov. V 50. minúte dostal skvelú prihrávku od kapitána Štefanku Čaládi a bolo 6:3. A necelé štyri minúty pred záverečnou sirénou uzavrel strelecký účet zápasu Polčík, ktorý si po vysunutí Marekom Uramom vychutnal súperovho brankára.

Zápas proti Ferencvárosu (v bielom) rozhodli Novozámčania definitívne až v tretej tretine.⋌FOTO:RG

• Góly HC Mikron: 14. Chrenko (Štefanka, Čaládi), 27. Frolík (Huba, Faith), 30. Dubec (Uram), 36. Hurtaj (Frolík, Huba), 46. Polčík (Kameš, Uram), 51. Čaládi (Štefanka, Chrenko), 57. Polčík (Uram)

• Rozhodcovia: Varjú Árpád, Dalibor Beniac – Soós Dániel, Berger Ákos. Vylúčenia: 5:6. Využitie: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 400. Strely na bránu: 38:37.

• HC MIKRON : Blažíček (Krajčovič) – Hrudík, Kowalczyk, Dubec Marek (A), Polčík, Uram – Huba, Kameš, Frolík, Hurtaj, Faith – Král, Šiška, Čaládi, M. Štefanka , Chrenko – Baron, Ďuriš, Martin Dubec, O. Štefanka. Tréner R. Spišák.

HC Mikron Nové Zámky - ASC Corona Brasov 3:2 sn. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)

Prvá časť hry patrila jednoznačne domácim, ktorí si v nej vypracovali viac gólových príležitostí, avšak dlho bez efektu. Najväčšiu snáď obranca Král, ktorý sa však pred bránou súpera nezorientoval najlpešie. V 12. minúte na opačnej strane pohrozil tvrdou strelou Saluga, Blažíček bol však pozorný.

Tribúny si napokon zakričali gól v 15. minúte, kedy Frolík tečoval Kamešovu strelu medzi Polcove betóny. Začiatok druhej tretiny patril ešte domácim, ale potom sa čoraz viac dostávali k slovu aj hostia. V 34. minúte si dobrú príležitosť vytvoril Saluga, ktorého strelu vyrazil nad seba Blažíček. Puk však nešťastne dopadal smerom do brány, keď sa na brankára zahral Kowalczyk a puk odpratal do bezpečia. Nové Zámky sa však v 39. minúte dočkali druhého gólu, keď Faith krížnou prihrávkou našiel pred bránou voľného Ľuba Hurtaja, ktorý si poradil s Polcom a pomedzi jeho betóny zvýšil na 2:0.

V tretej tretine sa začali tlačiť do útoku hostia, do prečíslenia 2 na 1 sa dostal Molnár, no v rozhodujúcom momente puk netrafil. V 45. minúte dobre vystrelil Marek Dubec, no s jeho strelou si Polc poradil. V 53. minúte sa Chrenko pohral s pukom za bránou Polca, obkorčuľoval tretinu a vystrelil spoza hráča. Polc jeho strelu reflexívne vyrazil a následne prišli trpké chvíle pre domácich.

V 55. minúte Uram našiel pred bránou voľného Dubeca, ktorý však nezdvihol puk a Polc ho medzi betónmi zachytil. V následnom protiútoku prestrelil Hietamaki aj výborne chytajúceho Blažíčka a znížil na 2:1. Dve minúty pred koncom sa Brašovu podarilo vyrovnať, keď puk doslova predral do brány Petres.

Nasledovalo predĺženie, v ktorom Brašov zatlačil domácich hráčov, no skórovať sa im nepodarilo. Skórovať sa nepodarilo ani Novozámčanom a nasledovali trestné strieľania. V trestných strieľaniach spasil Nové Zámky Peter Polčík, ktorý troma exkluzívnymi nájazdmi zariadil víťazstvo domácich 3:2 po s.n.

• Góly HC Mikron 5. Frolík (Kameš, Faith), 39. Hurtaj (Faith, Kameš), rozh. náj. Polčík (t.s.)

• Rozhodcovia: Beniac, Bachúrik – Pálkövi, Somos. Vylúčenia: 3:4. Využitie: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 887. Strely na bránu: 37:40.

• HC MIKRON: Blažíček (Krajčovič) – Hrudík, Kowalczyk, Marek Dubec, Uram, Polčík – Huba, Kameš, Hurtaj, Frolík, Faith – Král, Šiška, Čaládi , M. Štefanka, Chrenko – Baron, A. Ďuriš , Martin Dubec, Púchovský, O. Štefanka. Tréner R. Spišák.

POVEDALI PO STRETNUTÍ

Jerry Bjorn Andersson (tréner Brasova): "V prvej tretine boli domáci jasne lepším mužstvom. Naši obrancovia niekoľkokrát dobre zablokovali ich gólové streli. V druhej časti hry sme sa dostali do zápasu, ale i tak sme inkasovali druhý gól. V závere tretej časti hry sme hericky vyrovnali a mali sme šance aj na víťazstvo. V trestných strieľaniach boli domáci šťastnejší."

Róbert Spišák (tréner HC Mikron): "Mrzí ma a som sklamaný, že sme v závere stratili dvojgólový náskok a tým aj trojbodové víťazstvo. Pre divákov bolo možno atraktívne a zaujímavá parádne vystúpenie "Dina" Polčíka v trestných strieľaniach, čo však moje sklamanie neznižuje.

Najbližší domáci zápas: HC Mikron: 17.10. 2014 (piatok) o 18. 00, HC Mikron Nové Zámky - Újpesti TE

II.LIGA, sk. A

4. kolo: Dynamax Nitra - Hamuliakovo 11:3, Nové Zámky - Partizánske 6:1 (2:0, 3:1, 1:0), Marek Dubec 2, Chrenko 2, Martin Dubec, Hurtaj, N. ZÁMKY: Krajčovič- Kowalczyk, Leško, Kameš, Huba, Král, Šiška, Ďuriš, Baron- Dubec Marek, Uram, Štefanka O., Faith, Hurtaj, Frolík, Štefanka M., Chrenko, Púchovský, Dubec Martin, Púchov - Levice 0:3, Dubnica - Petržalka 8:2, B. Bystrica mala voľno.