HOKEJ

Ani hetrik Čaládiho nestačil, HC opäť stratil takmer vyhratý zápas

Už sa stáva pravidelnosťou, že HC Mikron stráca domáce zápasy v záverečných sekundách. Nebolo tomu inak ani v utorok proti Miskolcu.

Pri puku Tyler Metcalfe - autor dvoch gólov Miskolca.(Zdroj: (RG))

HC Mikron Nové Zámky - Miskolc Polar Bears 5:6 pp. (2:1, 1:1, 2:3 - 0:1)

Zápas začali lepšie hostia, ktorí boli v úvodných minútach aktívnejší, vytvárali si aj šance, ale premeniť ich nedokázali. Gól tak padol v 8. minúte na opačnej strane, keď Faith našiel Hurtaja, ktorý strelou po ľade získal domácim vedenie.

Novozámčania sa z neho radovali iba 13 sekúnd. Fatálnu chybu novej akvizície v bráne HC Lukáša Cikánka potrestal Fliszár. Na prvú prestávku však odchádzali s jednogólovým vedením domáci hokejisti. V 15. minúte v presilovej hre brankárom vyrazenú strelu Kowalczyka pohotovo dopravil do brány Čaládi.

V 28. minúte mohlo srdce hokejového fanúšika zaplesať, keď po nádhernej akcii Urama s Chrenkom opäť skóroval Čaládi. Dvojgólové vedenie síce prinieslo do domácich radov väčší kľud, ale do druhej siréne nevydržalo. Necelé dve minúty pred koncom prostrednej časti hry predviedol skvelú individuálne akciu Metcalfe a znížil na rozdiel jediného gólu.

Na začiatku tretej časti hry bolo niekoľko prečíslení na oboch strán, z ktorých gólovo vyšli len domáci. V 42. minúte pri nájazde dvoch na jedného prihral Faith Frolíkovi a bolo 4:2.

O štyri minúty neskôr skvele prenikol pred bránu Duscheka Chrenko, brankárom vyrazený puk vrátil pred bránu a Čaládi dokonal svoj hetrik v zápase, ktorý sa pre Novozámčanov napriek trojgólovému vedeniu víťazstvom neskončil.

Keď znížil hosťujúci Tóth v 49. minúte na 3:5 z pohľadu svojho mužstva, nastal v hľadisku šum a obavy domácich fanúšikov, či ich mužstvo nepríde o vedenie v závere ako už niekoľkokrát v tejto sezóne. Ich obavy sa napokon potvrdili.

V 57. minúte šikovne tečoval strelu od modrej Metcalfe a niekoľko sekúnd pre koncom riadneho hracieho času poslal Dudás zápas do predĺženia. To netrvalo ani minútu a Dansereau bombou do šibenice rozhodol o dvoch bodoch pre Miskolc.

• Góly HC Mikron: 8. Hurtaj (Faith, Frolík), 15. Čaládi (Kowalczyk), 28. Čaládi (Chrenko, Uram), 42. Frolík (Faith, Hurtaj), 46. Čaládi (Chrenko).

• Rozhodovali: Bachurik, Beniac – Pálkövi, Bedő, vylúčenia 2:4, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, 659 divákov.

• HC Mikron: Cikánek (Krajčovič) – Šiška, Kowalczyk, Uram, Chrenko, Čaládi – Huba, Král, Faith, Hurtaj, Frolík – Leško, Hrudík, Podstavek, M. Štefanka, Dubec – Ďuriš, Baron, Domian, Štefanka O., Púchovský. Tréner S. Chlebec.

POVEDAL PO ZÁPASE

Slavomír Chlebec (tréner HC Mikron).

"Zohrali sme veľmi nešťastné stretnutie, v ktorom náš súper dokázal vyrovnať prispením nemalej dávky šťastia. Na druhej strane si myslím, že tak skúsené mužstvo, akým je naše, by si malo trojgólové vedenie ustrážiť.

Som pri ňom len krátko, bol to môj druhý zápas na lavičke, myslím si však že ide o perspektívny kolektív s ktorým sa dá pracovať. Klub angažoval nového brankára, ale obranu budeme musieť ešte nevyhnutne posilniť. Na môj vkus dostávame príliš veľa gólov."