Csíkszereda ich len potrápila, Ferencváros však už bral aj body

Dva domáce zápasy HC Mikron na domácom ľade v týždni sa príliš nevydarili.

Aktívny Ondrej Štefanka sa snaží presadiť pred bránou Ruczuja z Csíkszeredy, ktoré raz aj prekonal.(Zdroj: RG)

HC Mikron Nové Zámky - HSC Csíkszereda 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Hostia začali prekvapujúco nebojácne a o ich aktivite v prvej tretine svedči nie len pomer striel 20:9 v ich prospech, ale i vedúci gól, ktorého autorom bol v 14. minúte Hefferman.

V druhej časti hry pochytal všetkých 19 streleckých pokusov hostí brankár Cikánek, avšak za Ruczujov chrbát na druhej strane predsa len jedna z 11 striel prenikla, keď v 26. minúte tečoval strelu Kowalczyka od modrej Ondrej Štefanka.

Na tretiu tretinu vykorčuľovali domáci s odhodlaním strhnúť vedenie na svoju stranu. To sa im podarilo v 50. minúte dvoma zlepenými gólmi za 40 sekúnd. Najskôr využil presilovku obranca Ďurčo a potom Weissmann zužitkoval ideálnu prihrávku Ondreja Štefanku. Hosťom sa síce podarilo ešte v 53. minúte znížiť, ale Novozámčania si svoje najtesnejšie vedenie ustrážili až do konca.

• Góly HC Mikron: 25:17 O. Štefanka (Kowalczyk, POdstavek), 49.11 Ďurčo (Kowalczyk, Faith), 49.51 Weissmann (O. Štefanka, Marek Dubec).

• Rozhodovali: Novák, Štefík- Bedő, Csibi. Vylúčenia: 9:5. Využitie: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 735. Strely na bránu: 38:48.

•l HC Mikron: Cikánek (Krajčovič) - Ďurčo, Sucharda, Huba, Baron, Kowalczyk, Šiška, Ďuriš, Hrudík- Čaládi, Chrenko, Faith, Hurtaj, Frolík, Weissmann, Podstavek, Marek Dubec, O. Štefanka, Rejžek, Púchovský, Klobučník. Tréner S. Chlebec.

POVEDAL PO ZÁPASE: Slavomír Chlebec (tréner Nových Zámkov)

" Priznám sa, že dnes sme čakali o niečo príjemnejšieho súpera. Csíkszereda bránila veľmi dobre stredné pásmo ako aj vlastnú modrú. Na tretiu tretinu sme vykorčuľovali s odhodlaním nakloniť misky váh na našu stranu, čo sa nám aj podarilo. Chlapci s po dnešnom zápase zaslúžia pochvalu za príkladnú bojovnosť."

HC Mikron Nové Zámky - Ferencváros ESMTK 3:4 (1:2, 2:0, 0:2)

Priam katastrofálny mali Novozámčania vstup do stretnutia, keď množstvom individuálnych chýb dostávali súpera do vyložených príležitostí. Už v 13. sekunde chytil Cikánek súperovi tutovku, ale dorážka Rafaja počas presilovej hry v 7. minúte sa už ujala. Hostia nepoľavili v tempe a o dve minúty už vyhrávali zásluhou Pála o dva góly. Novozámčania sa postupne začali preberať a na konci prvej časti hry dokázali v presilovke zásluhou Čaládiho znížiť.

Druhá časť hry patrila domácim a netrvalo im dlho, aby vyrovnali. Postarala sa o to štvrtá formácia, keď po nahodenom puku z hokejky Ondreja Štefanku sa pred bránou najlepšie zorientoval Klobučník. Zo strany Novozámčanov to však nebolo v prostrednej časti hry všetko. V 38. minúte vyhral počas početnej prevahy Miroslav Štefanka buly a Brandís získal nechytateľnou bombou svojim vedenie.

Tretia tretina priniesla vyrovnaný hokej a diváci museli pomerne dlho čakať na prvú príležitosť. Tá prišla v 49. minúte po hrubej chybe domácej obrany, ktorú potrestal vyrovnávajúcim gólom Rafaj. Keď sa už zdalo, že zápas pôjde do predĺženia, pri streleckej chuti hrajúci Attila Rafaj sa trafil pod Cikánekovu lapačku a dovŕšili nie len svoj hetrik, ale zabezpečil aj plný bodový zisk pre svoj celok.

• Góly HC Mikron: 20. Čaládi (Ďurčo, Podstavek), 24. Klobučník (O. Štefanka, Púchovský), 38. Brandis (M. Štefanka )

• Rozhodovali : Bachúrik, Druga – Soltész, Somos. Vylúčenia: 3:5. Využitie: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 748. Strely na bránu: 36:32.

• HC Mikron: Cikánek (Krajčovič) – Sucharda, Ďurčo, Čaládi, Faith, Chrenko – Huba, Baron, M. Štefanka, Frolík, Weissmann – Šiška, Kowalczyk, Podstavek, Marek Dubec , O. Štefanka – Hrudík, Ďuriš, Brandis, Klobučník, Púchovský. Tréner S. Chlebec

POVEDAL PO STRETNUTÍ: Slavomír Chlebec (tréner HC Mikron)

" Veľmi ťažko sa mi hodnotí takýto zápas, v ktorom sme sa dopustili nespočetného množstva individuálnych chýb. Možno to pripísať dekoncentrácii hráčov, hoci som ich pred zápasom upozorňoval, že aj keď sa Ferencváros nachádza na spodku tabuľky, nesmieme ho vôbec podceniť. Zbytočne sme stratili body, ktoré nám môžu v záverečnom zúčtovaní chýbať."

• Najbližší domáci zápas: 16.1. 2015 (piatok) o 18.00 HC MIkron Nové Zámky - Miskolc Polar Bears.