Proti Brašovu uragán v tretej tretine. Základnú časť ukončili v Rumunsku

Posledný domáci zápas základnej časti pred vlastným publikom vyšiel hokejistom HC Mikron na výbornú vďaka famóznej tretej tretine. Základnú časť ukončili posledným výjazdom do Rumunska.

Doslova oheň a síra sa valila v tretej tretine na mužstvo Brašova. Rumuni veľakrát nevedeli kam skôr skočiť. Novozámčania v 3. tretine strelili 4 góly a dokonale otočili zápas.(Zdroj: RG)

Újpesti TE - HC Mikron Nové Zámky 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Zápas začali aktívnejšie hostia, ktorí strávili veľa času v tretine domácich, avšak bez gólového efektu. Naopak na druhej strane domáci z prvej vážnejšej príležitosti skórovali, keď autorom gólu bol Tapio. Po vedúcom góle domácich sa hral vyrovnala. V 11.minúte hrali fialovo - biely presilovú hru, avšak veľmi zle. V nej unikol Weissmann, ktorý bol faulovaný domácim obrancom, ale nariadené trestné strieľanie nepremenil. Trest pre Novozámčanov prišiel o dve minúty, keď ďalšiu domácu presilovú hru využil Elomo 2:0.

V 24. minúte sa opäť blysli domáci legionári, keď peknú akciu zakončil Tapio. V ďalšom priebehu prostrednej časti hry mali oba celky dostatok príležitostí na skórovanie, avšak všetky zostali nepremenené, pričom najmä ďalší Weissmannov nájazd volal po góle. Záverečná tretina priniesla vzrušujúce momenty až v závere, keď hosťujúcich útočníkov viackrát vychytal striedajúci domáci brankár Pleszákn, ktorý nahradil zraneného Silu.

• Rozhodovali: Haszonits, Nagy - Ozsváth, Nedeljkovic. Vylúčenia: 4:6. Využitie: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 305. Strely na bránu: 37:31.

• HC Mikron: Cikánek (Krajčovič) - Huba, Ďurčo, Kowalczyk, Šiška, Baron, Hrudík, Leško, Král- Marek Dubec, Faith, Frolík, O. Štefanka, Podstavek, Weissmann, Tábi, M. Štefanka, Brandis, Bednárik, Púchovský, Martin Dubec. Tréner Ľ. Hurtaj.

POVEDAL PO ZÁPASE

Ľubomír Hurtaj (tréner HC Mikron). "Domáci začali tvrdo. Chceli sme urobiť zmeny v našej hre, ale výsledok sa nám otočiť nepodarilo. 0:3 samozrejme nie je dobrý výsledok. Mohli sme streliť góly, šance sme na to mali. Som spokojný s prejavenou bojovnosťou. Chyby, ktorých sme sa dopustili budeme podrobne analyzovať, aby sme sa im v budúcnosti vyhli."

HC Mikron Nové Zámky - ASC Corona Brasov 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)

Prvá tretina priniesla otvorenú hru. Obe mužstvá vyslali na bránu súpera celkom 30 striel, z ktorých padol jeden gól. V 15. minúte ušla dvojica Klouda - Saluga a druhý menovaný nedal Krajčovičovi po blafáku najmenšiu šancu - 0:1. PO 33 sekundách druhej tretiny sa do Polcovej brány trafil Podstavek, ale o štyri minúty už hostia opäť viedli zásluhou Kloudu. Rovnako ako druhú aj tretiu časť hry začali Novozámčania vynikajúco.

V 43. minúte vyrovnal svojim prvý gólom v druhom zápase v MOL Lige domáci odchovanec Bednárik a o dve minúty na to už zásluhou Faitha zeleno - biely viedli. V polovici tretiny zvýšil Frolík už na 4:2 a domácu gólovú smršť zakončil 4 sekundy pred koncom do prázdnej brány kapitán Marek Dubec.

• Góly HC Mikron: 21. Podstavek (Štefanka O., Dubec Marek), 43. Bednárik (Šiška), 45. Faith (Hrudík, Frolík), 51. Frolík (Faith, Weissmann), 60. Marek (Weissmann, Baron.

• Rozhodovali: Varjú, Kincses – Berger, Pálkövi. Vylúčenia: 8:9. Využitie: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 685. Strely na bránu: 59:31.

• HC Mikron: Krajčovič (Cikánek) – Huba, Ďurčo, Frolík, Weissmann, Faith – Kowalczyk, Šiška, Podstavek, Marek Dubec, O. Štefanka – Baron, Hrudík, Brandis, M. Štefanka, Tábi – Leško, Král, Martin Dubec, Klobučník, Bednarik. Tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner HC Mikron). "Mužstvo si za dnešný výkon zaslúži maximálne uznanie. Chalani zabojovali, aj keď mali po včerajšku trocha ťažké nohy, preto sme sa pomalšie rozbiehali. Tretia tretina bola taká, akú som ešte v Nových Zámkoch nezažil. Na dnešný kolektívny výkon môžeme v budúcnosti stavať. Som presvedčený, že sa budeme ešte zlepšovať."

HSC Csíkszereda - HC Mikron Nové Zámky 2:11 (1:4, 1:4, 0:3)

Zápas začali mužstvá v pomalom tempe, pričom častejšie útočilo hosťujúce mužstvo. V 6. minúte hrali Novozámčania presilovku počas ktorej zrýchlili hru. Niekoľkokrát sa dobrými zákrokmi zaskvel brankár Kožuch, ale niekoľko sekúnd po návrate domáceho hráča na ľad bol proti strele mareka Dubeca bezmocný. Hosťujúci hráči dokázali potom až do prvej sirény skórovať ešte trikrát, z toho raz v oslabení, na čo dokázali odpovedať domáci iba raz.

Na druhú časť hry vymenili domáci brankára, ele gólostroj Novozámčanov naďalej pokračoval. Druhá tretina priniesla napokon navlas rovnaký výsledok ako tá prvá. V tretej tretine pridali hostia ďalšie tri góly, čím dosiahli dvojciferné víťazstvo a upevnili si tretie miesto v tabuľke.

• Góly HC Mikron: 8. Marek Dubec (Weissmann, Faith), 11. Kowalczyk (Čaládi, M. Štefanka), 15. M. Štefanka (Weissmann), 18. Kowalczyk (Brandis, M. Štefanka), 24. Brandis (Baron), 28. Marek Dubec (Hrudík, Brandis), 29. Faith, 34. Šiška (O. Štefanka, Podstavek), 43. Ďurčo (Marek Dubec, Faith), 43. Tábi (M. štefanka, Hrudík), 51. Podstavek (O. Štefanka, Čaládi),.

• Rozhodovali: Butucel, Mathe, Fehér, Péter, Strely na bránu: 31:53, Trestné minúty: 8 - 10, 500 divákov.

• HC Mikron: Cikánek (Krajčovič - Huba, Ďurčo, Frolík, Weissmann, Faith - Kowalczyk, Šiška, Podstavek, O. Štefanka, Čaládi - Baron, Hrudík, Brandis, Marek Dubec, M. Štefanka - Král, Tabi. Tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner HC Mikron). Som pyšný na svojich hráčov, že dokázali dosiahnuť toto víťazstvo. Našim jednoznačným cieľom bolo získať tri body, čom sme splnili.

Posledný zápas základnej časti MOL Ligy

ASC Corona Brasov – HC Mikron Nové Zámky 5:4 (3:3, 0:0, 2:1)

Góly HC Mikron: Čaládi 2, Tábi, Weissmann.

II. LIGA

Výsledky 23.kola: Partizánske - Dynamax Nitra 1:4, Levice - Dubnica 9:3, Hamuliakovo - Púchov 6:7, B. Bystrica - Petržalka 8:4, N. Zámky mali voľno.