Susedské derby víťazne pre Ohaj, v zápase nováčikov jednoznačne Starý Tekov

Prinášame výsledky, komentáre a zostavy aktuálneho kola.

(Zdroj: Jozef Bedej)

Komárno – Komjatice 2:1 (1:0)

Activu vyšla ich domáca premiéra v 5. lige veľmi dobre. Zápas začali prvým gólom už v 7. minúte, keď sa presadil Mačanský. Po tomto góle sa hra vyrovnala a hralo sa prevažne medzi šestnástkami. V pokročilejšej fáze prvého dejstva sa prebudili už aj hostia, ktorí sa začali čoraz viac tlačiť pred bránku domácich. Vo veľmi dobrom tempe pokračovali hostia aj v úvode druhého polčasu, paradoxne to boli domáci, komu sa podarilo strelecky presadiť. Hosťujúci tlak sa aj naďalej stupňoval, gólovo sa však presadiť nevedeli. Naopak gólový úder mohol prísť opäť na druhej strane, Nagy však v samostatnom úniku zlyhal. To sa im vypomstilo v 73. minúte, keď hostia znížili. Hostia sa v závere zápasu snažili o vyrovnanie, domáci brankár však vynikajúcim výkonom podržal svoje mužstvo. Domáci tak proti veľmi kvalitnému súperovi z Komjatíc vybojovali dôležité 3 body v úvode sezóny.

• Góly: 7. T. Mačanský, 48. E. Nagy – 73. D. Szabó, R Markech, 100 divákov

KOMÁRNO: L. Jurčina – G. Janik, B. Hronec , M. Zsidek, L. Lörincz, M. Bazinský, M. Smolka (78. R. Ondič), Z. Kršteňanský (88. P. Kiss), T. Mačanský (71. T. Mačanský), A. Csicsó, E. Nagy

KOMJATICE: P. Hajnala – F. Barta, A. Buranský, M. Hajnuš, P. Krehák, Michal Marenčák , I. Selický, Martin Marenčák, M. Víglacký (61. D. Szabó), M. Krehák (80. A. Seidl), P. Kmeťo

Hurbanovo – Podhájska 8:0 (3:0)

Celý priebeh zápasu jednoznačne ovládli domáci, ktorí išli do vedenia už v 7. minúte a v nastolenom trende pokračovali počas celého zápasu, keď sa im podarilo využiť takmer každú šancu, ktorú si vytvorili. Hostia si počas celého zápasu vytvorili len jednu vážnejšiu príležitosť, pri ktorej však nastrelili len konštrukciu Háziho bránky. Domáci vyhrali zaslúžene.

• Góly: D. Budai 5, J. Pajtinka, N. Barton, G. Tárnok, R Jakubis, 150 divákov

HURBANOVO: L. Házi – M. Tužinčin, S. Jóba , J. Pajtinka, Z. Pastorek (61. Z. Szablocs), P. Kádek, G. Tárnok, Š. Karvai (56. N. Barton), Š. Gelle (54. L. Kovalík), D. Budai, D. Hegedüš

PODHÁJSKA: . Lackó – M. Podhorec, E. Molnár, R. Šárfözi, T. Lovas, L. Szemerédy, R. Kovács, Kristián Bartek, P. Nagy , M. Lipták, R. Kovács

Tekovské Lužany – Okoličná na Ostrove 0:2 (0:0)

Domáci začali sezónu najhoršie ako sa len dalo. Privítali mladé mužstvo hostí, ktoré podalo veľmi dobrý výkon. Domáci si v prvom dejstve vytvorili niekoľko šancí, viazla však im však koncovka. Zlom v zápase prišiel v 61. minúte keď jeden z domácich obrancov mal ruku v šestnástke a nariadený pokutový kop premenil Turza. Domáci po tomto góle vstavili všetko do útoku, v ich kombináciách však chýbala potrebná myšlienka. V 81. minúte po rýchlom protiútoku hosťujúci Rigó udelil domácim poslednú ranu a ukončil tak všetky ich nádeje pre vybojovanie remízy.

• Góly: 61. R. Turza (z PK), 81. G. Rigó, R Grznár

LUŽANY: T. Szívos – T. Kováč, V. Rostás, L. Toth, M. Viglaš, J. Klačko, G. Batár, R. Birdáč, M. Petráš , M. Tóth, J. Lakatoš (64. R. Áč)

OKOLIČNÁ: . Fél – O. Filko , M. Inczédi, A. Csinger, R. Turza, Ľ. Horváth, K. Ferenc Domonkos (90. P. Bohos), I. Meleg, Z. Halász, G. Rigó, M. Filko (70. A. Ódor)

Hontianska Vrbica – Kozárovce 2:1 (0:0)

Úvod kombinačne lepšie zvládli hostia. Po úvodných desiatich minútach sa však hra vyrovnala, ba mierne na vrch mali domáci. V úvode druhého dejstva sa šťastným gólom po štandartnej situácii dostali do vedenia domáci. V 77. minúte však po taktickej chybe domácej obrany hostia vyrovnali, keď sa presadil Ďuriš. O niekoľko minút na to po pravej strane unikal Valentík, ktorý bol nedovolene zastavený a bol tak nariadený pokutový kop. Z bieleho bodu sa Kováčik už nemýlil. Hostia sa v závere snažili o vyrovnanie, to im však dnes súdené nebolo. V tomto zápase sa tak zrodilo domáce šťastné, ale zaslúžené víťazstvo.

• Góly: 52. L. Ferencz, 86. L. Kováčik (z PK) – 77. N. Ďuriš, R Chudý, 200 divákov

VRBICA: M. Frtús – D. Páchnik, L. Kováčik, G. Kačmárik, R. Liska, M. Chudý, A. Škorec (12. Pavel Pilinský) , L. Ferencz (62. M. Špaňo), V. Horský, L. Páchnik (83. Patrik Pilinský), J. Valentík

KOZÁROVCE: Š. Nemček – J. Kosmály (32. R. Gáfrik), T. Balážik (63. J. Ďurina), M. Lenard , D. Solčiansky, J. Skačan, M. Bôžik, V. Rakica (73. N. Ďuriš), J. Krajči, O. Ahmad, J. Chlpík

NZOSTAVA KOLA

Jurčina (Komárno) – Tóth (T. Lužany), P. Šulák (D. Ohaj), Bačík (Sv. Peter) – Ahmad (Kozárovce), Lakatoš (Sv. Peter), Chudý (H. Vrbica), Szabó (Komárno), Tárnok (Hurbanovo) – Budai (Hurbanovo), Martinček (S. Tekov)

Dolný Ohaj – Bešeňov 3:0 (3:0)

Susedské derby sa odohralo jednoznačne v réžii domáceho mužstva. V 26. minúte vyhrávali už o dva góly, keď v oboch prípadoch útočníci po chybách hosťujúcej obrany dorážali už len do prázdnej brány. Za stavu 2:0 bolo pre domácich dôležité aby neinkasovali, čo sa im podarilo a dokonca v 37. minúte Šulák zvýšil na rozdiel troch gólov. Hostia v druhom dejstve prebrali iniciatívu, vážnejšiu šancu si však vytvoriť nedokázali. Domáci bránu ohrozovali len po štandartných situáciách a rohoch, s tým si však domáca obrana dokázala poradiť.

• Góly: 14. P. Ferus, 26. M. Turan, 37. P. Šulák, R Ďurčo, 200 divákov

OHAJ: V. Barták – M. Slobodník, L. Slobodník, P. Šulák, M. Šulák, P. Majerčík , M. Turan (88. P. Porubský), P. Palacka, P. Ferus (90. M. Nagy), M. Ferus, M. Chleban (69. R. Abrman)

BEŠEŇOV: . Racko – P. Krajanec, R. Miškovič, M. Lantos, T. Varga (46. K. Konárek), D. Balogh, P. Ivan, G. Kukan (46. M. Studený), T. Varga, R. Maďar , R. Vadkerti (82. Z. Gubó)

Starý Tekov – Kmeťovo 5:0 (3:0)

V tomto zápase sa stretli dvaja nováčikovia 5. ligy. Zápas mal dobrú úroveň, domáci sa dostali do vysokého, trojgólového, vedenia veľmi rýchlo. Po góloch Martinčeka, Jakubíka a Šumeraja tak na svetelnej tabuly svietilo 3:0 už veľmi rýchlo. Domáci pokračovali v dobrom tempe aj v druhom dejstve a pridali ešte dva góly. Hostia sa v tomto zápase zamerali na defenzívu a spoliehali sa predovšetkým na brejky. Vytvorili si z nich niekoľko šancí, ktoré sa im však premeniť nepodarilo. Húževnatí domáci tak potvrdili dobrú formu a prekvapivé víťazstvo z prvého kola.

• Góly: 10. a 65. Martinček, 13. a 75. Jakubík, 16. Šumeraj, R Poruban, 200 divákov

TEKOV: M. Baniar – J. Adami (78. J. Bagala), R. Bačík (69. P. Seneši), S. Drenka, B. Halabuk , M. Krenčan, M. Huszár, M. Šumeraj, J. Jakubík (81. M. Halabuk), P. Martinček, R. Žabka

KMEŤOVO: T. Mráz – J. Zubek, P. Švec, J. Švec , M. Juhás (46. D. Švec), R. Karol, T. Vanya, P. Varga, P. Mjuller (59. M. Gohla), P. Šulík (76. J. Sádovský), M. Jurkáček

Svätý Peter – Marcelová 5:1 (1:0)

Domáci začali s veľkým tlakom, keď už v 10. minúte zvonilo brvno na Mihalíkovej bráne. O 10 minút na to sa však Lakatoš presadil už aj gólovo. Zlomový moment zápasu prišiel v 52. minúte, keď Hausleitner dostal po druhej žltej, aj červenú kartu. Od tohto momentu bolo na ihrisku už len jedno mužstvo. Domáci pridali do siete hostí ešte 4 góly, gólový rozdiel mohol byť však aj omnoho vyšší. Hostia v 81. minúte zaznamenali aspoň svoj čestný úspech v podobe gólu na 5:1.

• Góly: 20., 60. a 66. Lakatoš (2. z PK), 52. Nagy (z PK), 68. Bačík – 81. Németh, R Flóriš, 540 divákov

ČK: 52. Hausleitner

PETER: . Bilkó – J. Adámik, G. Halász (62. D. Krajčír), T. Cséplö (69. M. Ladányi), P. Varga, J. Nagy, J. Lakatoš (77. M. Szákal), G. Ádám Csapó, J. Gonzáles, M. Bačík, M. Orémusz

MARCELOVÁ: T. Mihalík – D. Horján, J. Kečkéš (69. N. Czibor), Z. Török, M. Banda, P. Németh, L. Gere, A. Bottyán (60. A. Lacza), N. Hausleitner, Z. Tóth, C. Kiss (46. Z. Vörös)

Nesvady – Bánov 5:1 (3:0)

Jednoznačný zápas z pohľadu domácich. Úvod bol vyrovnaný, domáci sa však rýchlo v tomto zápase „oťukali“ so svojím mladým súperom a do polčasu im nasúkali tri góly. V úvode druhého dejstva domáci trošku zaspali a gólovo sa tak presadili aj hostia. Po tomto góle však opäť pokračovala exibícia domácich, ktorí pridali ešte ďalšie dva góly. Gólový rozdiel mohol byť aj omnoho vyšší, domáci množstvo šancí zahodili.

• R Zachara

NESVADY: G. Slávik – A. Varga, N. Halanda, A. Molnár , D. Czibor, R. Dráfi, J. Salay, N. Bagin (60. K. Haris), D. Kianek, M. Mach, G. Hengerics (72. T. Pastorek)

BÁNOV: M. Juhás – L. Petráni (59. M. Ohrádka), Ľ. Sádecký , P. Valachovič, V. Mészároš (77. J. Rozgoň), M. Hajtman, J. Paška, D. Brezík, M. Kuky, Š. Ikrényi, M. Vittek (6. N. Kramár)