FKM vyhral vonku a poskočil v tabuľke

Skvelé víťazstvá Nových Zámkov a Palárikova vonku, Komárno s bodom po domácej remíze.

Novozámčania po vypadnutí z pohára s favorizovanou Trnovou (záber zo zápasu 3. kola SlovnaftCupu), výborne zvládli majstrovský zápas v Lednických Rovniach a po víťazstve 2:0 sú v tabuľke na 6. mieste.Novozámčania po vypadnutí z pohára s favorizovanou Trnovou (záber zo zápasu 3. kola SlovnaftCupu), výborne zvládli majstrovský zápas v Lednických Rovniach a po víťazstve 2:0 sú v tabuľke na 6. mieste. (Zdroj: (RG))

6.kolo

Púchov – Galanta 3:0 (1:0)

Lepší úvod mali domáci a po jednom z rohov Brezničan poslal loptu iba do bočnej siete. V 6. min Pilátov center usmernil Bartoš bez prípravy z 10 m do siete – 1:0. V 15. min Masár s námahou kryl tvrdú strelu Piláta. Potom sa hralo väčšinou v strede ihriska, domáci sa snažili o strely, ale väčšinou ich zblokovala obrana. Prvú strelu vyslali hostia až v 30. min, no Bumberova hlavička skončila tesne nad. V 42. min ušiel domácej obrane Sukisa, ale Kočiš v páde rozvlnil iba bočnú sieť. Po prestávke sa hostia snažili, no s výnimkou nebezpečnej Kočišovej strely, ktorú Letko vyrazil, vyloženú šancu nemali. Domáci čakali na protiútoky a v 83. min, keď Masár neudržal Bartošovu, pohotový Gamboš dorazil loptu do siete. O tri minúty sa v šestnástke presadila nová domáca posila Gajdošík, ktorý pridal tretí gól.

Góly: 6. Bartoš, 83. Gamboš, 86. Gajdošík. R Kozolka, ŽK: Bartoš, Korman, 186 divákov.

PÚCHOV: Letko – Riška, Vanák, Kopiš (85. Mynář), Pilát, Gamboš, Rosina (71. Paliesek), Bartoš, Pastorek, Gajdošík, Brezničan. Tréner J. Vágner. SPARTAK: Masár – Eliáš, Vindiš, Pilo (64. Mészáros), Janso (46. Blaščík), Korman, Bumbera, Kinče (70. Rácz), Kočiš, Žák, Sukisa. Tréner M. Süttö.

Led. Rovne – Nové Zámky 0:2 (0:0)

V úvode zápasu sa hralo väčšinou v strede ihriska, šancí veľa nebolo. V 20. min. získal loptu Copko, rútil sa sám na bránu, ktorú vysoko prestrelil. O šesť minút bol v sľubnej príležitosti Riečičiar, ale zakončil slabo do brankárových rúk. Hostia Kováča takmer neohrozil a polčas skončil bez gólov. V 57. min. sa do čistej šance dostal hosťujúci Košút, no Kováč s námahou loptu zachytil na bránkovej čiare. O dve minúty obrana sklárov nepomohla gólmanovi a Šušpanov dal vedúci gól N. Zámkov. V 70. min. po Tomanovej akcii nevyrovnal striedajúci Buček a v 76. min. v sieti neskončila ani delovka M. Hrušku, ktorú zlikvidoval Hlavačka. Po ďalšej chybe obrany poistil výhru hostí v 83. min. Košút.

Góly: 59. Šušpanov, 83. Košút. R Patrovič, ŽK: Lipták – Šušpanov, Rusznák, 150 divákov. L. ROVNE: Kováč – Tomana, Kollár, Chmelík, Detko (83. Lukáč), Lipták, Riečičiar, M. Hruška, Híreš, Vávra (68. Prekop), Copko (62. Buček). Tréner D. Kramlík. FKM: Hlavačka – Petráš, Lovska, Horáček, Ešek, Košút, Švajda (56. Bombicz), Kling, Fehervári (80. Vašek), Illés, Šušpanov. Tréner A. Štefanka.

Šamorín – Veľké Ludince 1:1 (0:0)

Na úvodnú nebezpečnú situáciu čakali diváci do 15. minúty. Parádnu strelu vyslal Joao Vitor, gólman loptu len vyrazil, no Csaba Horváth trafil iba tyč. Onedlho pobavil divákov skvelými kľučkami Thiago. Na dlhé minúty to bolo všetko. Na domácej strane bola snaha, no chýbala presnosť. V závere prvého dejstva zaujalo krásne sólo Krištana, ale nemal presné zakončenie. V druhom polčase sa čakala domáca ofenzíva. Šamorínčania sa dočkali v 61. minúte, keď navrátilec Csaba Horváth zblízka otvoril skóre. Poisťovací gól sa domácim nepodarilo dať a tak v závere pykali. Tri minúty pred koncom vyrovnával hosťujúci Predajniansky. Domáci reklamovali prerušenie hry, keď zostal po jednom zo súbojov na zemi Pončák so zranenou hlavou, hostia však pokračovali v hre a ich protiútok sa skončil gólom. V záverečnom nápore sa domácemu celku podarilo streliť gól, hlavný arbiter ho pre ofsajd neuznal.

Góly: 62. Cs. Horváth – 87. Predajniansky. R Pecek, ŽK: Pončák, Mikuš, Špánik – Konvický, Sásik, Cingel, 200 divákov. ŠTK: Hajdúch – Stifter, Pončák, Horváth, Ozogány – Kassiano (82. Špánik), Krištan – Thiago (54. Mezovský), Mikuš, Joao Vitor – Kuba (65. Michel). Tréner J. Kontír. TJ: Benkó – Varga, Molnár, Konvický (76. Belanský), Straňák (62. Bagala), Soboňa, Sásik, Predajniansky, Cingel, Hlaváčik, Turnai (75. Števko). Tréner I. Kasana.

Horná Nitra – Veľký Meder 2:1 (1:0)

Na prievidzskom štadióne sa stretli vedúce mužstvá tretej ligy. Hral sa veľmi dobrý futbal s množstvom gólových príležitostí na oboch stranách. Hostia začali aktívne a už v 3. min. skúsil pozornosť domáceho brankára spoza pokutového územia aktívny Mészáros. V 10. min. po centri Musila trafil zblízka Jorík do brvna domácej brány a následnú strelu Mészárosa zblokovala domáca obrana. V 30. min. po prihrávke Bubláka sa na ľavej strane uvoľnil cez dvoch protihráčov Zelenický, ktorý preniesol hru na opačnú stranu a Turančík s prehľadom otvoril skóre – 1:0. V nadstavenom čase prvého polčasu zahral hosťujúci Musil priamy kop, no Štrbák trafil iba brvno a odrazenú loptu poslali domáci do bezpečia. V úvode druhého polčasu sa snažili hostia o strelenie vyrovnávajúceho gólu. V 48. min. po centri Gamkrelidzeho hlavičku Joríka kryl domáci brankár Lacko. V 63. min. založili domáci peknú kombinačnú akciu. Viktory uvoľnil Hubočana, ten potiahol loptu, prudko odcentroval a Zelenický hlavou zvýšil na 2:0. Hosťujúci futbalisti sa nevzdávali a snažili sa o zmenu skóre. Ich snaha bola korunovaná v 87. min., kedy pekná technická strela striedajúceho Buku skončila v ľavom hornom rohu Lackovej brány – 2:1. V nadstavenom čase hosťujúci Németh hodil dlhý aut, po ktorom Jorík trafil iba brvno a Kunovský strieľal nad bránu domácich, a tak Baníci zvíťazili tesne 2:1. Kvalitný zápas, ktorý predviedli obe mužstvá, postavil latku vysoko. Víťazstvom sa domáci dostali na čelo tabuľky.

Góly: 30. Turančík, 63. Zelenický – 87. Buka. R Otiepka, ŽK: Halmeš, Pekár, Obžera – Čtvrtníček, Musil, Kunovský, 989 divákov. BANÍK: Lacko – Tiep Pham Thanh, Pekár, Halmeš, Hubočan, Belanec, Turančík (81. Obžera), Bublák, Viktory (90. Oškrobaný), Zelenický, Matuškovič (69. Drozd). Tréner P. Černák. MŠK: Rožník – Hanzel, Štrbák, Musil, Čtvrtníček (80. Buka), Németh, Mészáros, Jorík, Obert, Gamkrelidze (74. Antunovič), Szabó (46. Kunovský). Tréner D. Radolský.

Komárno – Neded 3:3 (1:2)

Domácim sa pred vlastným obecenstvom v tejto sezóne nedarí a akúsi ťarchu bolo badať na hráčoch KFC aj v tomto stretnutí. Hostia pricestovali do Komárna v silnejšej zostave ako v predchádzajúcich zápasoch a na ich hre to bolo aj badateľné. V úvode mali domáci dve dobré príležitosti, keď Zvoncsár nastrelil žrď a Szórádova strela len tesne minula bránu. V 17. min. využil chybu komárňanskej obrany Jakubjak a hostia viedli. Ten istý hráč zvýšil po vyše polhodine hry vedenie Nededu, keď premenil pokutový kop. Komárno sa snažilo ešte do polčasu streliť aspoň kontaktný gól, čo sa fialovo-bielym aj podarilo rovnako z penalty. Jej úspešným exekútorom bol Zvoncsár. Začiatok druhého dejstva vyšiel lepšie domácim, keď Baksics vnikol do šestnástky súpera a bol faulovaný. Ďalšiu penaltu Zvoncsár opäť premenil a vyrovnal na 2:2. Zvrat dokonali domáci už o tri minúty, keď po výbornej rýchlej akcii skóroval po Zvoncsárovej asistencii Tóth. Hostia sa však pochopiteľne nechceli zmieriť s týmto stavom a v polovici druhého dejstva bol na ukazovateli skóre opäť nerozhodný stav zásluhou Jakubjaka, ktorý tak zavŕšil svoj hetrik. Aj keď do konca stretnutia zostávalo ešte dosť času, na spravodlivej remíze sa už nič nezmenilo.

Góly: 44. a 52. Zvoncsár (oba z 11 m), 55. Tóth – 17., 32. (11 m) a 67. Jakubjak. R Bezák, ŽK: Hajdár – Kubica, Husár, Marko, 150 divákov. KFC: A. Kosťukevič –Baksics, V. Kosťukevič, Podlucký, Tóth, Szórád, Mészáros (83. Hajdár), Kuruc, Zvoncsár, Kováč (76. Taibl), Uzola. Tréner Cs. Szórád. FC: Kubica – Ambruš, Jakabovič, Husár, Galbavý (85. Gy. Kalmár), Bališ (62. Nagy), Kukučka (55. Prúčny), Kovács, Marko, L. Kalmár, Jakubjak. Tréner V. Ekhardt.

Topoľčany – Gabčíkovo 2:2 (1:0)

Domáce Topoľčany nastúpili s dvojicou hráčov tmavej pleti zo Senice – Walter Tatenda Musoma a Wisdom Munashe Mtasa. V priemernom zápase sa však obe mužstva dopúšťali lacných chýb a mali aj vychýlenú mušku. Už v 9. min. mal šancu Bilyk, jeho nebezpečný pokus vyrazil Uhlár na roh. V 19. min. zahrávali domáci štandardku, Baláž poslal loptu do šestnástky, tá sa odrazila pred Rusinka, ktorý poslal domácich do vedenia – 1:0. V 25. min. opäť nebezpečne pálil Bilyk, Uhlár jeho pokus zráža na ďalší roh. O dve minúty Bognár osamotený pred Uhlárom páli vysoko nad. Hneď na druhej strane Mtasa vysunul Baláža, ktorý sa snažil prelobovať vybiehajúceho brankára hostí, lopta len tesne minula svoj cieľ. V 33. min. nebezpečne vedľa pravej tyči poslal svoj pokus Švajlen. V 42. min. po prečíslení a chybe domácej obrany pálil Gögh v dobrej pozícii nad. Potom hosťujúci brankár Izsmán miesto lopty zasiahol Baláža, rozhodcovská píšťalka ale zostala nemá. V 52. min. z diaľky skúšal pozornosť brankára hostí Mtasa. V 58. min. vypálil Gögh, jeho pokus trafil do ruky Švajlena a pískal sa pokutový kop. Szöcs svoj pokus premenil – 1:1. V 61. min. Švajlen prešiel cez troch hráčov, vyzval do šprintu Musomu a ten svoju akciu zakončil gólovým sólom na 2:1. V 68. min. zahrávali hostia štandardku, Bilyk strelou pod brvno vyrovnal na 2:2. Domáci v 83. min. mohli rozhodnúť o troch bodov, ale Kutiš po narážačke napálil tesne vedľa.

Góly: 19. Rusinko, 61. Musoma – 58. Szöcs (11 m), 67. Bilyk. R Valent, ŽK: Sipos, Baláž, Švajlen – Végh, Faragó, Klempa, 250. MFK: Uhlár – Sipos, Rusinko, Rusňák, Chrenko (76. Kaman) – Baláž, Švajlen, Musoma, Mtasa (69. Kutiš), Rybanský – Jakubík (87. Kučera). Tréner M. Caránek. OFC: Izsmán – Végh, Szöcs, Bilyk, Faragó, Gögh, Bognár, Csonka, Bíró, Mikus, Mészáros (80. Klempa). Tréner D. Liba.

Nemšová – Dubnica 0:0

V susedskom derby pred slušnou návštevou sa hral futbal priemernej úrovne. Dubnica sa zamerala na pozorné bránenie s dôrazom na rýchly prechod do útoku. Nemšová mala počas stretnutia viac šancí na strelenie gólu ako súper, ale keďže Bobot a rovnako aj Digaňa boli bezchybný, zrodila sa zaslúžená deľba bodov.

R Valentová, ŽK: Ranko, Richtárech – Vaculík, Poláček, Suchánek, 300 divákov. NEMŠOVÁ: Bobot – Dzurilla (43. Kvasnička), Ranko, Kresánek, Richtárech, Amrich, Holiš, Holíček, Jančo, Schiszler, Vlček. Tréner V. Cifranič. DUBNICA: Digaňa – Turza (90. Pišta), Vaculík, Habšuda, Suchý, Prchlík (68. Suchánek), Poláček, Púpala. Štefánek, Mojto (86. Komosa), Szücs. Tréner P. Kopačka.

DAC B/Vrakúň – Palárikovo 0:1 (0:1)

Hostia prišli s cieľom odčiniť domáce zaváhanie s Topoľčanmi. Úvod im vyšiel dokonale, v 20. min. najprv ich priamy kop skončil na múre, odrazenú loptu poslali Palárikovčania do šestnástky domácich, kde čakal na zadnej žrdi pohotový Konopásek, ktorý otváral skóre. Mladé domáce mužstvo malo optickú prevahu, viac držalo loptu, hostia sa zamerali na brejky. V druhom dejstve rezerva Dunajskej Stredy zvýšila obrátky. Definitívne k.o. im mohli dať dva brejky hostí v 68 min., ale Španír strieľal osamotený nad a strelu Vencela v tej istej minúte vyrážal Slávik. Tlak domácich priniesol iba závary v šestnástke hostí, ktoré vyriešil obetavý Balogh. Viaceré pokusy Vrakúnčanov leteli nad bránu. Hostia tak aj so šťastím ubránili cennú výhru.

Gól: 20. R. Konopásek. R Gašparovič, ŽK: Polák, Ágh, Kelemen, Lénárth – Kubala, Španír, 150 divákov. DAC B: Slávik – Polák, Kubík (59. Bódis), Ágh, Kelemen (65. Fedor), Egri, Nagy, Lénárth, Černák, Mészáros, Nguekam. Tréner B. Borbély. OTJ: Balogh – Kubala, Konopásek, Petrovič, Kružlík, Farkaš (52. Letko), Oravec, Janso, Bočko, Španír (78. Krcho), Markusek (67. Vencel). Tréner M. Kobora.

Vráble – Trnava C 1:3 (1:1)

Po výhre v Komárne boli Vráble proti nevyspytateľnému protivníkovi miernym favoritom. Žlto-modrí začali bez rešpektu a hostí aktívne napádali už na ich polovici. Z toho pramenil i trestňák Tužinského, ktorý najskôr skončil na brvne, ale po dorážke zblízka sa už tešil Hamar. Po zlej malej domov potom neuspeli zo štandartky Grebáč s Tužinským. V rozmedzí 6. až 15. minúty ale získali Trnavčania drvivú prevahu a Vráble mali problém dostať zo svojej polovice. Pokus Hlavnu však lapil Pichňa a vynikol aj pri zakončení Heráka z uhla. Hra sa potom vyrovnala a rovnako tak aj stav. Center hostí z priameho kopu totiž Pichňa neudržal a Herák sa ocitol v správnej chvíli na správnom mieste. V 29. min. mali domáci smolu, letiacu loptu Šlachta hlavou namieril do žrde! Do prestávky sa ešte zrodili viaceré náznaky, v 45. min. prišiel ten najväčší. Tužinského center vari zo 40 m zavial vietor až na brvno brány hostí! Po nej zaujímavý futbal pokračoval, Vrábľania to skúšali najmä z diaľky, Trnava pôsobila technickejšie a jej výpady boli nebezpečné. Po jednom z nich si domáci po rohu takmer nešťastne zrazili loptu do vlastnej brány, dielo za nich dokonal chytrý Doka – 1:2. Onedlho tutovku Heráka na poistku chytil výborne Pichňa, na druhej strane Orichela neprekonal Grebáč. Gólmani čarovali i potom, pokusom Magdolena a T. Feješa veľa nechýbalo. Túžba Vrábeľ po vyrovnaní bola enormná, po brejku ale ostal voľný Herák a povedľa brankára vystavil domácim bodový mat.

Góly: 3. Hamar – 24. a 83. Herák, 62. Doka. R Španka. ŽK: Fekiač, Grebáč – Kovársky, Dzíbela. 290 divákov. SPARTAK: Pich?a – Hamar, Fekiač, Hlaváč, Husár – Mi. Zrubec (60. Balko), Šlachta, T. Feješ (85. Dzurek), Tužinský – Grebáč, Bakaľár (68. M. Mjuller). Tréner V. Debnár. TRNAVA C: Orichel – Kovársky, Dzíbela, Mišura, Blaško (46. Magdolen) – Herák, Ravas, Doka (64. Duračka), Horváth (85. Krutý) – Hlavna, Juhász. Tréner M. Hájiček.