Po dvoch víťazstvách trónia na čele tabuľky

Hokejisti HC Nové Zámky najskôr v stredu porazili na vlastnom ľade zdatný Prešov, aby v piatok deklasovali Spišiakov na ich ľade a usadili sa na špici tabuľky.

Tešia sa zľava Hegyi, Baron, Štefanka, Tábi. Novozámčania zatiaľ nečakane kraľujú súťaži.Tešia sa zľava Hegyi, Baron, Štefanka, Tábi. Novozámčania zatiaľ nečakane kraľujú súťaži. (Zdroj: (RG))

I.LIGA. 3.kolo

HC Nové Zámky – HC Prešov 07 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Prešovčania boli pred týmto stretnutím nie lem bez prehry, ale aj bez inkasovaného gólu a tak sa čakal v zápas ako remeň., čo sa nakoniec aj potvrdilo.

Už v 2. minúte dostal puk pri prečíslení dvoch na jedného presne na hokejku Weissmann a jeho strela sa zastavila na hornej žŕdke Martonovej brány. V 4. minúte Dubec atakoval brankára hostí a putoval na trestnú lavicu. Hostia počas presilovej hry zabudli na zadné vrátka, do šance sa dostal Sucharda a strelou ponad brankárovu lapačku otvoril skóre.

V 19. minúte dostal puk do samostatného nájazdu Chovan, ale Marton jeho pokus zlikvidoval. Opäť sa potvrdilo nedáš- dostaneš. O 40 sekúnd neskôr sa dostali hostia do prečíslenia a Halás presnou strelou popod Kristínovu lapačku vyrovnal.

V druhej tretine videli diváci viacero prečíslení, no či už Frolíkovi, alebo na druhej strane Fajčákovi sa zmeniť skóre nepodarilo. V 36. minúte sa už ale skóre menilo. Zámky dostali možnosť hrať početnú výhodu o dvoch hráčov, puk dostal na modrú čiaru Chovan a jeho strela sa od Dubca odrazila za Martona- 2:1.

V úvode tretej časti sa domáci ubránili početnej nevýhode, navyše v záverečnej dvadsaťminútovke držali súpera ďaleko od svojej brány a tak prišla možnosť udrieť. Biliardovú akciu tri minúty pred sirénou do prázdnej brány zakončil Čaládi a uzatvoril tak skóre stretnutia na konečných 3:1.

Góly a asistencie: 4. Sucharda, 37. Dubec (Chovan, Ďurčo), 57. Čaládi (Chovan, Podstavek) – 20. Halás (Tkáč). Rozhodovali: Goga- Kanich, Regec. Vylúčenia: 5:4. Využitie: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1385. Strely na bránu: 42:30.

HC Nové Zámky: Kristín (Šinkovič)- Ďurčo, Chovan, Šiška, Sucharda, Gula, Devečka, Hrudík, Baron- Štefanka, Frolík, Podstavek, Hegyi, Koutník, Weissmann, Mamonovs, Bašič, Tábi, Čaládi, Dubec, Priganc. Tréner Ľ. Hurtaj

HLASY PO STRETNUTÍ

Ľubomír Hurtaj, tréner HC Nové Zámky: „Vedeli sme, že čo môžme od súpera čakať. Zamerali sme sa na to, že na súpera vybehneme, keďže mal v nohách dlhú cestu. No práve prvá časť nebola z našej strany ideálna. Vyhrávali sme 1:0 a miesto gólu na 2:0 sme inkasovali a bolo vyrovnané. Počas prestávky padli v šatni viaceré tvrdé slová, ktoré padli na úrodnú pôdu. Od druhej tretiny sme z môjho pohľadu prevzali iniciatívu a súpera sme až na pár šancí k ničomu nepustili. Čo mi však vadí je, že sme nepremenili veľa vyložených šancí, čo sa nám môže v ďalších zápasoch vypomstiť. Dôležité je, že máme 3 body a ideme ďalej.“

Ján Vodila, tréner Prešov: „Vedeli sme, že to dnes nebude ľahký zápas. Pripravovali sme sa na to. Domáce mužstvo disponuje kvalitnými hráčmi, čo bolo aj v zápase cítiť. Po prvej tretine, bol stav vyrovnaný, hra sa prelievala z jednej strany na druhú. V druhej časti sme mali šance, ktoré sme mohli premeniť. Hneď na to sme išli do oslabenia o dvoch hráčov, v ktorom sme inkasovali a dá sa povedať, že tu sa lámal zápas. V tretej tretine sme mali pár možností vyrovnať, no domáci strelili tretí gól a rozhodli o svojom víťazstve. Ja si myslím, že to bol kvalitný prvoligový hokej, určite sa nemáme začo hanbiť.“

Ostatné výsledky: Spišská Nová Ves – Humenné 5:2, Detva – Trnava 5:0, Topoľčany – Bardejov 1:4, Považská Bystrica – Liptovský Mikuláš 1:0, Michalovce – Senica 7:2.

4.kolo

HK Spišská Nová Ves – HC Nové Zámky 1:7 (1:3, 0:3, 0:1)

V šlágri kola, ktoré zviedlo proti sebe prvé dva celky tabuľky sa rozhodne očakával vyrovnanejší súboj i konečný výsledok. Novozámčania si však zo súpera urobili doslova trhací kalendár. Spišiakov načal dvoma gólmi Čaládi a aj keď domáci Lesňák znížil na 1:2 z, v 19. minúte Kuotník prinavrátil hosťom dvojgólové vedenie.

V prostrednej časti hry triafali do čierneho iba všestranne lepší hostia a troma gólmi rozhodli o osude troch bodov. V záverečnej tretine sa do streleckej listiny zapísal aj novozámocký obranca Ďurčo a uzavrel tak strelecký účet stretnutia.

Góly a asistencie: 17. Lesňák (Hamráček, Piják) – 7. Čaládi (Chovan, Podstavek), 13. Čaládi (Podstavek, Frolík), 19. Koutník (Mamonovs, Hegyi), 24. Frolík (Čaládi, Podstavek), 27. Weissmann (Bašič, Tábi), 28. Frolík (Čaládi), 48. Ďurčo (Čaládi, Frolík). Rozhodovali: . Vylúčenia: 1:4. Využitie 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 457. Strely na bránu: 20:39.

HC Nové Zámky: Kristín – Baron, Bašič, Čaládi, Chovan, Devečka, Dubec, Ďurčo, Frolík, Gula, Hegyi, Hrudík, Koutník, Mamonovs, Podstavek, Priganc, Šiška, Štefanka, Sucharda, Tábi, Weissmann. Tréner Ľ. Hurtaj.

Ostatné výsledky: Humenné – Liptovský Mikuláš 3:4, Senica – Považská Bystrica 2:0, Bardejov – Michalovce 4:3, Trnava – Topoľčany 4:3 sn, Prešov – Detva 3:4 sn,