Bešeňov vysoko u súperov, v derby víťazstvo pre Lužany

Prinášame kompletné informácie o odohratom aktuálnom kole.

Hurbanovo – Kozárovce 3:2 (0:1)

Od úvodu sa hral vyrovnaný zápas, v ktorom sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Do vedenia sa dostali hostia v 29. minúte zásluhou Havrana. Hosťujúci golman Nemeček sa v 32. minúte však vybral na výlet mimo šestnástky, kde zahral rukou a bol vylúčený. Do brány musel prísť náhradník. Počet hostí na trávniku klesol aj v druhom dejstve, keď sa v 48. minúte po ťahaniciach za dres porúčal predčasne pod sprchy Skačan. Na to dokázal okamžite odpovedať Gelle exportnou strelou z priameho kopu a bolo vyrovnané. Početne zvýhodnení domáci v 61. minúte išli do vedenia keď sa presnou strelou prezentoval Budai. Hostia však nechceli svoju kožu predať lacno a v 73. minúte vyrovnali zásluhou Solčianskeho. Rozhodujúci gól zápasu však už nenechal na seba dlho čakať, keď už o tri minúty neskôr o výsledku zápasu rozhodol Zajac. Zápasu by však aj napriek vylúčeniam hostí viac svedčala remíza.

Góly: 49. Gelle, 61. Budai, 76. Zajac – 29. Havran (PK), 73. Solčiansky, R Madgolen, 150 divákov

ČK: 32. Nemeček, 48. Skačan

HURBANOVO: L. Házi – S. Jóba, Z. Pastorek, Z. Szabolcs, Š. Gelle, P. Kádek (64. L. Kovalík), D. Hegedüš (82. E. Kuczman), D. Budai, Š. Karvai, R. Bugáň (46. E. Zsembera), T. Zajac

KOZÁROVCE: Š. Nemček – R. Gáfrik (33. M. Furda), J. Kosmály, M. Lenard, D. Solčiansky, V. Hoľka (51. M. Bôžik), P. Havran, J. Skačan, K. Hagara, V. Rakica (76. T. Balážik), O. Ahmad

Komjatice – Kmeťovo 0:2 (0:2)

Kmeťovčania pricestovali s jasným zámerom – brániť. Domáci sa tak snažili túto situáciu využiť a vstreliť prvý gól zápasu. Do dobrej šance sa dostal Selický, jeho úmysel však dokonale prečítal Mráz, ktorý chytil aj nasledujúcu dorážku. Z nasledujúceho protiútoku na údiv domácich skončila lopta v ich sieti po veľkej chybe v obrane. Domáci po tomto góle zostali zaskočení, čo mohli využiť hostia, vážnejšiu príležitosť si však nevytvorili. Hráči domácich Komjatíc azda mohli vyrovnať, avšak na konci prvého polčasu prišla chyba domáceho obrancu A. Buranského a hostia tak išli už do dvojgólového vedenia. Druhé dejstvo sa odohrávali prakticky na jednu bránku, hostia sa však dobre bránili. Domáci si veľkými chybami v obrane tento zápas prehrali sami.

Góly: 20. Kršák, 44. Mjuller, R Trnka, 130 divákov

KOMJATICE: P. Hajnala – A. Buranský (46. F. Barta), Marek Marenčák, M. Víglacký, M. Lapšanský, P. Krehák, I. Selický, Martin Marenčák, M. Kmeťo (24. M. Krehák), M. Garay, P. Kmeťo

KMEŤOVO: T. Mráz – Ján Švec, Jozef Švec (90. M. Zúbora), R. Karol, P. Varga, P. Mjuller, M. Jurkáček, J. Sádovský, E. Tóth (79. M. Golha), P. Kršák (66. P. Šulík), M. Juhás

Tekovské Lužany – Starý Tekov 1:0 (0:0)

Domáci nastúpili do tohto zápasu proti Starému Tekovu bez dvoch zranených hráčov. Tento derby zápas spĺňal atribúty kvalitného stretnutia už od samého úvodu, keď sa hra prelievala z jednej strany na druhú. V prvom dejstve však gól nepadol, keďže obaja brankári boli veľmi pozorní. Do druhého polčasu nastúpili domáci s väčším odhodlaním vyhrať, čo sa prejavilo hneď aj na ihrisku. V 60. minúte Klačko svojim pohybom oklamal všetkých, čo pred ním stáli, jeho strela však skončila len na žrdi. O desať minút na to po Birdáčovej strele zvonilo brvno na Baniarovej bráne. Zvonkohra domácich neskončila ani touto strelou, keď v 75. minúte Birdáč opäť opečiatkoval žrď za Baniarovým chrbtom. Keď sa už zdalo, že sa mužstvá rozídu zmierlivo, tak rozhodca ukázal na biely bod po ruke hosťujúceho obrancu. Nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Petráš. Domáci si výhru v tomto zápase zaslúžili.

Gól: 83. Petráš (PK), R Husár, 100 divákov

LUŽANY: J. Merva – J. Balog, T. Kuťka, L. Toth (89. J. Szeverényi), R. Styecz, R. Birdáč, J. Klačko, M. Petráš , T. Kováč, Š. Styecz (69. V. Rostás), M. Viglaš

TEKOV: M. Baniar – D. Šimonovič (46. M. Klinka), I. Žabka, R. Žabka, S. Drenka, J. Adami (90. R. Bačík), B. Halabuk (74. J. Jakubík) , M. Krenčan, M. Šumeraj, M. Huszár, P. Martinček

Svätý Peter – Dolný Ohaj 3:0 (1:0)

Domáci mali prevahu počas celého zápasu. Do vedenia išli v 33. minúte, keď sa presadil Csapó. Na tento gól dokázal v druhom dejstve odpovedať dvoma gólmi po pekných individuálnych akciách Lakatoš. Domáci si okrem troch vstrelených gólov vypracovali ešte niekoľko šancí, keď dvakrát nastrelili konštrukciu Solárovej brány. Hostia si počas celého zápasu vážnejšiu príležitosť nevytvorili a Peterčania tak vyhrali zaslúžene.

Góly: 33. Csapó, 53. a 74. Lakatoš, 200 divákov, R Gašparíková

PETER: V. Bilkó – G. Halász, T. Cséplö , P. Varga, J. Lakatoš (85. A. Pócs), M. Orémusz, D. Krajčír (60. M. Ladányi), J. Gonzáles, V. Molnár (78. R. Nyilas), J. Nagy, G. Ádám Csapó

OHAJ: M. Solár – L. Slobodník, P. Šulák, M. Šulák (56. M. Nagy), P. Majerčík , P. Palacka, M. Turan, P. Ferus (67. M. Chleban), J. Pétery, M. Ferus, J. Hatala

Nesvady – Hontianska Vrbica 4:0 (2:0)

V prvom dejstve sa hral prevažne vyrovnaný zápas so šancami na oboch stranách. Do vedenia sa dostali domáci po exportnom góle, keď centrovanú loptu z priameho kopu do siete poslal Hengerics akrobatickými nožničkami. Už o dve minúty na to domáci kopali opäť priamy kop, lopta sa tento krát dostala k Cziborovi, ktorý peknou strelou do vinkla zvýšil na 2:0. Hostia v závere prvého polčasu kondične odišli, tempo zápasu tak upadlo. V druhom dejstve domáci pokračovali svojím predstavením s krásnymi gólmi, keď sa mohol Varga radovať po svetoznámom „angličáku“, keď sa lopta najskôr odrazila od brvna do zeme a potom putovala do siete. Domáci o výsledku zápasu rozhodli v 81. minúte, keď sa po peknej kombinačnej akcii presadil opäť Czibor. Hostia si v druhom dejstve nevytvorili žiadnu vážnejšiu príležitosť, domáci tak vyhrali zaslpžene.

Góly: 18. Hengerics, 20. a 81. Czibor, 54. Varga, R Jeremias, 100 divákov

NESVADY: G. Slávik – A. Varga, N. Halanda, A. Molnár, D. Czibor, R. Dráfi (78. M. Švantner), K. Haris, T. Molnár , D. Kianek, L. Dikan (60. M. Mach), G. Hengerics (85. N. Bagin)

VRBICA: . Frtús – D. Páchnik, L. Kováčik, P. Hudec, P. Pilinský (84. F. Hanuska), M. Chudý, A. Škorec, L. Ferencz (71. D. Kelemen), V. Horský, P. Pilinský , J. Valentík

Activ Veľké Kosihy – Okoličná na Ostrove 1:5 (0:1)

Domáci do tohto zápasu nastúpili v oklieštenej zostave, čo sa s pribúdajúcimi minútami prejavilo aj na ihrisku. Prvý polčas domáci ešte dokázali hrať vyrovnanú partiu s vedúcim celkom tabuľky, keď sa hostia presadili len raz. V druhom dejstve však hostia pridali na obrátkach a skvelou efektivitou pridali do siete domácich ďalšie štyri góly. Domáci sa dokázali presadiť len raz a to v 81. minúte gólom Mačanského. Hostia vyhrali zaslúžene.

Góly: 81. Mačanský – 23. a 90. Inczédi, 62. a 69. Hrabovský, 77. Turza, R Majcher, 200 divákov

Activ: R. Házi – G. Janik (76. A. Csicsó), M. Zsidek, L. Lörincz , M. Bazinský, M. Smolka, Z. Kršteňanský, T. Mačanský, E. Nagy, L. Jurčina, M. Miťko

OKOLIČNÁ: K. Fél – O. Filko, P. Bohos, M. Inczédi, M. Hrabovský (73. M. Filko), R. Turza, A. Csinger, Ľ. Horváth, I. Meleg , Z. Halász (81. K. Ferenc Domonkos), G. Rigó (77. A. Ódor)

Podhájska – Bešeňov 1:9 (1:3)

Zápas začal úvodným gólom v sieti domácich, keď sa Maďar presadil už v 4. minúte. Na tento gól domáci ešte dokázali odpovedať, keď už o štyri minúty na to vyrovnal Nagy. Za tohto stavu domáci mali šance, z ktorých sa mohli dostať do vedenia, tie však zostali nevyužité. Hostia tak naštartovali svoj gólostroj, ktorému bol nápomocný slabý výkon domáceho golmana. Do polčasu sa Bešeňovčania presadili ešte dvakrát. Obraz hry sa nezmenil ani v druhom dejstve, keď hneď v jeho úvode domácich na kolená položil gól na 1:4. Domáca blamáž na domácom ihrisku tak aj naďalej pokračovala, keď sa konečný výsledok zápasu zastavil až na 1:9.

Góly: Nagy – Maďar 5, Tam. Varga 3, Bacho, R Lévai, 87 divákov

PODHÁJSKA: K. Lackó – M. Vozárik, E. Molnár, P. Ševčík, P. Šúchal, R. Šárfözi, M. Sládeček , Roman Kovács (46. K. Chudivani), P. Nagy, M. Lipták, Róbert Kovács

BEŠEŇOV: T. Racko – P. Krajanec, R. Miškovič, P. Ivan (46. K. Konárek), T. Varga, T. Varga, D. Balogh, R. Vadkerti (78. N. Eliás), R. Maďar , M. Krpelán, M. Studený (70. I. Bacho)

Bánov – Marcelová 4:1 (2:0)

Domáci v hodovom zápase privítali svojho súpera z Marcelovej. Do vedenia sa domáci dostali v 17. minúte, keď sa z pokutového kopu presadil Hajtman. Na tento gól dokázal Hajtman naviazať už v 28. minúte a domácich tak poslal do dvojgólového vedenia. Domáci vo svojom dobrom výkone pokračovali aj v druhom dejstve, keď sa gólovo presadili ešte dvakrát. Hostia sa však taktiež ukázali v dobrom svetle, ich šance si však cestu do siete našli len v jednom prípade a to keď b 63. minúte znížil Gere na konečných 4:1. Domáci si v tomto zápase vytvorili štyri šance a štyri aj premenili.

Góly: 17. a 28. Hajtman (1. z PK), 51. Vittek, 62. Paška – 63. Gere (PK), R Rusinko, 200 divákov

BÁNOV: M. Juhás – N. Kramár (83. V. Mészároš), M. Štefánik, M. Mucha, P. Valachovič, M. Hajtman, P. Šimunek (88. J. Rozgoň), J. Paška, D. Brezík, M. Vittek (71. M. Kuky), M. Šimunek

MARCELOVÁ: L. Hallman – D. Horján, J. Kečkéš, N. Hausleitner (55. B. Lesko), Z. Török (72. B. Gumbér), P. Németh, N. Czibor, L. Gere, C. Kiss (17. G. Németh), M. Banda, Z. Tóth