HOKEJ

Body zo Spiša, Humenné vyprevadili s poltuctom

Prinášame program domácich zápasov HC Nové Zámky do skončenia základnej časti.

Brankár Chovan nepustil za svoj chrbát ani jeden puk.(Zdroj: (RG))

NOVÉ ZÁMKY. Hokejisti novozámockého HC majú za sebou dva zápasy s plným bodovým ziskom.

I.LIGA, 26.kolo

HK Spišská Nová Ves – HC Nové Zámky 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)

Zverenci nového trénera Miroslava Chudého, sa v stredu predstavili na ľade Spišskej Novej Vsi. Bielo-zelení zaznamenali výborný vstup do zápasu, keď sa do desiatej minúty postupne presadili Luka Bašič, v presilovke Juraj Ďurčo a Branislav Fábry. Následne sa zamerali na udržanie si výsledku, čo sa im aj podarilo. Za Novovešťanov sa ešte v druhej tretine presadil Lesňák, no z ich strany to bolo všetko aj vďaka výborne chytajúcemu Jánovi Chovanovi.

Góly a asistencie: 22. Lesňák (Giľák, Bdžoch) – 4. Bašič (Gula, Weissmann), 8. Ďurčo (Čaládi, Podstavek), 9. Fábry (Hegyi, Sucharda). Rozhodcovia: Valach – Vido, Hanko. Vylúčenia: 5:2. Využitie: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 310. Strely na bránu: 27:43.

HC Nové Zámky: Ján Chovan – Baron, Konc, Sucharda, Ďurčo, Gula, Hrudík, Martin Chovan, Šiška, Bašič, Čaládi, Hegyi, Podstavek, Priganc, Tábi, Marek Dubec, Fábry, O. Štefanka, Weissmann. Tréner M. Chudý.

Ostatné výsledky: Humenné – Liptovský Mikuláš 2:4, Senica – Považská Bystrica 6:2, Bardejov – Michalovce 6:1, Trnava – Topoľčany 2:3 sn., Prešov – Detva 4:1.

27.kolo: HC Nové Zámky – MHK Humenné 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Diváci sa nestačili ani poriadne usadiť a už si mohli zakričať gól, keď v 19. sekunde našla Fábryho prihrávka medzi kruhmi Čaládiho, ktorý nekompromisne poslal puk pod hornú žŕdku Zgiborovej brány. Hostia sa po inkasovanom góle postupne spamätávali a začali vystrkovať rožky. Najbližšie k vyrovnaniu mali po samostatnom nájazde Krempaského, ale ten proti Jánovi Chovanovi nepochodil. Gólovú poistku pre domácich tak pridal v predposlednej minúte prvej časti hry Podstavek.

V druhom dejstve vyrukovali domáci hokejisti nátlakovou hrou, ale gólovo sa dokázali presadiť až v 29. minúte, k eď chvíľkovú nekoncentrovanosť obrany Humenčanov využil Ondrej Štefanka. Zámky boli po treťom góle už poriadne rozbehnuté a o štyri minúty pridal z presilovej hry ich štvrtý úspech Fábry. Útoky hostí nemali potrebný dôraz a tak si s nimi domáca obrana dokázala bez väčších problémov poradiť.

V tretej tretine už domáci kontrolovali hru, ale i tak urobili v útočnej tretine hostí niekoľko krát taký kolotoč, z ktorého sa hosťujúcim hráčom poriadne zatočila hlava. Po jednom z nich pridal v 52. minúte prudkou strelou piaty gól Novozámčanov Hegyi a o minútu na to uzavrel strelecký účet stretnutia svojim druhým gólom Podstavek. Z tribún sa počas zápasu ozýval zo strany fanúšikov skandovaný potlesk, ktorý dlho neutíchal ani po skončení duelu.

Góly a asistencie: 1. Čaládi (Fábry, Podstavek), 19. Podstavek (Fábry, Chovan), 29. Štefanka (Hrudík, Tábi), 33. Fábry (Ďurčo, Chovan), 52. Hegyi (Tábi, Koutník), 53. Podstavek (Čaládi, Fábry). Rozhodcovia: Adamec – Regec, Synek. Vylúčenia: 5:5. Využitie: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 668. Strely na bránu: 50:36.

HC Nové Zámky: J. Chovan – J. Ďurčo, Martin Chovan, Baron, P. Gula, M. Šiška, Sucharda, D. Konc ml., Hrudík – Podstavek, Čaládi, Fábry – Marek Dubec, Bašič, Weissmann – Koutník, D. Hegyi, Tábi – Belovič, O. Štefanka, Priganc. Tréner M. Chudý.

POVEDALI PO STRETNUTÍ

Jozef Kardoheli, tréner MHK Humenné: Súper bol jednoznačne lepší po všetkých stránkach, nie je k tomu veľmi ani čo dodať. Výsledok 6:0 je pre nás krutý, ale určite spravodlivý. Zápas sa zlomil, keď sme nedokázali zužitkovať niekoľko presiloviek, súper má výborných hráčov, ktorí vedia skórovať a potrestali naše chyby. My, bohužiaľ, takých hráčov nemáme. Nedokázali sme skórovať, takže sme sa nevedeli nakopnúť k lepšej hre. Potrebujeme zbierať body, aby sme splnili cieľ a dostali sa do play-off, takže v najbližších dňoch nastanú v mužstve zmeny. Gratulujem Novým Zámkom a trénerovi Chudému k víťazstvu, bolo to zaslúžené.

Miroslav Chudý, tréner HC Nové Zámky: Začiatok zápasu bol opäť veľmi dobrý, tak ako aj v stredu. Dali sme rýchly gól, následne na nás prišlo pár minútové hluché obdobie, našťastie sme sa opäť vrátili k našej hre a strelili ďalšie góly. Myslím si, že sme boli jednoznačne lepším mužstvom, každé striedanie sme išli naplno. Stálo nás to veľa síl, no snažili sme sa hrať jednoducho a efektívne, čo sa nám darilo viac-menej počas celého zápasu. Som spokojný hlavne s dôrazom pred súperovou bránou, kde sme dokázali narobiť veľké problémy. Musíme však ešte zapracovať na nedostatkoch, ako sú aj tie hluché miesta počas zápasu, keďže som to videl aj v stredu v Spišskej Novej Vsi.

Ostatné výsledky: Detva – Spišská Nová Ves 3:2, Topoľčany – Prešov 3:2 sn., Michalovce – Trnava 5:1, Považská Bystrica – Bardejov 1:3, Liptovský Mikuláš – Senica 4:0.

Program 28.kola: 16.12. Humenné – Senica, Bardejov – Liptovský Mikuláš, Trnava – Považská Bystrica, Prešov – Michalovce, Spišská Nová Ves – Topoľčany, Nové Zámky – Detva.

Program 29.kola: 18.12. Detva – Humenné, Topoľčany – Nové Zámky, Michalovce – Spišská Nová Ves, Považská Bystrica – Prešov, Liptovský Mikuláš – Trnava, Senica – Bardejov.