BASKETBAL

Presvedčivé víťazstvá proti súperom zdola

V posledných dvoch extraligových zápasoch, ktoré sa v týždni hrali, si majster z Komárna bez problémov poradil s mužstvami zo spodku tabuľky.

Spomedzi nitrianskych brániacich hráčov úspešne zakončuje F. Halada.(Zdroj: (KSCH))

EUROVIA SBL, 32.kolo

MBK Rieker Com-Therm Komárno – MBK SPU Nitra 95:51 (19:9, 27:11, 23:21, 26:10)

Domáci začali od úvodných minút naplno a hlavne skvelou obranou dokázali už v prvej štvrtine vyhrávať o desať bodovy. O skvelej obrane domácich svedčí aj skutočnosť, že za prvý polčas inkasovali iba dvadsať bodov. Domáci poľavili v zápase iba na začiatku tretej štvrtiny, kedy sa hostia trochu ukázali, ale v poslednej štvrtine to už bolo opäť to staré Komárno a tak majster si ešte v tejto štvrtine zvýraznil svoje víťazstvo.

TH: 18/12 – 14/9, Trojky: 11 – 6, Fauly: 19 – 21, Rozhodovali: Lamoš, Bara, Bartoš

Komárno: Alawoya 16 & 10 dokokov, Bilič 16, Thompson 10, Vido 9, Bannister 5 (Halada 19, Haviar a Kratochvíl po 6, Marchyn 5, Kozlík 3, Jurčina a Záhora 0)

POVEDALI PO ZÁPASE

Dragan Ristanovič (tréner Komárna): „Dnes sme využili prakticky všetkých hráčov, možno som mal dať príležitosť novým hráčom ešte viac, ale jednoducho takto to vyšlo. Potešilo ma, že Marek Kozlík odohral tých pätnásť minút, lebo je veľmi dôležitým hráčom nášho systému hry. Dnes sme to využili a vydržal tých 15 minút, čo nie je ľahké po dvojmesačnej odmlke. Z našej strany to bol inak celkom slušný zápas, dostali sme málo bodov, čo ma tiež potešilo. Začiatok druhého polčasu nevyzeral až tak sľubne, ale potom sme sa opäť dali do poriadku v obrane a zápas sme so slušným náskokom vyhrali.“

Filip Halada (hráč Komárna): „Po Slovenskom pohári sme mali dva dni na tvrdú prácu, takže sme dobre trénovali. Nitra nie je ani ťažký, ale ani jednoduchý súper, ale dali sme do toho všetko s cieľom odohrať dobrý zápas. Tréner vystriedal aj celú lavičku, zahrali si všetci. Makali sme hlavne v obrane, čo bolo vidieť aj na polčasovom skóre, keď sme dostali len dvadsať bodov. Išli sme až do konca a náš dobrý tímový výkon nás posunul až do konečného 44-bodového víťazstva. Ideme ďalej, nemôžeme počúvať veci typu, že čo sa stalo na Slovenskom pohári, to už je za nami a pozeráme sa jedine dopredu, na ďalšieho súpera a potom na play-off.“

Ostatné výsledky: Karlovka – Prievidza 68:77, Košice – Svit 86:69, Spišská Nová Ves – Levice (hrá sa 15.2.). Inter mal voľno.

33.kolo

MBK Rieker Com Therm Komárno – VŠEMvs Karlovka Bratislava 82:68 (26:22, 22:12, 19:14, 15:20)

Favorizovaní domáci začali proti súperovi, ktorý v posledných zápasoch ukazoval svoju lepšiu tvár, koncetrovane a vďaka veľmi pohyblivej a rýchlej hre si vybudovali solídny náskok.

Hlavne druhá štvrtina bola zo strany majstra dobrá, no Komárňania potom poľavili, čo súper využil a vrátil sa napriek manku, ktoré bolo už aj dvadsaťbodové. MBK potom zapol na vyššie obrátky, zagresívnil obranu a aj vďaka dôležitým bodom mareka Kozlíka, ktorý hral už v zápase naplno, bezpečným rozdielom zvíťazil.

TH: 8/16 – 10/14, Trojky: 10 – 6, Fauly: 17 – 16 ,Rozhodovali: Pipíška – Matejčík – Turček, 700 divákov.

Komárno: Bilič 20, Thompson 16, Alawoya 13 & 10 doskokov, Bannister 7 & 12 asistencií, Vido 2 (Kozlík 11, Kratochvíl 6, Halada 5, Záhora 2, Haviar 0, Jurčina 0, Marchyn 0). Tréner D. Ristanovič

Dragan Ristanovič (tréner Komárna): „V úvode sme súpera rozbehali a vyzeralo to sľubne v náš prospech. Ale potom nastali momenty, že si niektorí hráči musia uvedomiť, že basketbalový zápas trvá 40 minút a nie 25 alebo 30 minút. Takže sme potom poľavili a súperovi sme dovolili, aby sa chytil. Hru sme spomalili a neboli sme tak výrazní, ako dovtedy a vyzeralo to, že na konci bude dráma. Dnes sa vytiahol Marek Kozlík, ktorý už ide naplno a vďaka jeho bodom sa zápas opäť upokojil. Máme ešte čo robiť, psychika dokáže divy, špeciálne keď nás čaká ešte niekoľko zaujímavých zápasov, kde nemôžeme zaváhať. “

Marek Kozlík (hráč Komárna): „Začali sme koncentrovane, Karlovka ukazuje v poslednej dobe, že hrá dobrý basketbal a dnes sme sa o tom presvedčili my. Prvý polčas bol z našej strany celkom solídny, potom v tretej štvrtine sme začali veľmi agresívne brániť a Karlovka si s tým moc nevedela rady. Išli sme cez dvadsať bodov, urobili sme si náskok, potom prišlo z našej strany poľavenie a možno aj také uvoľnenie, stáva sa to, ale ukázali sme, že doma máme prehľad a pohodu a dokázali sme tento zápas udržať a vyhrať o štrnásť bodov.“

Ostatné výsledky: Nitra – Košice 69:106, Inter – Spišská Nová Ves 126:49, Levice – Prievidza 84:76. Svit mal voľno.

Program 34. kola: 17.2. Karlovka – Levice, Prievidza – Inter, Spišská Nová Ves – Svit, Košice – Komárno. Nitra má voľno.

Program 35. kola: 20.2. Svit – Prievidza, Inter – Levice, 21.2. Nitra – Spišská Nová Ves. Košice – Karlovka 89:76 (predohrali). Komárno má voľno.